Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

simusaaaaas

Neviem či je niečo po smrti, ale určite je nieco medzi životom a smrtou..teda v tesnom okamihu ked clovek citi že zomrie..ten okamih moze trvat mesiac,tyzden, den,hodina....pre niekoho dlha doba pre inych iba okamih...

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

UnDead

Rozmýšľam nad tým, čo sa hovorí v modlitbe Verím v Boha.
"...odtiaľ príde súdiť živých, i mŕtvych"
Čo sa myslí tým "živých, i mŕtvych" ?

Predpokladám, že tí mŕtvi nebudú zombie a živí budú tí, ktorí sa zachránili.

Prežije niekto koniec sveta alebo čo ?

Myslitelkaa

Viete, čo ma napadlo ?
Keď je už tá Veľká noc, rozmýšľam nad tým, čo sa stalo s Pilátom. Uveril, že Kristus vstal z mŕtvych ? Stal sa kresťanom ? Keď nechcel Ježiša ukrižovať, myslel to vážne, úprimne ? Je (alebo bude) v nebi ?

Preteba

Sonie, Boh dal prikázania preto, aby nás chránil. Predstav si, že Tvoje dieťa sa chce dať na cestu drog. Nezakážeš mu to preto, aby si ho ochránila? Keď povie Tvoje dieťa, že ho nemáš rada, lebo mu zakazuješ, ako mu vysvetlíš, že je to pre jeho dobro, aby neskončilo zle?
Tak Boh nám dal na výber, buď On a Jeho prikázania a večný život v nebi, alebo...

Sonie

Preteba, ak dal Boh všetkým slobodnú vôľu, tak nemôže nič zakazovať. Ani veštcov, ani mágiu, homeopatiu, jogu či reiki atď. je to tiež predsa sloboda rozhodnutia.
Ale ono to vo vesmíre asi funguje trocha inak. Prikláňam sa k tomu že Boh je skôr energia, svetlo a modlitbou či meditáciou môžu ľudia čerpať z tejto pozitívnej energie a tým sa uzdravovať. Ale že vraj existuje aj čierna hmota o ktorej sa toho veľa nevie.
No nakoniec my toho vieme veľmi málo čo bolo a bude po smrti a nik z druhej strany to neprišiel povedať. Preto otázka náboženstva a vieri je individuálnosťou každého človeka.
Samovražda nemôže byť hriechom, pokiaľ ju spácha psychicky chorý človek, stáva sa to pri schizofrénii, alebo iných závažných duševných poruchách.

Preteba

Sonie, bola to veštica a to je jednoznačne od Boha zakázané. Boh dal každému človeku slobodnú vôľu rozhodnúť sa, akou cestou pôjde. Keby sme mali určený osud, Boh by išiel sám proti sebe, takže osud si určujeme sami svojím spôsobom života. Dal nám na výber a je na nás, či uveríme Bohu, alebo nie.