Nevera po 22 rokoch

Príspevok v téme: Nevera po 22 rokoch
vernymanzel

Dobrý deň

Píšem vám lebo sa snažím zachrániť naše manželstvo. Z manželkou sa poznáme od svojich 15 rokov. Boli sme si navzájom prvý sexuálny partner. Pred svadbou sme sa aj rozišli ale zasa sme sa dali dokopy. Po siedmich rokoch sme sa zobrali. Prvých 8 rokov sme žili u mojich rodičov moja manželka si nerozumela s mojou mamou. V každej situácii som stál pri mojej manželke. Nakoniec som nám postavil dom a odsťahovali sme sa. Lenže splátky boli príliš vysoké a ja som musel odísť pracovať na kamión. Po pár mesiacoch sa mi manželka priznala že mi bola neverná. Chcel som ju opustiť ale nedokázal som to ,mali sme spolu už 2 deti. Povedala že sa cítila osamelá , oľutovala to. A tak som jej odpustil. Pripomínam že ja som bol mojej žene vždy verný. Nikdy som ju nezaradil , ba čo je ešte horšie ja som si ju predstavil ako ideálnu partnerku ktorá raz pochybila pod vplyvom okolností. Nikdy som jej to nepripomínal. Asi po 10rokoch práce na kamióne som sa vrátil na Slovensko. Našiel som si prácu ktorá má psychicky veľmi vycerpavala ba čo bolo horšie nedokázal som zarobiť dosť aby som nás uživil. Narodilo sa nám tretie dieťa a keď manželke končila materská začal som jej hovoriť nech si nájde prácu že to sám neutiahnem a že teraz žijeme len z úspor. Čo ona vnímala ako veľký tlak z mojej strany a dodnes mi to vyčíta. Nakoniec si prácu našla ale už bolo neskoro a ja som musel zasa odísť do zahraničia. Tentokrát som si našiel prácu keď som mohol chodiť domov každé dva týždne na pár dní. Čo bolo oveľa lepšie oko predtým keď som jazdil s kamiónom, keď som chodil domov raz za 2-3 mesiace. Po dvoch rokoch práce som si všimol že manželka už so mnou veľmi nechce mať sex. Pripisoval som to aj tomu že sme starší,aj ona už chodila do práce bola viac unavená. Ale v práci sa jej darilo , konečne sa jej zdvihlo sebavedomie a po tých rokoch utlacanej manželky niečo konečne dokázala sama. (Podľa jej slov celý život som ju manipuloval a musela robiť len to čo som chcel ja). Život bez sexu trval asi rok cez rôzne výhovorky na mykozu ,únavu atď. Netlačil som na ňu veril som jej a vôbec som netušil že v tom je iný chlap. Asi po roku ( to si myslím iba ja ,ona mi to presne nechce povedať ) mi oznámila že má iného že ho ľúbi a že je so mnou iba kôli najmladsiemu synovi 7r. Ináč by ma už dávno opustila. Teraz mám 43 a manželka 42 manželia sme 22rokov. Strašne ma to zranilo. Neviem kde som spravil chybu manželka začala na svoju obhajobu vyťahovať staré veci. Akože moja matka ju nemá rada a ona s ňou musela žiť spolu 8 rokov. A že vždy bola pri mne utlacana. Celý život sa mi musela prispôsobovať. Nikdy som ju nepodviedol ona sa priznala že to urobila trikrát.(neviem či jej môžem veriť). Nikdy som ju neudrel, nepil som alkohol. Celé tie roky som tvrdo pracoval aby som ju a rodinu uživil. Vyjadrila sa že ten chlapík je oveľa mladší a že s ním má úžasný vzťah. Aj napriek tomu všetkému ju stále milujem čo jej aj stále opakujem. Dal som jej čas nech sa rozhodne. Ona veľmi dobre vie že finančné ju on nedokáže zabezpečiť. A nakoniec by trpeli deti 19,15,7r. Je veľmi dobrou matkou deti ju milujú. Neviem či mám ešte šancu ju získať naspäť. Nechcel by som ju po rokoch vidieť trpieť. teraz doslova žiari cíti sa mladá plná energie. Veľmi si zakladame na rodine a deťoch obidvaja. Len ja som aj vplivom stresov a odlúčenie od rodiny stratil elán iskrou do života. Povedal som jej že sa zmením ako fyzicky tak aj duševne ak sa ku mne vráti. Má zmysel jej ešte dať šancu? Alebo čo mám robiť?ako naše manželstvo zachrániť? Ak je to ešte možné.

Vopred vám ďakujem za odpoveď.

a_dr1a

Ovecka a Zuzana. Mate pravdu, clovek tu len vychadza z udajov jednej strany. Treba vzdy pocut obe strany. Aj preto sa ho pytala, co a ako sa v tej manzelskej poradni posunuli?

Zuzazuza

Dost mi tu chyba vyjadrenie druhej strany, lebo vernymanzel sa prezentuje ako takmer dokonaly, a neviem sa zbavit pocitu, ze sa ti dvaja o veciach nerozpravali, nerozhodovali sa spolocne alebo ze je tam nieco na jeho strane, o co sa s nami nepodelil. Preco ona mala dojem, ze sa musela vzdy podriadovat a prisposobovat jemu.

