Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?

Príspevok v téme: Ako sa zmieriť s tým, že som škaredá?
Nenavidim sa

Ako sa s tym zmierit? Ako zit stastny zivot napriek vsetkymi tymi ich pohladmi a s tym, ze o mna nikdy nebude zakopnuté?
Som skareda a ludia mi to aj povedia. Mam dlhy nos, vysusenu plet a mierne vrasky, asi z trapenia sa alebo ja neviem. A proste tak hnusne skaredý ksicht. Ja viem ze su ovela horsie problemy lenze vzhlad je v zivote dolezity- je dolezite citit sa dobre vo svojej koži, ci ja sa tak vobec necitim. Ešte aj utlej a vychudnutej postavy som. Mam 19 ale podla postavy vyzeram na 10 a podla ksichtu na 30. Nebola som pekna ani ked ma kozmeticka namalovala, nikto si ma nikdy nevsimol ziadny chalan. Snazila som sa najst si niekoho normalneho. Pisala som si s vela chalanmi, rozumeli sme si ale na stretko, ked ma videli tak "nenapadne" si cosi vymysleli ze musia odist. Dokonca som sa stretla aj s takymi co uz su zufali ze nikoho nemaju. Vtedy moje nulove sebavedomie kleslo este viac. Aj som si pekne vyzehlila moje otrasne ježibabské vlasy, ked su rovné su pekné ale to nemeni nic na tom, ze pekne vlasy nezachrania skaredť ksicht + ziadne prsia a zadok. Poradte mi aki sa prijat a zmierit sa s tym.

Car_oline

Nedalo mi neodpovedať na túto tému.

Baby, väčšina z nás, si myslíme, že nie sme dosť dobré, dosť pekné, dosť múdre, dosť chudé, dosť vyšportované a ostatných 1000 dosť-vecí. Ale dosť pre koho? Najdôležitejšie, je byť dosť dobrá pre seba. Je pravda, že vo svete je teraz nejaký ideál krásy, ktorému sa častokrát chceme podobať a že vzhľad v našich životoch zohráva veľkú rolu. Ale väčšiu má pokoj, kľud, vnútorná vyrovnanosť a hlavne úsmev ktorý ľuďom dáva na javo, že si spokojný. Naučiť sa, mať rád sám seba trvá dlhý čas, ale stojí to za to. Ak chceš môžeš mi napísať :)

ModraObloha

Nenávidím sa, skús to brať z lepšiej stránky, si zdravá, máš čistú myseľ, ktorú ti nezaťažujú rôzne bolesti a zdravotné komplikácie.. máš domov máš rodinu.. skús.. Nechcem aby to vyznelo blbo ale máš sa tak dobre že môžeš riešiť niečo ako vzhľad, ja sa mam v podstate tiež dobre, tiež som smutný a sklamaný, napriek snahe o lepšie zdravie sa to ešte zhoršilo, depky, bolesti chrbtice, hlavy, problémy s trávením, únava a ďalej.. a tiež som jeden z tých ktorý niesu pekný.. tiež som v škole počúval to že som škaredý.. a aj tak si myslím že mám šancu.. vzhľad a krása ako tu už písalo viac ľudí je dosť subjektívna vec.. každému sa páči niečo iné.. mne sa napríklad veľmi páčia rôzne nedokonalosti.. niekto si o sebe môže myslieť že ma veľký nos.. chudé pery.. alebo nejake obočie.. a práve to nás robí tým kým sme.. vôbec sa mi napáči keď vidím babu a ma na sebe kilo omietky... mihalnice 2-3 cm.. úplne neprirodzené.. vezmi si to takto.. keď už ta bude mat niekto rád... tak to bude kvôli tomu aká si.. nie kvôli tomu akou ta robí plastika, omietka... špirály.. atď.. aspoň bude mat o teba úprimný záujem... Ty by si mala trochu zmeniť myslenie a možno zmeniť prioritu.. možno sa až príliš sústredíš na to aby ta mal niekto rád, aby si mala priateľa alebo aby si proste bola v svojích očiach pekná... skús sa venovať veciam čo ta bavia.. ja neviem napríklad - bicykel,korčule,behanie,plávanie,hudba,tanec,kreslenie,prechádzky do prírody, čítanie.. surfovanie na nete.. hranie hier whatever.. hlavne sa na to tak neupínaj a nepodkopávaj sa sama.. odrazí sa to na tebe.. ver mi.. ešte jedna vec.. videl som video kde umelec kreslil ludí podla toho ako sa sami opisovali a potom ako ich opisovali iný ľudia.. bez toho aby sa umelec na nich pozrel.. nemôžem tu dať odkaz ale skus si na mojevideo sk dať do vyhľadávania toto "Vaša skutočná krása" V budúcnosti si povieš aké malichernosti si riešila :)

