Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?

Príspevok v téme: Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?
Nenavidim sa

Ako sa s tym zmierit? Ako zit stastny zivot napriek vsetkymi tymi ich pohladmi a s tym, ze o mna nikdy nebude zakopnuté?
Som skareda a ludia mi to aj povedia. Mam dlhy nos, vysusenu plet a mierne vrasky, asi z trapenia sa alebo ja neviem. A proste tak hnusne skaredý ksicht. Ja viem ze su ovela horsie problemy lenze vzhlad je v zivote dolezity- je dolezite citit sa dobre vo svojej koži, ci ja sa tak vobec necitim. Ešte aj utlej a vychudnutej postavy som. Mam 19 ale podla postavy vyzeram na 10 a podla ksichtu na 30. Nebola som pekna ani ked ma kozmeticka namalovala, nikto si ma nikdy nevsimol ziadny chalan. Snazila som sa najst si niekoho normalneho. Pisala som si s vela chalanmi, rozumeli sme si ale na stretko, ked ma videli tak "nenapadne" si cosi vymysleli ze musia odist. Dokonca som sa stretla aj s takymi co uz su zufali ze nikoho nemaju. Vtedy moje nulove sebavedomie kleslo este viac. Aj som si pekne vyzehlila moje otrasne ježibabské vlasy, ked su rovné su pekné ale to nemeni nic na tom, ze pekne vlasy nezachrania skaredť ksicht + ziadne prsia a zadok. Poradte mi aki sa prijat a zmierit sa s tym.

Profisport

Tajana, ja 25 a este som nemal tiez nikoho. Ono vo svete je teraz bezne sa vo vsetkom ppnahlat. Vsetko vsak ma svoj cas. Napiste mi kludne na mail...

Nellis

K tomu nosu, mne sa zase nezdá byť až tak vyznamný, skôr záleží na celkových črtách tváre ako celku. Ale ako som písal, krása je subjektívna záležitosť a každému sa páči niekto iný, netreba žiadnu plastiku s otáznym vysledkom a nie je to len o vonkajšej kráse, treba len šťastie na niekoho, komu by sa človek páčil taký aký je a niekde niekto taký určite existuje, ale niekto proste vôbec nemá šťastie naňho naraziť.

Tajana 111

Nenavidím sa,dokážem pochopiť takych ľudí ako si ty,pretože niečo podobne som zažívala od zakladky,posmešne poznamky od spolužiakov aj inych aj neznamych chalanov na moj vzhľad,ale problem bol v tom,že ja som si nikdy ako škareda nepripadala,alebo aspoň som si to nechcela pripustiť,mala som svoje pre a proti,teda prednosti,ktore na mne obdivovali hlavne spolužiačky a kamaradky a to vlasy,oči s dlhymi hustymi mihalnicami,s ktorymi som sa už narodila,usta, zuby,štíhlu vysoku postavu,rovne dlhe nohy,a moj nedostatok bol a ešte aj je moj nos,aj ked rodičia a brat mi hovorili že to nie je take strašne veď vačšina ľudí nie je so svojím nosom spokojna a uplne dokonaly nie je nkto a že si mám vážiť to že som zdrava a kopu vecí ktore su na mne pekne.Lenže žiaden zaujem zo strany opačneho pohlavia nebol,aj na kresťanske stretka som chodila,myslela som že tam najdem chalana ktoremu moj nos vadiť nebude a bude ma mať rád taku aka som,ale nič.V 19 rokoch som šla na plastiku nosa,ale bola som sklamana,chirurg mi kusok zrezal z nosnych kridel ale bambulka vpredu ostala,taže žiadna zmena,aj naši sa vyjadrili že to boli zbytočne vyhodene peniaze,hoci niektore dievčata idu aj viackrat na reoperaciu,ja už som nemala odvahu,aby to nebolo ešte horšie.Aj na roznych forach ohľadom plastiky nosa som čítala že take typy ako je moj nos chirurgovia nevedia odoperovať,hoci sa snažia,ale je marny boj s veternymi mlymni.Ale tvoj by sa možno dal pekne spraviť,pokiaľ ho máš len dlhy,ale je tenky uzučky,v tomto su majstri,videla som fotky dievčat pred a po operacii dokonca s hrbolom a vysledok bol užasny.Nos je dominantou tvare,a jeho uprava dokaže veľa zmeniť k lepšiemu,a zase naopak dokaže zohyzdiť aj celkom peknu tvar,čo mam z toho že mam pekne oči,riasy,usta zuby,keď každy hľadi len na to čudo medzi očami.A pritom sa snažím udržať si peknu postavu,cvičím pilates chodím plavať,kamaradky mi zavidia,jedna kamoška hovorila že keby bola muž už sa do mna zamiluje,ale potom som dostala podpasovku od jedneho chalana ohľadom mojej fotky v plavkach na socialnej sieti,písal že mu to pripada ako keby sa chlap prezliekol za ženu a pritom mam jemnu postavu,nie taku svalnatu ako fitnesky.Takže ti radím uvaž si všetko,porozmyšľaj o dobrom chirurgovi a skus tu plastiku nosa,veľmi ti budem držať palce aby ti to vyšlo a bola si spokojna.Ides,zaujal ma príbeh o tej žene,lenže ona si na prve miesto ustanovila prácu,v ktorej sa videla,lenže ja tužim po láske po manželstve po deťoch.Vidím svoje spolužiačky ktore sa vydali už v 18,19 rokoch ake su šťastne že našli lásku a maju zdrave krásne deti.Ja mám už 23 rokov a ešte som s nikym nechodila...

