Vitaminy tehotenstvo - ake vam najviac vyhovovali ?

mardziosa

BJ podľa mňa tu ide aj o osobné skúsenosti, ja keď som sa rozhodovala aké vitamíny, tak som sa poradila so známymi, s kamoškami a celkovo s inými mamičkami, ktoré si prešli niečím podobným a vedeli mi poradiť ;)

BJ 2

Tak sa daleko nedostaneme, ked ma kazdy pravo na nazor, a nevidi, ked mu poradis lepsie veci. A dalej doporucuje bludy a blbosti, co mu poradil niekto iny (aby mal z toho biznis). To je dovod, preco je ludstvo tam kde je...bohuzial, nazor musime menit podla toho, ako je to najefektivnejsie. Inak ostaneme v praveku. Ked sa vyskuma, ze kyselina listova je skodliva, tak treba sa pohnut dopredu, a pouzivat aktivovanu (metafolin/ methylfolate) ktora je mimochodom 7x viac vyuzitelnejsia. Takze ked zoberes 1000 mcg, je to ako 7000 mcg kyseliny listovej. A nepodporovat uzenikov. Ona svojim nazorom podporuje uzernikov, a este k tomu skodi, tym ze doporocuje brat synteticku kyselinu listovu. Co k tomu povedat, ved to by vytacalo kazdeho, kto o tom nieco vie. Hlavne to, ked jej to napises, a ona to nadalej nevidi, a nepodakuje, ze dakujem, ze si mi dal lepsie riesenie (a zadarmo), bezne si za to liecitelia uctuju nemale palky.

coja

mna dost zaujima ako to s tymi vitaminmi je, hlavne aj po porode, ale nepaci sa mi ako BJ reagujes len preto, ze s tebou nesuhlasi,
kazdy mame pravo na nazor nie?

BJ 2

Tak to Ti dobre vymyli mozog. To kto Ti taku vec nahovoril?

"Porovnaj" si to s tym, co som hodil ja, a to Ti asi padne sanka na zem.

tutri

*Renculaa*
Áno..Pozerala som viaceré druhy vitamínov aj ich zloženie..Podľa mňa je to dôležitý krok..
*BJ 2*
Prečo odpovedáš za mňa?..:)..To koľko stojí nie je pre mňa vôbec podstatné, keďže obsahuje vitamíny, ktoré dieťa pre svoj rast potrebuje..Ktoré sú nevyhnutné pre správny vývin..

BJ 2

Renculaa... nic neporovnavala, keby o tom nieco vedela, Femibion by nikdy nebrala. Zbytocne predrazena vec, ktora navyse obsahuje synteticku kyselinu listovu.

Treba to riesit takto:
z iherbu si kup Two-Per-Day od life extension.
A k tomu pridaj 400 alebo 800 mcg methyl-folatu. To je aktivna kyselina listova. Takto to treba riesit, je to 100x lepsie a este aj lacnejsie.

coja

vitaminy je treba len pri snahe o babo? alebo aj potom po porode? alebo vtedy uz vobec nie? mam v tychto veciach trochu chaos tak by som vam bola vdacna keby ste mi pomohli

Renculaa

@tamirilka
To máš pravdu, je to také milé na tom brušku. To je super, že aj ty si, že aspoň viem, že s ním majú skúsenosť viaceré mamičky, budúce mamičky. Takže vidím to tak, že nemusím hĺadať niečo iné. Že už som našla čo som potrebovala.

tamirilka

...nie je jedina...ja tiez som vitaminy uzivala...mne sa to tiez paci tie tetovacky...to je darcek k tym vitaminom...aspon ona mi tak pisala...ja ked som si ich kupovala pri deckach tak vtedy taketo tetovacky k tomu neboli...teraz su...a je to podla mna zlate... :)

Renculaa

@tutri
Jáj, čiže ty si si porovnávala viaceré doplnky s rôznym zložením? Tak potom to áno. To zloženie vnímam aj ja, že je veľmi dôležité, že aké je. Ako čítam a vidím na fotke, tak nie si jediná, čo má s ním skúsenosti, to je milé.