Nevera po 22 rokoch

Príspevok v téme: Nevera po 22 rokoch
vernymanzel

Dobrý deň

Píšem vám lebo sa snažím zachrániť naše manželstvo. Z manželkou sa poznáme od svojich 15 rokov. Boli sme si navzájom prvý sexuálny partner. Pred svadbou sme sa aj rozišli ale zasa sme sa dali dokopy. Po siedmich rokoch sme sa zobrali. Prvých 8 rokov sme žili u mojich rodičov moja manželka si nerozumela s mojou mamou. V každej situácii som stál pri mojej manželke. Nakoniec som nám postavil dom a odsťahovali sme sa. Lenže splátky boli príliš vysoké a ja som musel odísť pracovať na kamión. Po pár mesiacoch sa mi manželka priznala že mi bola neverná. Chcel som ju opustiť ale nedokázal som to ,mali sme spolu už 2 deti. Povedala že sa cítila osamelá , oľutovala to. A tak som jej odpustil. Pripomínam že ja som bol mojej žene vždy verný. Nikdy som ju nezaradil , ba čo je ešte horšie ja som si ju predstavil ako ideálnu partnerku ktorá raz pochybila pod vplyvom okolností. Nikdy som jej to nepripomínal. Asi po 10rokoch práce na kamióne som sa vrátil na Slovensko. Našiel som si prácu ktorá má psychicky veľmi vycerpavala ba čo bolo horšie nedokázal som zarobiť dosť aby som nás uživil. Narodilo sa nám tretie dieťa a keď manželke končila materská začal som jej hovoriť nech si nájde prácu že to sám neutiahnem a že teraz žijeme len z úspor. Čo ona vnímala ako veľký tlak z mojej strany a dodnes mi to vyčíta. Nakoniec si prácu našla ale už bolo neskoro a ja som musel zasa odísť do zahraničia. Tentokrát som si našiel prácu keď som mohol chodiť domov každé dva týždne na pár dní. Čo bolo oveľa lepšie oko predtým keď som jazdil s kamiónom, keď som chodil domov raz za 2-3 mesiace. Po dvoch rokoch práce som si všimol že manželka už so mnou veľmi nechce mať sex. Pripisoval som to aj tomu že sme starší,aj ona už chodila do práce bola viac unavená. Ale v práci sa jej darilo , konečne sa jej zdvihlo sebavedomie a po tých rokoch utlacanej manželky niečo konečne dokázala sama. (Podľa jej slov celý život som ju manipuloval a musela robiť len to čo som chcel ja). Život bez sexu trval asi rok cez rôzne výhovorky na mykozu ,únavu atď. Netlačil som na ňu veril som jej a vôbec som netušil že v tom je iný chlap. Asi po roku ( to si myslím iba ja ,ona mi to presne nechce povedať ) mi oznámila že má iného že ho ľúbi a že je so mnou iba kôli najmladsiemu synovi 7r. Ináč by ma už dávno opustila. Teraz mám 43 a manželka 42 manželia sme 22rokov. Strašne ma to zranilo. Neviem kde som spravil chybu manželka začala na svoju obhajobu vyťahovať staré veci. Akože moja matka ju nemá rada a ona s ňou musela žiť spolu 8 rokov. A že vždy bola pri mne utlacana. Celý život sa mi musela prispôsobovať. Nikdy som ju nepodviedol ona sa priznala že to urobila trikrát.(neviem či jej môžem veriť). Nikdy som ju neudrel, nepil som alkohol. Celé tie roky som tvrdo pracoval aby som ju a rodinu uživil. Vyjadrila sa že ten chlapík je oveľa mladší a že s ním má úžasný vzťah. Aj napriek tomu všetkému ju stále milujem čo jej aj stále opakujem. Dal som jej čas nech sa rozhodne. Ona veľmi dobre vie že finančné ju on nedokáže zabezpečiť. A nakoniec by trpeli deti 19,15,7r. Je veľmi dobrou matkou deti ju milujú. Neviem či mám ešte šancu ju získať naspäť. Nechcel by som ju po rokoch vidieť trpieť. teraz doslova žiari cíti sa mladá plná energie. Veľmi si zakladame na rodine a deťoch obidvaja. Len ja som aj vplivom stresov a odlúčenie od rodiny stratil elán iskrou do života. Povedal som jej že sa zmením ako fyzicky tak aj duševne ak sa ku mne vráti. Má zmysel jej ešte dať šancu? Alebo čo mám robiť?ako naše manželstvo zachrániť? Ak je to ešte možné.