YouCan

Nemyslím si, že keď niekto nie je fyzicky krásny (a inak, kto z nás ľudí vie čo je to skutočne krása? Myslíte si, že krása má nejaké medze?) tak by mal byť nešťastný. Život je o niečom viac ako len o porovnávaní sa a snahe zapadnúť do ideálov tých druhých. Milá zakladateľka témy, buď sama sebou, nájdi svoje sebavedomie a snaž sa ísť dopredu aj napriek ťažkostiam. Nevravím aby sa z teba stala žena, ktorá je nezávislá a nepotrebuje muža. Žena potrebuje muža tak ako muž ženu. Buď otvorená pre vzťah, ale nie hocijaký, ale pre taký, pri ktorom cítiš, že je ten správny. Uvedom si svoju hodnotu. Je rovnaká akú mám ja a aj ostatní. A poviem ti, že ak je žena silná v tom správnom slovazmysle, tak je zároveň veľmi príťažlivá. Snaž sa nájsť svoje poslanie na tomto svete, skús nájsť to, k čomu ťa smerujú tvoje sny, túžby a buď pre spoločnosť prínosom. Si krásna a to, že ti niekto dáva pociťovať opak, neznamená, že má pravdu. Krása má veľa podôb. Nájdi tú tvoju, ktorá je v tebe, je ti prirodzená. Si jedinečná, tak ako každý z nás. Spoločnosť ťa potrebuje. A ešte taký dodatok, máš rada príbehy? Myslíš, že každá hrdinka mala hneď všetko potrebné? Alebo to postupne získala a tak sa stala osobnosťou, vzorom pre ostatných? Pekný deň ti prajem, hľadaj tú krásu života, ktorého si súčasťou ;)