JurajZA

Ahoj slečna.

vieš, po prečítaní si príspevku musim zareagovat.
ak sa sama sebe nepacis, tak nieco pre to sprav, ale to by si sa musela naozaj nenavidiet. zacni na sebe makat, sportovat. pokial nemas zdravotny problem, tak to rob. a NIE NIE SI SKAREDA.
zapamataj si, že aj ta kvazy najskaredsia zena bude vzdy krajsia, ako ten najkrajsi chalan na svete. preco? lebo si zena. maj svoju hrdost. si zenske pohavie a si krasna len tym.
ak mas problem s vyzorom, makaj na sebe. sportuj, stravuj sa zdravo.
ak by so potrebovala pomoct, pis.
martos.juraj@gmail.com
ale nepiste vsetci.
ps.: neponizuj sa nikdy.

nikaaaaa

ja som tiez skareda, mam hnusnu tvar velky nos a som tucna.... cely zivot sa mi vsetci smiali, tie pohlady vonku ze fuuj.... sice sa mi nejakym zazrakom podarilo najst si frajera ale myslim si ze to nevydrzi.... bojim sa ze to nevydrzi... vsak kto by chcel byt so mnou... takze ta uplne chapem.... ale neviem ako pomoct :( sama neviem ako sa s tym zmierit...

Nenavidim sa

Precitala som si vsetkych a som rada ze ma tu niektori pochopili. Len tí čo to zazivaju. Ja uz ani zit nechcem vyzeram hrozne :( nebavi ma uz moj zivot hlavne nech rychlo skonci. Vyzor je proste dolezity :/

Skarednica

Ja som taká škaredá, že mi je zo seba zle. Aj iným ľuďom som na smiech. Dnes idem po ulici a predo mnou 4 či 5 ročné decko, ukazovalo na mňa prstom a potichu sa smialo. Viem, že to bolo z môjho vzhľadu. Viete čo ? Mala som sa chuť zabiť a už som rozmýšľala, ako to urobiť.
Som citlivá a všetky veci si beriem k srdcu. Neskutočne.
A keď vidím tie znechutené tváre ľudí na ulici, v škole, tváre mojích spolužiačok, ktorým je zo mňa smiešno, tak mám chuť zomrieť. Ani kamarátky nemám. Som na tomto svete sama, ak nepočítam rodinu.

najmudrejsi

NAPIS MI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosim ta :D....dole je moj email v prvom komente :))))))) :nenavidim sa :

