Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?

Príspevok v téme: Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?
Nenavidim sa

Ako sa s tym zmierit? Ako zit stastny zivot napriek vsetkymi tymi ich pohladmi a s tym, ze o mna nikdy nebude zakopnuté?
Som skareda a ludia mi to aj povedia. Mam dlhy nos, vysusenu plet a mierne vrasky, asi z trapenia sa alebo ja neviem. A proste tak hnusne skaredý ksicht. Ja viem ze su ovela horsie problemy lenze vzhlad je v zivote dolezity- je dolezite citit sa dobre vo svojej koži, ci ja sa tak vobec necitim. Ešte aj utlej a vychudnutej postavy som. Mam 19 ale podla postavy vyzeram na 10 a podla ksichtu na 30. Nebola som pekna ani ked ma kozmeticka namalovala, nikto si ma nikdy nevsimol ziadny chalan. Snazila som sa najst si niekoho normalneho. Pisala som si s vela chalanmi, rozumeli sme si ale na stretko, ked ma videli tak "nenapadne" si cosi vymysleli ze musia odist. Dokonca som sa stretla aj s takymi co uz su zufali ze nikoho nemaju. Vtedy moje nulove sebavedomie kleslo este viac. Aj som si pekne vyzehlila moje otrasne ježibabské vlasy, ked su rovné su pekné ale to nemeni nic na tom, ze pekne vlasy nezachrania skaredť ksicht + ziadne prsia a zadok. Poradte mi aki sa prijat a zmierit sa s tym.

Lollka

Pozri, ja som uz o dost starsia od teba a viem zhodnotit ako dopadli moje kamosky, tie pekne i tie skarede. Paradoxne najlepsie dopadli prave tie skarede. Vydali sa za dobrych muzov s ktorymi maju deti, muzi si ich vazia a su im verni. Tie krasavice sice boli ziadane, ale isli zo vztahu do vztahu a casto to rychlo skoncilo. Tie skarede si prave nasli muzov, co sa im nepodlamuju nohy pri kazdej krasavici, vedia ocenit vnutornu krasu zeny a vazia ich. Pri takom muzovi ani nemusi mat strach ked po porode priberie, bude mat celulitidu a pod. zeby ju preto opustil. Naopak, krasavice boli casto podvadzane i opustene pretoze si nasli muzov ktorym ide primarne len o krasu a potom staci ze stretnu este krajsiu. Je pravda ze vascsine muzov ide len o krasu a su povrchni, najhorsie je to prave v tvojom veku. Neskor aspon niektori dospeju a zistia co je v zivote skutocne dolezite. Ta jedna moja kamoska, jej sa v tvojom veku tiez neraz stalo ze na nu chlapci na ulici pokrikovali ze skrata a pod. Ona bola nad vecou a hovorila, ze aspon ked ju raz niekto bude chciet, bude vediet ze ju ma skutocne rad taku aka je a nie pre krasu. Teraz ma za manzela horskeho vodcu ktory je fakt fesak, aj do tvare, aj vysportovany. Ziju spolu dlhe roky, maju dceru a su spokojni. Ty by si sa mala sustredit na to, co je na tebe dobre, urcite mas co ponuknut. Porozmyslaj nad sebou a povedz si, co je na tebe pekne plus ake mas dobre vlastnosti. Sustred sa na to.

Aliss

Tutanchamon, ano existuje nieco ako vseobecny trend, ale nehadzme to, ako sa citime a vnimame, na druhych ludi :) Treba si uvedomit, ze nikto nie je zodpovedny za nas zivot len my sami. A pritom to tak radi robime...ze zvalujeme na inych to, aky mame zivot. Ak sa niekto necha ovplyvnit trendom, je to chyba masy ludi ci jednotlivca, ktory sa necha zlanarit a skrz nizke sebavedomie uveri tomu, ze je menej cenny, lebo nesplna nejake vseobecne kriteria? :) Zakladatelka temy, neviem aka naozaj si. Tvoje videnie moze byt uplne ine, ako ta vidia ostatni ludia. V kazdom pripade ti odporucam zameriat sa na tvoje vnutro. Najdi na sebe 5 veci, ktore sa ti pacia - vlastnosti, povahove crty. A tie rozvijaj. Pracuj na nich. Uvedom si, ze dolezitejsie ako zovnajsok, je tvoja dusa. Ta je nadherna, nech si kto chce hovori co chce, nech je trend akykolvek. A dalsia vec, sebavedomie. Pozri sa okolo seba. Najdu sa isto ludia, ktorych nepovazujes za extra nadherne prekrasne krasnych :D Ale ak su ti ludia zdravo sebavedomi, je to to posledne, co si pri nich vsimnes :) Je to preto, ze zdravo sebavedomy clovek, je pre druhych sympatickejsi ako sice vyzorovo nadherny, ale dusevne prazdny, ci namysleny :) Si krasna! Povedz si to pri kazdom pohlade do zrkadla :) a uvidis co sa bude diat

lubby

mohla by si sa odfotit a pridat nam sem fotku..my by sme zhodnotili, ci si fakt az taka skareda..mozno si to len nahovaras..