ides

Poznam zenu, ktora bola fakt strasne skareda, ale tak, ze rozum by sa vam zastavil, keby ste ju videli. Je jedinacik a ma bohatych rodicov. Rodicia ju poslali ako 18 rocnu do Anglicka naucit sa jazyk. Potom studovala na VS akysi humanitny smer, nic tazke a nic strasne. Ale s tym, ze anglictina bolo jej naj, naj hobby. Po VS si nasla vo firme, kde sa postupne vypracovala az do vrcholoveho manazmentu, nakolko oni tam potrebovali niekoho, kto vie anglicky a ona vedela super. Dnes je to uz starsia zena po 40, sice slobodna a stara dievka, ale mesacne zarobi tak nad 5000. V Eurach samozrejme. Nikdy neriesila plastiky a operacie, ale ani postavu a vlasy a je dost pri tele. Ta zena je cela po otcovi, totalne chlapske crty tvare ma, velikansky krivy nosisko, kucerave vlasy jak metla, nieco s crtami tvare by tiez vedeli urobit chirurgovia na plastike, keby chcela a prachy na to ma, ale ona nechce a uziva si svoj zivot so svojimi prachmi a je stastna a spokojna, lebo ju zivot uspokojil po financnej stranke a pracovne, plus vdaka nezaujmu muzov neplytvala zbytocne casom a venovala sa jazyku a kariere. Keby mala peknu tvar a postavu, nikdy by karierne nedosiahla ako zena to, co dosiahla, ani keby tie vedomosti z AJ zrovna mala take iste ako ma. A absolutne by nemala sancu vypracovat sa vo firme z nizsej pracovnej pozicie na jednu z najvyssich, manazerskych. Lebo v case pracovania na nizsej pozicii by ju vystvali intriganky, ktore by na nu kydali, lebo by jej zavideli krasu. Takto na nu nikto nekydal, nikto si ju nevsimal, nikto na nu ako na skaredu neintrigoval a nikto ju nepovazoval za konkurenciu pri baleni chlapov. Nemala sice stastie na chlapov pri svojej skaredosti, ale zato mala stastie na kamaratky, co pekne zeny nemavaju. A pokojne si mohla pracovat, kde chcela bez strachu, ze sa stane obetou intrig. Povysenie zvycajne vedie cez vernost firme a na koho sa vo firme intriguje a kyda, ten odide rychlo odtial prec znechuteny a otraveny, nech by aj zrovna v anglictine najlepsi bol, dufajuc, ze inde to bude lepsie, ale nebude. Pre pekne zeny nebude, pre skarede bude. Väcsina peknych zien, nech by aj boli hocijako sikovne a mudre, nedosiahne v praci povysenie, nedosiahne dobre platene miesto (prostituciu, striptiz a podobne joby vynimajuc) a ked uz aj, tak nepotrva dlho a stanu sa obetou intrig. Vobec sa peknym zenam necudujem, ze sa davaju na zlatokopectvo. Inu moznost asi naozaj nemaju. Pod pojmom dobre platene miesto mam na mysli s vystudovanou vysokou skolou mat slusne platene pracovne miesto kdesi v kancelarii, kde existuje aj moznost karierneho postupu, ale bez intriganskeho kolektivu. Mila moja zakladatelka temy, bud rada, ze ta necakaju v zivote problemy, akych sa dockalo mnoho peknych zien. Alebo aj mnoho skaredych zien po plastikach, liposukciach a dalsich upravach zovnajsku. Jednoducho, pekna zena (ale nie cundra), ktora je aj sikovna, aj vzdelana, ale nechce chlapa a chce byt financne sebestacna, to bude mat v pracovnej sfere zivota velmi tazke, obdobia nezamestnanosti bude striedat s obdobiami prace v hnusnych a intriganskych kolektivoch, kde jej budu hadzat polena pod nohy. Zeny preto, lebo zavidia krasu a muzi preto, lebo zavidia vysoky intelekt, vzdelanie, sikovnost, a podobne. No na skaredu zeny intrigovat nebudu a muzi ani nepostrehnu, ze je vobec tam, na pracovisku, medzi nimi. Tak ma volne pole pre svoju karieru a financne uspechy.

Profisport

Ach zeny. Ved kazda zena je krasna svojim sposobom. Viete preco mate komplexy? Lebo je doba kde je prezentovane vsetko krasne, dokonale, skvele. Ja som mal zo seba tiez komplexy, ale dostal som sa cez to.Nemam dokonalu postavu, dokonalu tvar ale zdokonalujem dusu a srdce. Najkrajsie ma byt to co je ociam neviditelne... Vo filmoch je prezentovane ze muzi musia mat svaly drahe auta, ale pravdu ze maju byt dobri manzelia a ludia to neukazu nikde.

miroslava_d

Ja tiež nie som nijako pekná..som pri sebe, mam sice prsia aj zadok, ale mam aj brucho, ktore sa tak nejak nenosi :D
Bola som jednu dobu aj chudšia, ale mam taku gulatu tvar a proste viem, ze aj keby mam 50kg tak vzdy si chalan vsimne inu krajsiu babu...tiež ti tu nebudem pisať ako sa mas zameriavat na vnutornu krasu a pod. ako to tu už bolo raz spomenute, lebo to su len take reči ktore ta maju uchlacholit.
Kasli na to, zi svoj zivot, pln si svoje sny, nemysli stale na to ako vyzeras ale snad sa zaposobit na ludi inak...bud mila, sympaticka, snaz sa pomoct, komunikovat...ved ludia sa navzajom nebavia spolu pre vyzor a mozno casom najdes aj toho chlapa...
...mam kamosku ktora ma postavu napr tip top ale je fakt skareda do tvare..je to take krute ale naozaj nie je pekna aj to vie..a vydala sa a ma dieta a je stastna...proste na svete určite chodi chlap ktoremu sa budes pacit :)