0vecka

a_dr1a to praveze nevieme. Poznam plno chlapov ktori zrazu potom ako prisli deti zistili ze "nemaju" peniaze, nasli si pracu vedlajsak cez vikend popripade v inom meste. Skutocny dovod ale bol aby vypadli z domu. Jasne ze nebude niekto pisat ze:"no doma to bolo vela prace a uz som nemohol nerusene pit pivo a pozerat telku tak som si povedal ze pojdem na kamion." Navyse podla mna v ich stave uz ziadne argumenty nepomozu. Ono od neho neodchadza lebo on nieco pred 10timi rokmi urobil. To uz su len racionalizacie.

a_dr1a

Ahoj. Zachytila som tu od teba info o manzelskej poradni a pisal si to v mnoznom cisle. Cize predpokladam, ze si tam bol spolu s manzelkou. Ako sa tam teda posuvate? A odporucam ti nedusit v sebe nic. To co si spominal, co ti tam zena vycita (ze musela nastupit do prace, ci tvoju matku, ze si robil v zahranici - akoze ked si robil tu na SK tak si to fin.nezvladal tahat decka aj ju, dom seba, cize neodisiel si makat von ci na kamion z nudy, ale aby si vas vsetkych uzivil, alebo ze ziarlila ai ai - proste toto su vsetko rozpravky starej matere. Ona si len hladka ego, opeknuje sa a hlada nieco, cim by svoj podiel viny hodila na teba, hlada vyhovorky aby znizila svoje vlastne chyby pady poklesky a hlavne, aby si odovodnila ze PRECO to vsetko vzniklo bolo a je), tak tiez jej daj vsetko jasne najavo a povedz co tebe zas za tie roky vadilo. Jej nevery, lenivost ohladne zamestnania, ze s tebou odmietala intimne rok/roky zit, ze nechcela robit a musel si fin.vsetko tahat sam a aj to bol dovod tvojej nepritomnosti doma a odlucenosti od rodiny. Tam mas na to aspon prilezitost priestor a nesmies byt mumak pod papucou, co sa boji aj usta otvorit. Povedz jej tam vsetko co ta 5erie a stve. Ved preto si to aj ona vsetko moze mohla dovolovat, lebo jej to ty umoznujes a dovolujes. Ty si pekne rozmysli ako co dalej. Ci chces rozvod, odlucenie, alebo dalej spolu zit (alimentov sa az tak neboj, aj tu existuje strop a poznam dost pripadov, kde slusne muzi zarabali a vyzivne nepodliehalo az tak vysokym alimentom). No a potom zvaz ten barak a bezpodielove spoluvlastnictvo. Zvaz si proste vsetky varianty aj take, zeby ste spolu boli nadalej oficialne zobrati ale mali zaroven volny vztah a iba formalne manzelstvo. Alebo si tiez niekoho najdi. Proste uz rob aj nieco co chces konecne TY. Nebud handra subka a nedaj si skakat od nej po hlave. Urci hranice a mantinely. Co jej budes tolerovat a co uz razne NIE. Tym aj u tej svojej radodajky stupnes na cene a aj v jej ociach. Ty si doteraz vlastne ani nezil. Vsak si sam sebe odpovedz, ci ta takyto zivot naplna a uspokojuje?? Co vlastne od zivota chces? Zodpovedz si najskor na toto. A maj svoju cenu hodnotu cest. Muz ma byt hlavne Muzom. A nie byt pre zenu ci decka len za handru padavku statistom ci bankomatom. Sustred sa na decka a na seba. Tam si to najviac zanedbal. Cez dobrotu na zobrotu. A rozmyslaj, aky davas vzor priklad svojim deckam.

Mamos

Ludia, vy tu darmo rozoberate vsetko mozne aj nemozne - je to uplne zbytocne, kedze nepoznate na toto vsetko pohlad jeho manzelky. Chodte robit radsej nieco uzitocne. Autor temy - ukaz to tvojej zene, nech sa vyjadri ku vsetkemu ona a potom sa moze zmysluplne diskutovat...

Prezahona

Pri tebe sa tomu ani nikto nedivi, ze sa utapala. Teraz je urcite velmi stastna a spokojna, lebo ma od teba konecne pokoj.

Zahon

Moja byvala mi tiez vycitala veci, ktore sa nikdy nestali a ani jej nikto nepovedal. Jednoducho sa rada utapala v sebalutosti, narcizme a svojej jesitnosti. A hadam sa doteraz este utapa . Ked je zena neschopna, alebo sa jej nedari, tak hlada vinnika, ktory za to moze a vzdy je to niekto iny, ako ona sama.

0vecka

neviem preco odsudzujete tu zensku? Ona doma sama a manzel pride pocas par rokov manzelstva len raz za 2 mesiace. Sak to uz ani neni manzelstvo. Ale z jej pohladu zivot v klastore, zatial co zakladatel si zil staromladensky zivot. Nieje to prvy a ani posledny podobny pripad.

Na tvojom mieste ju necham ist, popripade si s nou dohodnem nove okolnosti vztahu. Napr. ze budete byvat spolu a starat sa o deti ale inak nic atd.. Mozno sa vrati a mozno nie, ale kazdopadne by takto dopadla asi kazda zena. Toto fakt neni vztah ked sa nevidia aspon na vikendy a pocas tak dlhej doby.