Vopred vám ďakujem za odpoveď.

alte schachtel

...v pripade rozvodu bude bojovat zena o to, aby zostali deti u nej a aby vymamila od teba co najvyssie vyzivne, ociernovat ta bude pred detmi a ty sa zoderies v zahranici. Peniaze ona ani na deti neda, len si nastahuje mladeho milenca k sebe a pokial je niektore z tvojich deti pubertalna dcera, ta bude mat taky strach, ze ju mamin trtkác a úchyl nový znasilni, ze pojde prec, bude sa schovavat, bude chciet byvat u babky... Ako chceli ist a aj isli byvat k babke vsetky pubertalne dievcata, co mali mamy kurvy, suky, stetky, lebo sa bali tych uchylov, co si nosili domov tie kurvy matere.
takze aj z tohto pohladu sa treba na to pozriet. Jedna vec je vysrat sa na zenu a rozviest sa s nou, ale druha vec je zamysliet sa, ci by bolo po rozvode ozaj lepsie alebo ci by bolo o moc horsie jendak pre teba, a jednak pre deti. Deti nie su sebestacne, nezarabaju si este a asi pojdu studovat na vysoku, tak to mate kazde jedno decko do 25 na krku. Financne.
Na jednej strane by si taka zena zasluzila aby si sa na nu vykaslal, siel prec od nej, na druhej strane by ale vysoke vyzivne pytala od teba, ze by bol uz z teba chudak a z deti asi tiez chudatka, lebo kto by veril, ze tie peniaze od teba pouzije naozaj na deti? Plus by sa deti s tebou stretavali a na osobnych stretkach by si im uz nemohol dat nic, lebo by ti neostalo a deti by to brali ako ze ty si ten lakomec, co im nechce davat...
Takze by som hodnotila rozvod ako zle riesenie za predpokladu, ze by deti zostali u nej a ze by si ty bol ten, co musi platit vyzivne.
Rozvod by som zase hodnotila ako dobre riesenie jedine vtedy, ked to bude po rozvode tak, aby deti isli do tvojej opatery. Alebo do opatery tvojich rodicov, ze by oni prevzali ich vychovu a starostlivost zatial, co ty by si makal v zahranici a na kamionoch. A milostiva byvala manzelka nech plati vyzivne. Alebo ju od platenia vyzivneho oslobodis, odbremenis a proste od nej nebudes nic pytat s tym, ze keby namietala, povies jej jasne, ze vsak co chce, nemusi nic platit a nemusi sa ani starat, nech je spokojna. Takato verzia by po rozvode sla.
Kebyze som chlap a podvedie ma zena, uz sa s nou nevyspim bez ohladu na to, ci dojde niekedy aj k rozvodu alebo nie.

romntickadusa

Normálne sa ti čudujem. Chápem že ju možno stále miluješ, ale nechať so sebou takto zametať? Už tu bolo spomenuté, určiť hranice a ona by sa mala snažiť o záchranu vzťahu, no ona už má iný život. Choď aj ty konečne svojou cestou, odputaj sa od nej a časom aj ty stretneš svoju lásku.

Jana Lukacova

vernymanzel:

Z toho, čo uvádzate, Vy ste bol ten, komu na vzťahu záležalo/záleží viac. Vaša manželka si rokmi prechádzala problémami, ktoré ostali nevyriešené, riešila ich neverou a teraz došlo k vyvrcholeniu (Vy za vyriešenie jej problémov, ktoré spočívajú v nevysporiadaných emóciách zodpovedný nie ste).

