Som tichšia ako ostatní spolužiaci

Príspevok v téme: Som tichšia ako ostatní spolužiaci
Kajuskaa

Takže momentálne som prváčka na strednej a strašne ma trápi 1 vec, a to taká, že sa so spolužiakmi nedokážem rozprávať normálne... ako doma napríklad medzi rodičmi, tak uvoľnene. Neviem prečo, ale nedokážem sa vôbec uvoľniť, a často si myslím, že všetci spolužiaci sú niečo viac ako ja... dosť sa podceňujem a vlastne ani neviem prečo. Keď sa zamyslím, aké majú iní ľudia problémy, že napr. bojujú s rakovinou alebo tak... a mňa trápi iba taká maličkosť. Som jediná taká "divná" ? Lebo v mojej triede ani v mojom okolí nikoho takého nepoznám. Ale áno, rozprávam sa so spolužiakmi, síce nie som ukecaná ale prehodím zopár slov vždy. Ale to aj tak preto, aby si nemysleli, že som nejaká namyslená alebo tak... ale v skutočnosti by som bola celý čas ticho, i keď nenávidím samotu. Divné nie ? Proste to kecanie ma niekedy fakt ubíja... Som jediná taká iná ? Lebo keby som náhodou toto povedala mame, tak ma asi pošle na psychiatriu ako ju poznám :D A v dnešnej dome, mám pocit, že nikto takýchto ľudí nechápe. Každý by mal byť ukecaný a extrovert. Strašne veľa mesiacov ma to už trápi. Proste nechcem vyčnievať z kolektívu a kvôli tomu robím všetko preto... ale nie som to ja :( A stavím sa, že keby nejakému spolužiakovi poviem že mám taký problém, tak ma vysmeje, že nie som normálna.

IcEg

najdi si kamaratov cez internet.Dokážeš sa pri nich odreagovat a keby si si začala s nimi volať cez skype alebo tak nejak. Ako menšia som radšej dostala 5ku ako išla prezentovať projekt teraz mam 13 a síce to už upadlo ale nie až tak že by som sa nestresovala pri tom :).

Sallyyy

Spoluziakom o tom radsej nehovor nic, tak je to spravne. Nie si sama, som rovnaka a nie vsetci maju byt extroverti ako si napisala :). Ozvi sa mi kludne, napiseme si viac sallyhope357@gmail.com

Pittykejsa

čauko presne ten problém mám aj ja :) Tiež som prváčka na strendej a s niektorými spolužiakmi som od začiatku roka prehodila dokopy maximálne tak 100 slov ak toto nie je veľa..Vôbec nekomunikujem tak, že by som k niekomu prišla sama od seba a začala tam kecať na nejakú tému. Jasné, že prehodím pár slov nech to nevyzerá ,že som úplne retardovaná, ale kým niekto nepríde ku mne tak ja vôbec. Stále mám sluchátka a pozerám si, prípadne čítam niečo na telefone som úplny introvert a nie práve najzhovorčivejšia osoba. Dosť mi to vadí, že to je tak aj ked ja som radšej ked si pekne sedím sama v lavici a robím si svoje len mám pootom pocit, že ma odcudzujú. Ale som rada, že aj ked to oni beru za niečo divné, tak že ja som iná a vyčnievam :) Možno lepšie ako byť ako každá jedná ovca. takže ber to tak seba nezmeníš

Kalgan1

Bud presna taka akou chces byt a vykasli sa na to, co si myslia ostatny, na ludi zo skoly zabudnes v momente ako ju dokoncis