ides

Tajana111, nemyslim si, ze by to s tvojim nosom muselo byt az take strasne, nakolko vsetko ostatne, co sa tyka tvojho vzhladu, je nadpriemerne pekne. Mam z teba ten pocit, ze mas asi velmi nizke sebavedomie, ktore vyzarujes okolo seba ako LED ziarovka a asi to by mohol byt u teba ten hlavny dovod, lebo to vyzarovanie extremne nizkeho sebavedomia si chlap (potencionalny zaujemca) vsimne este ovela skor ako to, ci mas nadpriemerne pekne oci, vlasy, zuby, postavu. Tvoje nizke sebavedomie akoby odstrasilo daneho single chlapa, aby sa pokusil o nieco viac ako AHOJ. Viem to, takto reagovali chalani na strednej na dievcata s nizkym sebavedomim. S extremne nizkym sebavedomim. Nevedeli, co s takou babou je, nechceli jej hlupymi komentarmi ublizit, nechapali, ci je tyrana alebo co je s nou, nechceli ju nevhodnymi komentarmi urazit, nahnevat, priviest k nejakemu placu a k samovrazendym myslienkam a takemu comusi, asi tak... Tak proste ked chalan nevie, ako na babu s nizkym sebavedomim reagovat, tak sa jej vyhne a bavi sa s tymi sebavedomejsimi, vyrehotanymi a ukecanymi, nech uz by aj o nieco skaredsie boli vzhladovo ako ta nesebavedoma. Ludia sa mylne nazdavaju, ze nesebavedomy clovek je citlivka a placko a ze je psychicky velmi slaby a ze raz mozno aj samovrazdu spacha, ale ono to tak v skutocnosti vobec nie je. Miera sebavedomia nema nic spolocne s tym, ci je clovek psychicky slaby alebo psychicky silny.
TO CI JE JEDNOTLIVEC PSYCHICKY SLABY ALEBO SILNY, POZNAME PODLA TOHO AKO REAGUJE NA PROBLEMY.
BYT PSYCHICKY SLABY znamena pre kazdu malickost sa rozplakat, vyfnukavat, upadat do zufalstva a pomyslat na samovrazdu, pripadne upadnut do depresii dokonca alebo do psychozy zo zrutenia sa, problemy ale poväcsinou neriesit, nerozmyslat nad ich riesenim, ale radsej nad svojim trapenim a nad krutostou osudu.
BYT PSYCHICKY SILNY znamena neplakat a nefnukat, neutapat sa v slzach a nepomyslat na samovrazdu, neupadat do depresii a nezrutit sa do psychozy, ale namiesto fnukania a plakania a upadania do zufalstva rozmyslat, ako vyriesime dany problem a vyriesit ho. Ked je problem neriesitelny, tak najst sposob, ako byt stastny aj napriek danemu problemu.
CI JE JEDNOTLIVEC SEBAVEDOMY ALEBO NESEBAVEDOMY, TO ZAVISI OD TOHO, AKE REAKCIE LUDI OCAKAVA NA COKOLVEK TYKAJUCE SA JEHO OSOBY.
NESEBAVEDOMY ocakava, ze ho budu vsetci povazovat za skaredeho, hlupeho, neschopneho, nesikovneho nevhodneho na vykonanie takej a takej pracovnej ulohy, bojazliveho a vystraseneho a ze ho budu vsetci vzdy iba podcenovat a ponizovat a ze nim budu opovrhovat a ze ho nikdy nikto za nic nepochvali a ze ho bude kazdy za vsetko iba hresit. Nesebavedoma ziacka si velmi dobre uvedomuje, ze najkrajsie z celej triedy spieva prave ona, ale podvedome ocakava, ze ked bude mat ucitelka vybrat jednu osobu, ktora bude spievat na podiu pred rodicmi, tak nevyberie ju, ale falosne spievajucu inu spoluziacku. Lebo ta falosne spievajuca ina spoluziacka vyskakuje z lavice a krici na celu triedu, ze chce spievat ona. Nesebavedoma ziacka ale nevykrikuje z lavice a nekrici, ze chce spievat ona, hoci aj velmi chce. Lebo ona si v kutiku duse zela, aby si ucitelka sama vsimla jej kvality a aby to bol ucitelkin napad, ze vyberie ju a aby ju ta ucitelka vybrala vdaka jej skutocnym kvalitam, ktore si podla spravodlivosti ona sama vsimla a nie vdaka vyskakovaniu a vyskrekovaniu z lavice. Nesebavedoma ziacka na svoje kvality neupozorni, ale chce, aby si ich ucitelka vsimla sama. Nevie trpiet samochvalou tak ako vysoko sebavedome deti, ale nie je pravda, ze si svoje kvality neuvedomuje. Ona si ich uvedomuje. Ale chce, aby si ich okolie vsimlo samo podla spravodlivosti a nie aby si ich okolie vsimlo vdaka jej samochvale.