LienockaLenka

A sme v chorej dobe, uplne bez srandy. To nieje normalne, ze kazda druha zenska ma po porode silikony, ked nemaju 45 kil aj s topankami mesiac po, tak prichadza apokalipsa. Co fotka na internete to fotoshop, v tom lepsom pripade, v tom horsom ma slecinka 78 plastik za sebou a ide sa hrat na najkrajsiu na svete. Nikdy, ale vazne nikdy nebol vyzor rieseny tak ako je momentalne, do toho platika na plastiku.
A ja ti moja mila poviem kto je ohava.. tota s tou velkou gambou, s ktorou sa narodila, ci to je maybelline, alebo co to je.. senorita Kucherenko, myslim, ze tuto ohavu nikto netromfne, ta vyhrala cenu najskaredsia zena planety, potom je dlho dlho nic, akoze prazdno, cierna diera a potom az po tych svetelnych rokoch prazdnoty nasleduje nejaky clovek..
a ked sa ti aj ta mali, tak si kludne daj do googlu hocjake zname meno zahranicne, slovaci a pod. sa hraju, ze sa taki narodili, alebo zas ten maybelline...no proste meno + before plastic surgery a vies co v tom vyhladavani najdes? Pomaly kazdu jednu slavnu osobnost.. takze len tolko ti poviem ku krase, s 89. plastikami a fotosopom bude aj moja 85 rocna babka princezna..

LienockaLenka

A to uz co je za bullshit? Ja si myslim, ze vyzeram celkom fajn, ale este ani raz som pekne namalovana od kozmeticky neodisla, radsej som sa doma premalovala. Prid ku mne, za 20 minut je z teba kocica... believe me..

TutanchámonxD

Za všetko môžu ľudia a nikto iný. Keby v živote nikto nikdy neriešil kto ako vyzerá, tak by sme všetci nato kašlali no nie ? Nikto by si nevšímal, že je chudý, tučný a že je nepekný do tváre, lenže ľudia sú svine a keď vidia človeka, ktorý nie je najkrajší hneď mu to dajú najavo a všetko toto začína v školskom roku a potom sa to človekom tiahne celý život. Jednoducho to tak je a nikdy to už inak nebude.

Anonym_93436

Taktiež sa opravujem , áno je mnoho ľudí ktorým záleží len na vzhľade ale ako píšeš Nellis sú aj výnimky ...

Anonym_93436

Neviem kde stretávate takých ľudí kedže videl som už mnoho ale že by len tak niekde prišiel neznámy človek a povedal vám to rovno do tváre ? Ak v práci alebo škole tak takou šikanou som si prešiel , na to je dobré to čo som už písal , prijať samého seba , byť hlavne so sebou spokojný a potom ešte ignorovať. Záleží na názore tých ľudí ? Žijem si predsa svoj život a nie ten ich.

Stále si myslím že každý vidíme krásu inak , že je relatívna. Asi sa mýlim ale to už musíte posúdiť sami , stále ľudia , kašlite na to čo vám hovoria , áno bolí to lenže keď budete dávať ich slovám dôraz a stále budete nad nimi myslieť len to budete živiť.

Názor že dôležitá je sympatickosť asi nezmením , lenže sympatickosť nie je len o vzhľade , je to najme o osobnosti atď.

Hold neviem , znova , nehovorím že musím mať len pravdu ale silno mi do toho bije osobná skúsenosť.

hurmikaki

tak ked maš vysušenu plet , tak sa o plet aj starať treba, ty nevieš čo je to pleťový krém..? a za dalsie nevieš že existuje plasticka chirurgia...? maš 19, ! od 16 si mala chodiť brigadovat a už si mohla mať nasetrené na plastiku... ja som si presne v tvojom veku dala nos urobiť, už som pracovala, za polroka som našetrila..

a poriadka kozmetička ma v študiu aj rozne prístroje na omladenie pleti, diamantova dermabrazia, aplikuju botox, kys. hyaluronovu...atd...

možeš so sebou niečo robiť, alebo sa len lutovať...

a životospráva - pohyb na čerstvom vzduchu, pitny režim - ono sa to odrazí na pleti....
a kremovať pleť, ráno aj večer po umytí... ked sa pleť kremuje tak suchá nie je... ja mám od narodenia atopicku dermatitidua ludia mi to neveria, lebo mi nič nevidia na rukách ani na tvári, lebo sa starám...