Život v bolesti a s čistou mysľou alebo život na dne

Príspevok v téme: Život v bolesti a s čistou mysľou alebo život na dne
Dominik1

Pekný večer vám prajem , momentálne ma čaká rozhodnutie ktoré mi zmení život. Som liečený pregabalinom ( Lyrica ) 6 mesiacov , avšak z osobných skúseností ostatných ľudí som sa dozvedel že nevplýva moc dobre na myseľ a mozog ( tých ľudí je hodne veľa ). A tak čelím rozhodnutiu kedy si musím vybrať medzi chronickou bolesťou avšak s normálne fungujúcim mozgom alebo s zvládnuteľnou bolesťou avšak zhoršeným myslením ( ľahká demencia ) mám 18 rokov a chcem sa momentálne vyplakať kedže sa neviem rozhodnúť. V mojom veku sa mozog ešte stále vyvíja , liek mi hodne pomohol no čo z neho keď na konci spôsobí viac škody ako pomoci ?

Neviem , potreboval som sa len vypísať kedže nik nechápe v akej situácii som. Nechcem bolesť , ale taktiež nechcem stratiť svoju myseľ.

Prajem vám pekný zvyšok dňa.

Dominik1

Lekárska marihuana sa používa často avšak to nie je marihuana na hulenie ale marihuana ktorá neobsahuje THC z ktorého sa človek zhulí ale obsahuje vysoké množstvo CBD ktoré slúži práve na na liečbu a zmiernenie symptómov sklerózy multiplex, alzheimerovej choroby a iných neurologických ochorení. Práve to posledné by mi mohlo pomôcť.

Iné alternatívne možnosti už nepoznám , marihuanu na hulenie nepodporujem a sám som proti nej avšak lekársku marihuanu plno podporujem kedže je využívaná hlavne ako zdroj CBD.

Pekný deň prajem.

Jana Lukacova

Dominik1:..ak konvenčná liečba nie je prospešná, nechcete využiť "alternatívne" možnosti? tých prístupov je samozrejme dosť a možno potrvá kým sa človek dostane k niečomu, čo mu naozaj pomôže (bez vedľajších účinkov), ale určite stojí za to pátrať... tak ako píše salamistka napr. aj marihuana je zázračným liečivom pri množstve ochorení...

DpP4

Nemám žiadnu skúsenosť s marihuanou. Nejaký "šiesty" zmysel mi však už dávno hovorí, že to, čo o nej píšeš môže byť pravda!!!
Tá Lyrica, nemám s ňou skúsenosť, iba z počutia o nej. Ale osobne mám skúsenosť s niečim podobným ako Lyrica a už dávno aj kvôli skúsenosti som to úplne zanechal - a vôbec mi nechýba!!!

Salamistka

Na silne chronicke bolesti je velmi ucinna marihuana ale z cisto lekarskeho hladiska, nie za ucelom sa zhulit ale v malej davke je to uplny brutal, fakt ucinne, bolest prejde behom chvile, mala som moznost vyskusat a je to fakt pecka, aj na silne migreny a nemas tam ziadne taketo vedlajsie ucinky pokial to beries fakt len kvoli tej bolesti a nezhulis sa. Najucinnejsi prirodny liek aky moze byt. Videla som video na youtube jedneho postarsieho pana, mal sucasne 2 velmi tazke diagnozy, tusim Parkinsona a Alzheimera alebo roztrusenu sklerozu, neviem teraz, neni som si ista, a to bol clovek fakt, ze chory, cely vyklepany, proste neposluchalo ho uz telo vobec, plakal, ze s tym zije uz strasne vela rokov a je to utrpenie. A zrazu mu dali jednoducho šluka a po chvilke sa uplne prestal klepat co sa inak klepe nonstop bez prestavky a normalne jak lusknutim prsta uplne ze zdravy clovek, som na to kukala, ze co... Fakt nesrandujem. Sama mam zdravotne problemy tak o tom daco viem, inak by som to nespominala.

pedag

Tak sprav to tak, že raz tie lieky pober a inokedy nie. Po čase zistíš, že aký majú účinok a pod. a nejako sa z toho vysomaríš.

Dominik1

Mám chronické bolesti celého tela , postihnuté sú hlavne ruky a nohy.
Viac informácii vám bohužiaľ neposkytnem , ospravedlňujem sa.

Dominik1

Každý liek má nejaké vedľajšie účinky , sú ďalšie ale nie sú o nič lepšie , gabapentin ale s tým má taktiež hodne ľudí zlé skúsenosti a taktiež nevplýva moc dobre na mozog.

Zatiaľ idem brať lyricu tak ako beriem , za mesiac idem na kontrolu k doktorovi tak sa s ním porozprávam a asi rozhodnem ako ďalej.

Len som sa chcel vypísať lebo asi dostanem úzkosť , nemám sa komu vyrozprávať.