„Neviem či mám ešte šancu ju získať naspäť“. Sám sa rovnako potrebujete vysporiadať s tým, čo cítite (akokoľvek ťažké to je), aby ste si nenechal ubližovať, prestal sa obviňovať, obnovil svoju rovnováhu a ukázal manželke hranice (odkiať-pokiaľ). Manželka potrebuje lekciu do života, ktorá jej pomôže čeliť svojim problémom, tj. pre Vás to znamená prijať aj to, vidieť ju trpieť... Ak je vo vašom vzťahu niekto, kto by mal vyvíjať úsilie na jeho záchranu je to v prvom rade ona. Či a kedy k tomu dôjde to však neovplyvníte... Potrebujete sa zamerať na seba, na to čo sám prežívate, aby ste obnovil svoj pokoj a bol „vyrovnaným“ otcom svojim deťom. Aj napriek tomu, že ich obaja milujete, deti nasávajú to, čo rodičia prežívajú ako špongia a nevedome ich často začnú kopírovať... Ak pomôžete sebe budete "zručnejší" aj v pomoci svojim deťom v tom, čo prežívajú.

slnecnica_9

A ešte, aby som dodala :-) Môj otec tiež odišiel do zahraničia, keď som mala 14 a moja sestra bola ešte oveľa mladšia. Chodí tam doteraz, manželstvo mojich rodičov existuje len na papieri. Pár rokov po tom, ako tam začal chodiť sa zistilo, že tam má nejakú ženskú. Doteraz nie je ochotný si to priznať aj keď ich vzťah už asi netrvá. Neodsudzujem ho a ako som dospela, tak i vidím súvislosti. Tým ti chcem povedať, že tvoje deti sú už dostatočne staré na to, aby to pochopili a synček to pochopí keď vyrastie :-) To, čo ma najviac hnevá je to, že nemá charakter na to, aby to priznal, to je celé. Deti budeš trápiť o to viac, keď budú žiť v klamstve.

slnecnica_9

Zdravím Ťa!

Myslím si, že to, čo opisuješ je priam ukážková vec dnešnej doby. Boli ste svoji prvý, vzali sa mladí, mali rodinu atď. No bol si nútení odísť, aby ste sa mali lepšie. Možno, keby si ostal nič by sa nezmenilo. Myslím si, že každého človeka niekedy napadlo, aké by to mohlo byť s niekým iným. Skúsiť niečo nové. Preto je v jednom smere dobré, keď sa ľudia takpovediac vybúria v mladosti a potom sú už dostatočne zrelý na to, aby si uvedomili čo chcú.
Myslím, že veci, ktoré ti manželka vyhadzuje na oči sú len niečím čím by ospravedlnila svoje konanie sama pred sebou. Aj keď je pravda, že si odišiel do zahraničia ale nerobil si to len pre seba. Ale na tvojom prípade vidíme, aké je dôležité spolužitie v jednej domácnosti. Pretože aj keď to znie nepekne, človek si odvykne a začne mu chýbať niečia blízkosť. Byť tebou nechaj ju ísť. Netlač na pílu, nič s tým nevyriešiš a možno to len pokazíš. Posuň sa ďalej a uvidíš čo čas prinesie. Začni si užívať život a venuj sa deťom :-)

milajar

vernymanzel..Vravi sa, ked je koze dobre, ide na lad tancovat.. je to presne aj pripad Tvojej manzelky. Je to velmi smutny pribeh, ktorym si opisal svoje manzelstvo, tak sa urcite nesprava dobra manzelka a matka Vasich deti, darmo ju budes obhajovat pred ostatnymi, seba neoklames... Budes cakat ako sa rozhodne po tom vsetkom? Mne uz by to bolo jasne, keby som bola na Tvojom mieste...chces este zachranovat to, co ona uz davno rozbila... a dokazal by si este zit vobec s takou zenou, nevazila si ani Teba, ani rodinu ani to, co si pre nu v zivote uz urobil a mala pri tom vsetko, uz toto mat nikdy s druhym muzom mat v zivote nebude, ale ver, nebude to Tvoja vina

Ferdinandd

Pilcuk ty si uvedom jednu vec.
Jedina zena, ktora moze za tvoj zivot, za to aky si a za to, ze si sam je tvoja MATKA!
JEDINY A NAJVACSI DIABOL JE TVOJA MATKA! Kvoli nej nemas ziadnu zenu. Co s tym maju ostatne zeny? Si slaboch priznat si, ze za to moze tvoja matka. Este ti aj honi vtaka, aby ta ziadna zena jej neukradla. Nahradza ti aj partnerku, aby si zostal s nou. Je to sebecky diabol. Spackany zivot, slabocha z teba zamerne urobila a nesamostatneho. Ked zomrie, mozes zomriet rovno s nou,lebo budes bez nej hotovy!