Neoplatí sa byť dobrým

Príspevok v téme: Neoplatí sa byť dobrým
TaDobra

Odmalička som bola "tá dobrá". Milá, ústretová, citlivá k ľuďom... Keď odo mňa ľudia pýtali radu, v škole opísať úlohu, poznámky, potrebovali pomôcť, vždy som tu pre nich bola.
Vždy povedali len prázdne ďakujem a naozaj sa mi poďakovali falošou, ohováraním, intrigánstvom, vysmievaním sa zo mňa.
Naposledy tak urobilo dievča, ktorému som verila.
Robila som toho pre ňu veľa, veľa láskavostí. Aj ona pre mňa, ale bolo toho výrazne menej.
Nedávno som zistila, čo je zač. Ako sa správa ku mne, aj k iným ľuďom. Je mi z nej na grc.
Až teraz som si všimla, že mi všetci skákajú po hlave.

Ľudia sú nevďačné svine, ktoré si nevážia dobro (česť výnimkám), preto si myslím, že sa neoplatí byť dobrým. Asi pre mňa bude lepšie byť bezcitným, drzým človekom, ktorý myslí len na seba a ktorému nikto po hlave skákať nebude.

Marosko-n

Oplatí sa byť dobrý.
Ježiš v tomto zmysle povedal: nehádžte perly sviniam !
Ďalej povedal: Aj prach si straste z nôch ,kde ste boli a nechceli Vás počúvať !
Tiež nemôžete všetko darovať - rozdať bezdomovcom a nehodným, lebo Tí Vaše dary znehodnotia a nebudú mať ani oni ani Vy.
Zahyniete obaja. A potom ,kto pomôže tým čo Vašu pomoc naozaj potrebujú!
Oplatí sa byť dobrý pre dobrý pocit, ale, ale, ale - s mierou !
Je napísané: Dávajte a dostanete omnoho viac ! ako ste dali.
Ale pozor nie vždy v tej istej forme.

Fullhd

ahoj tiez som bol dobry...ale nestal som za zlym ale spravil som nieco ine....vysral som sa na kazdeho...ignoruj ich

Modra vlocka

To by som ti neradila!
Ja som to raz skúsila a parádne sa mi to vypomstilo. Naozaj sa nemeň na niečo čo nie si, lebo v takom prípade si iba nasadíš masku, ale tá ťa neochráni a možno stretneš ešte horších ľudí.
Ak sa ti deje niečo zlé, tak to príjmi ako lekciu, niečo čo ťa život chce naučiť z čoho sa do budúcnosti poucíš.
Aspoň ja som to tak pochopila, že to všetko nejako takto (môže fungovať)funguje. :)

Sally357

To sklamanie poznam. Neznizuj sa byt ako oni, iba si odteraz urci hranice svojej dobroty, aby si nebola viac vyuzivana, iba dobrym clovekom nadalej.
Este je jedna pravda.. a to, ze keby sme pomahali len tym, ktori si to zasluzia, nepomahali by sme nikomu.
Takze zostan sama sebou, ale najdi hranicu, kde ti pomahanie robi radost a kde ta zranuje.