Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Život v bolesti a s čistou mysľou alebo život na dne

Príspevok v téme: Život v bolesti a s čistou mysľou alebo život na dne
Dominik1

Pekný večer vám prajem , momentálne ma čaká rozhodnutie ktoré mi zmení život. Som liečený pregabalinom ( Lyrica ) 6 mesiacov , avšak z osobných skúseností ostatných ľudí som sa dozvedel že nevplýva moc dobre na myseľ a mozog ( tých ľudí je hodne veľa ). A tak čelím rozhodnutiu kedy si musím vybrať medzi chronickou bolesťou avšak s normálne fungujúcim mozgom alebo s zvládnuteľnou bolesťou avšak zhoršeným myslením ( ľahká demencia ) mám 18 rokov a chcem sa momentálne vyplakať kedže sa neviem rozhodnúť. V mojom veku sa mozog ešte stále vyvíja , liek mi hodne pomohol no čo z neho keď na konci spôsobí viac škody ako pomoci ?

Neviem , potreboval som sa len vypísať kedže nik nechápe v akej situácii som. Nechcem bolesť , ale taktiež nechcem stratiť svoju myseľ.

Prajem vám pekný zvyšok dňa.

Pipinanana

Dominik poviem ti tak, tiez beriem lieky a bez nich by som uz nezila. Kazdy liek ma vedlajsie ucinky, ale nevieme ani dna ani hodiny dokedy tu budeme, naco sa teda trapit 30-40rokov vopred??? Ja keby neberiem moje, uz 5 rokov som tu neni, takze co mi z nich zial bude neskor neovplyvnim. Alternativna medicina je takmer cela nebezpecna, lebo s diablom nie su zarty, je to inteligentna bytost a nerovnocenny super, za take "vyliecenie" sa ovela drahsie plati, to je vsetko co si myslim a co viem.

DpP4

Dominik1, nič v zlom. Nemal som s Lyricou skúsenosť. Neviem. Ešte niečo mi zišlo na um: mne dosť pomáha na také bolenie aj studená voda, studená sprcha. Príčinu to síce nelieči, je to len taká náplasť na bolesť, ale trochu to pomáha - ako prídavok k inej liečbe.

Dominik1

Pipinanana ako som už písal , je ich ešte pár ale majú ten istý účinok , pomaly ešte aj horší. Bežné analgetiká na tuto bolesť nezaberajú.

Pipinanana

... ako pises Salamistka. Nemam potrebu vracat pozicane, naopak.
A nemozes brat ine lieky na bolest, co nemaju take vedlajsie ucinky???
Ano chemia je zla, ale liecenie povchybnymi silami ovela horsie a nebezpecnejsie!

Omen

Dominik, ja by som ti odporučila riešiť svoj stav alternatívnou metódou. Ak nie riešiť, tak aspoň konzultovať.

Dominik1

DpP4 , dá , avšak neviem komu bude z toho zle , či mne alebo tebe.
Takéto silné reči ma dostávajú , ak si mal s lyricou skúsenosť a naraz si ju vysadil tak potom hovor , no v skupinách kde lyricu brali majú iný názor ako ty.