Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

0vecka

matthiola kvoli 10tim prikazaniam si precitaj genesis neviem kde to tam presne je ale co sa tyka nemennosti tak napr Matus 5:17 alebo Lukas 16:17
mam za sebou 12 rokov nabozenstva, dokonca som chodil na pripravu na maturitu z nabozenstva a ten knaz co to vyucoval ma mal velmi rad. Na uvod povedal ze este nikomu nedal inu znamku ako 1. Ja som skoncil s 2kou.....

matthiola

:D ano ano, to som pocula, je to hrozne. ze to este od stredoveku frci :D ako niesom zastanca nejakeho podvadzania alebo co, ale tak ako sex az po svadbe to je take podobne akoze mat sex len za ucelom sa rozmozit a nic viac. ako stava sa ze si ludia padnu do oka castejsie ked je clovek este aj pod vplyvom nejakeho alkoholu a ptom sa prebere vedla niekoho uplne ineho nez videl vcera myslim to je dost velky trest ked potom s tym obrazom clovek musi zit :D taky pekelny ohen a smrt by bol asi len vykupenim v tej chvili :D No a co teraz akoze clovek spravi chybu a pojde do pekla cely zivot uz bude zatrateny a potom ho este bude niekto palit v pekle? Alebo dalsia hovadina zaplatim odpustok, alebo sak sa pomodlim k Jezisovi tri dni budem drzat post a v piatok sa ozerem znova a hupnem niekomu do postele ved v pondelok sa pomodlim za odpustenie

NeznamyTHM1986

matthiola: Podľa niektorých kresťanov je brutálne zlo, keď si niekto užije s osobou ktorá nie je jeho manželka, onanuje a pod. veci - zato podľa nich ma skončiť na mieste kde bude mučený dňom i nocou a na veky vekou

matthiola

kazdopadne stale trvam na tom, ze peklo je vymysleny blud pre manipulovanie ludi takisto aj nebo. bibliu pisali ludia aj ked teda pod vplyvom Boha alebo hasisa :p urcite nie je 100% vsetko tam co ma byt, lebo napriklad taka kniha Sirachovcova nie je v kazdej biblii :o a pritom opovaz vyjmut dake slovicko z biblie postihne ta jeho trest! a viac sa mi paci myslienka ze boh miluje kazdeho a kazdeho spasi.Asi som naivna ja proste verim tomu, ze ten kto pacha zlo, bolo na nom bud zlo vykonane alebo v nom zil a je tym postihnuty alebo je chudak chory. Urcite sa to da este rozvynut.

matthiola

dakujem za opravu, môžem poprosiť o súradnice v biblii kde to nájdem? vieš no, aby som mohla potom ďalej argumentovať takým ako som ja a nešírila sprostosti alebo im nepritakávala :) Dík

0vecka

matthiola mas uzasne vedomosti z biblie. Mojzis ich znicil ale boh dodal nove. a co sa jezisa tyka ten sam hovoril ze neprisiel prepisat ani ciarku zo stareho zakona a ze vsetko plati...

matthiola

hmm...pokiaľ viem, 10 božích prikázani patria do starého zákona.Nooo a vlastne ma napadlo ale nie je to z mojej hlavy, ten Mojzis ich predsa hodil o zem a rozbili sa nie? takze sa k ludom ani nedostali tie prikazania! :p . Noo a Nový zákon je predsa Ježiš nie? No a ten za nas zobral všetky hriechy, takže peklo by nemalo existovať nie? Veď Boh ho poslal na zem lebo nas tak veľmi miloval aby sme boli všetci spaseni nie? Keď bol niekto od malička znasilňovany a tyrany a potom z neho vyrastol taky isty tyran, ma isť do pekla? Alebo henti dzihadisti? Odmalicka vedeni k nenavisti ine ani nepoznaju kto ich moze sudit a povedat noo ty pojdes do pekla, ked my sme tu v pohodicke vzdelani, mame pristup aj k inym nazorom nestrielaju nas za nich na ulici, nemusime sa nicoho bat? Nie je peklo blud na manipulovanie ludi? Nie je dost utrpenia tu na zemi? A nie je dost trest to ked nieco vykonam a potom si uvedomim ze to bola chyba, cojaviem niekomu ublizim a potom ma to trapi a neviem si to odpustit? Po smrti si zelam nech mam uz klud, nech je vsade mier a nech sa moje telo vrati tam do prachu zemskeho a nech sa nakrmia vsetky havete a nechaju nieco aj kvetinam :)

Defcon

Pekne odpovede. Len jedno mi chyba skoro v kazdej, a to skratka IMHO. Osobne mam v tom zmätok, lebo si myslim, ze pravda moze byt niekde uplne inde, lebo moj mozog a moje poznanie sveta su prilis plytke.