Mám 16 a myšlienky na samovraždu

Príspevok v téme: Mám 16 a myšlienky na samovraždu
Sakova

Ahojte, potrebujem niekoho pomoc, lebo sama to asi nezvládnem. Mám 16 rokov a stále mám myšlienky na samovraždu, nechápem samú seba, proste  ja už ani nevládzem. Mojím problémom je hlavne škola, kvôli ktorej sa strašne psychicky trápim. Nevládzem sa učiť a bojím sa ísť do školy každé jedno ráno. Jediné, čo ma ráno dokáže upokojiť je, že si v hlave poviem: Vydržím ešte tento jeden deň, je to posledný raz čo som tu v škole a už nikdy sa tu nevrátim (a myslím na samovraždu). Viem, že to nie je normálne, ale ja sa neviem upokojiť ináč. Ako mám presvedčiť moju sprostú hlavu, moje sprosté myšlienky aby som sa nebála chodiť do školy a nemala úzkosti z toho ? Jediné, čo chcem je mať pokoj, netrápiť sa už konečne...

Viem akodalej

Máš nejaké hobby, hudobný nástroj alebo podobne? Treba sa venovať niečomu čo ťa bude napĺňať. Alebo navštevuj chorých, dôchodcov, skrátka, na okraji spoločnosti.

milajar

Sakova, je mi Ta velmi luto co zazivas doma, ale to Ti nepomoze, skus prosim Ta najst este v sebe silu a obrat sa napriklad na triednu ucitelku, ona by mala povinnost najst pre Teba riesenie, urcite by musela kontaktovat UPSVAR, alebo aj policiu, nenechavaj sa mamou zahnat do kuta, jej chovanie je urciute trestne, alebo sa sama obrat telefonicky napr. Linka detskej istoty c.t.116 111 , www.ldi.sk, je toho viacej, kam sa mozes telefonicky obratit, je to bezplatne, ak by si chcela, este pozriem dalsie kontakty, len to prosim Ta nenechavaj tak, zivot mas pred sebou, urcite Ti dobre poradia

bezo

horšiu radu som ešte nevidel ... určite neruš školu, jak sa dá dat dokopy s pocitom že si ukončila školu a nevedela si to tam zvládnut ani moc nijak. musíš len zmeniť myšlienky, načo myslíš to v podstate si a zapisuje sa ti to do podvedomia, aj keď to občas nejde skus sa usmiať myslieť na nejaké veci čo ta bavia, alebo si v mysli predstavuj napríklad ak ta baví futbal že skóruješ nejaký doležity gól alebo niečo také proste čo najviac pozitívneho :) a samozrejme mat okolo seba dobrych ludi čo ta vypočujú ale fuha takých nás je malo :D ak chceš môžeš mi kludne napísat aspoň trocha zmeniš smutne myšlienky a vela štastia

Sakova

Už som tiež rozmýšľala nad tým, že školu preruším. K psychiatrovi, psychológovi nechcem ísť, oni by mi nepomohli, lebo ako ich poznám, dali by mi predpísať nejaké tabletky po ktorých by to bolo ešte horšie...

NaRovinu

Školu preruš alebo sa z nej daj vyhodiť, daj sa dokopy a keď budeš staršia, doštuduj.
Alebo do školy riadne chodievaj, chodievaj aj k psychológovi/psychiatrovi, ale riskuj zhoršenie svojho psychického stavu (môže sa ti stav aj zlepšiť) alebo príp. samovraždu.