SEBAVEDOMY ocakava, ze ho budu vsetci ludia povazovat za sikovneho, mudreho, pekneho dobreho, bez ohladu na to, ci takym aj naozaj je. Neustale podvedome ocakava, ze ho nikdy nikto za nic hresit a kritizovat nebude, ale ze ho bude kazdy za vsetko vzdy iba chvalit. Ucitelka sa snazi v skole vybrat jedno dieta, ktore zaspieva na podiu pred rodicmi. Sebavedoma ziacka, ktora spieva falosne, " div sa nerozdrapi, co vyskakuje z lavice a vyskrekuje: "Pani ucitelka, jáááááá, pani ucitelka, jááááááá!!!!!" az sa cela skola otriasa v zakladoch.
Nesebavedomy clovek moze byt psychicky velmi silny a moze byt aj psychicky slaby, ale ludia ho zvycajne mylne povazuju za velmi slabeho.
Sebavedomy clovek moze byt psychicky silny a moze byt aj psychicky slaby, ale ludia ho väcsinou povazuju za silneho.
Nejeden vysoko sebavedomy ma uz niekolko pokusov o samovrazdu za sebou, ale ten posledny este len pride, nakolko este zije.
A nejeden clovek s nizkym sebavedomim dokazal zvladnut a vyriesit aj neskutocne tazke problemy, ktore ho postihli aj bez placu a bez slz a bez upadania do zufalstva a bez depresii a bez pomyslania na samovrazdu. Pride problem, vyriesi ho a ide dalej.
MEDZI LUDMI VSEOBECNE PREVLADA MIENKA ZE NESEBAVEDOMY CLOVEK JE BOJAZLIVY A VYSTRASENY A SEBAVEDOMY JE SMELY A ODVAZNY - TO JE UPLNA SPROSTOST!!!
Nejeden clovek s vysokym sebavedomim vresti jak zmyslov zbaveny, ked vidi na stene pavuka a od strachu s pulzom 300 uderov za minutu ledva lapa po dychu.
A nejeden clovek s nizkym sebavedomim s chladnou hlavou a s pulzom 60 uderov za minutu pokojne a kludne chyti topanku a pavuka na stene zabije.
Nejeden chlapec s vysokym sebavedomim pride domov s roztrieskanou hubou, lebo ho vonku niekto zbil.
A nejedno dievca s nizkym sebavedomim zlozilo utocnika k zemi, lebo ovladalo karate.
PRECO SA TEDA NESEBAVEDOMY CLOVEK ZDANLIVO JAVI AKO VYSTARSENY BOJKO?
Lebo on urcitu formu strachu v sebe naozaj nosi. Nosi v sebe strach, ze namiesto opravnenej pochvaly bude dostavat iba neopravnenu kritiku. Ze bude ako pekne dievca dostavat "podpasovky" od chalanov na FB v podobe hlupych komentarov, kritizujuc jej vzhlad, pravdaze neopravnene. Nosi v sebe podvedomy strach, ze si okolie jeho skutocne kvality nevsimne samo a samochvalou na ne upozornovat nechce. Nosi v sebe strach, ze ho budu vsetci ludia neopravnene a bezdovodne povazovat za nesikovneho, hlupeho, nemozneho, neschopneho vykonat taku a taku ulohu, za falosne spievajuceho, a tak. Nosi v sebe strach, ze ho ludia vysmeju za jeho nazory a zo strachu pred vysmechom radsej drzi bobrika mlcanlivosti. A tato forma strachu, ktoru v sebe nosi, mu sposobuje, ze pred ludmi posobi bojazlivo a vystrasene, aj keby to zrovna karatistka bola, ktora sa neboji nicoho a nikoho.
PORADIM TI, nacvic si smely a odvazny pohlad, nacvic si ho pred zrkadlom, nacvic si smelu a odvaznu chodzu, vystri chrbat, nehrb sa, kracaj rezko a vzpriamene, hlavu maj zdvihnutu viac hore, nemaj ju ovisnutu nadol, davaj ludom smely pohlad do oci, neklop zrak,, pozeraj sa dlho do oci tomu, s kym sa rozpravas, stav na väcsiu ukecanost, vymaz zo seba strach z vysmechu, nestaraj sa, co ti povedia, ked prejavis svoj nazor, ale smelo a odvazne ho prejav a nech ti je jedno, ako nan ludia zareaguju. Nech ti je jedno, ako zareaguju na tvoje oci, vlasy, zuby a nechty a aj ten nos. Prestan v sebe dusit podvedome ocakavanie, ze ich reakcie na teba budu negativne, ale dokola si opakuj vetu: "JE MI JEDNO, AKO BUDU LUDIA REAGOVAT NA MOJU OSOBU, ICH REAKCIE NA MNA SU MI UKRADNUTE. A nielen si to opakuj, ale sa podla toho zachovaj a snaz sa, aby ti boli ich reakcie na tvoju osobu naozaj ukradnute. Ta myslienka ti zvysi sebavedomie, aby si ho mala normalne. A zvysi aj sancu, ze chalani nebudu mat strach oslovit ta, ale ich pritiahnes k sebe ako magnet a este si budes aj vyberat.
Takto najdes svojho vysnivaneho princa.

jana125

na kazdej chybe sa v dnesnej dobe da popracovat... dnes ti plasticky chirurgovia vedia dopomoct k naozajstnemu zazraku... nechapem ze sa este niekto v takejto dobe trapi s krivym nosom odstavajucimi usami a podobne...kazdy problem sa da vyriesit.. tak tu nevyplakavaj a nasetri si :)