Neoplatí sa byť dobrým

Príspevok v téme: Neoplatí sa byť dobrým
TaDobra

Odmalička som bola "tá dobrá". Milá, ústretová, citlivá k ľuďom... Keď odo mňa ľudia pýtali radu, v škole opísať úlohu, poznámky, potrebovali pomôcť, vždy som tu pre nich bola.
Vždy povedali len prázdne ďakujem a naozaj sa mi poďakovali falošou, ohováraním, intrigánstvom, vysmievaním sa zo mňa.
Naposledy tak urobilo dievča, ktorému som verila.
Robila som toho pre ňu veľa, veľa láskavostí. Aj ona pre mňa, ale bolo toho výrazne menej.
Nedávno som zistila, čo je zač. Ako sa správa ku mne, aj k iným ľuďom. Je mi z nej na grc.
Až teraz som si všimla, že mi všetci skákajú po hlave.

Ľudia sú nevďačné svine, ktoré si nevážia dobro (česť výnimkám), preto si myslím, že sa neoplatí byť dobrým. Asi pre mňa bude lepšie byť bezcitným, drzým človekom, ktorý myslí len na seba a ktorému nikto po hlave skákať nebude.

Mocca

Bola som v zivote dobra k ludom, ktori sa "odvdacili" klamstvom, pretvarkou, vyuzivanim. Ak sa mi to stalo, tak som tych ludi uplne vytesnila z mojej hlavy, hoci som ich nadalej fyzicky mohla denne stretavat, bola som aj nutena s nimi uzko spolupracovat, ale nemali v mojom zivote ziadne miesto. Zmenili sa na kulisy. A spatne, ak by som bola vedela, ako sa zachovaju, aj tak by som na mojom spravani spatne nic nezmenila. Ze je niekto sebec a dobrotu vyuzije a este aj ublizi, to nie je moj problem. Ja sa budem snazit o dobro preto, lebo to som ja a aj vzdy budem. Ze druhi vyuziju a ublizia, neznamena, ze ja sa budem menit a tiez ublizovat. Preto nemusim pisat na forum uvahy a staznosti o tom, ako mi druhi ublizili ked ja som k nim bola taka dobra. Lebo moje spravanie je moja vec a ich spravanie je ich vec. Mna oni jednoducho netrapia. Smeti predsa vyhadzujeme, a tak aj zlo zo svojho zivota mame vyhodit, nie sa v nom hrabat, ved by sme sa predsa mohli zaspinit ;)

Medea7

Tak sa k nej chovaj tak ako ona k tebe a budete si jedna jedna. Ludia si skacu po hlave to je normalne, hlavne ked vycitia slabsieho jedinca.

Moireal

Z 99% sa to veru neoplati,lebo ludia vsetko,k comu lahko prisli,si vazit nevedia a takisto beru aj pomoc od ludi,ktori pomahaju casto a vela. Tiez rada pomaham,ked to tak citim a ked mam energiu. Zvacsa sa ale skor pred upirmi potrebujem chranit lebo energie mam strasne malo. Napriek tomu by som rada pomahala chorym ludom,lebo ak sa na to pozeram tak ze "podla seba sudim teba", tak taki ludia su vdacni za akukolvek pomoc,povzbudenie,usmev. A casto sa im nic z toho nedostava.

pedag

Nebudem ja nič riešiť, idem radšej do lesa, pokecám radšej s medveďom, už by mal byť hore, nazbieram si za košík dubákov a takisto aj snežienky do vázičky...

pedag

To je tak, že ak si zapamätáš nejaké slovné spojenie a použiješ ho, tak už hneď za tým vidia čiernotu, pričom to nie je pravda. Keď sa inak nedá, tak sa bude musieť vysvetľovať všetko do detailov. Kto ho vie prečo? Prekrúcanie a kydanie nie je umelecký žáner, je to sh.t. A tak ďalej a tak dál, nemá to žiaden zmysel.

kafe

vieš, ja napríklad niesom dobrá aby som druhým robila dobre, ALE SEBE! MNE to robí DOBRE - byť slušná, milá, pomôcť, poradiť, ovládať sa ked je niekto hnusný ku mne... s jednym malilinkým rozdielom, že to robím iba a iba vtedy, KED CHCEM. Ked nechcem, nepomôžem, alebo som hnusná. Ani to nijak nezdôvodňujem, že prečo, nemám chuť, tak mám právo povedať nie.

Ak ti ľudia skákajú po hlave, potrebuješ sa naučiť povedať NIE s úsmevom. Začni trénovať. Pomáhaj iba vtedy, ked TY máš z toho dobrý pocit. Nie preto, že sa to patrí, má alebo musíš, ale ked TY CHCEŠ.

neotacaj

nemusis sa stat tou zlou, to by si v konecnom dosledku len sebe uskodila. Nastav si nejake pravidla. Ak vidis ohovaranie, alebo ze si s teba robia srandu tak uz tej osobe nikdy nepomahaj. Pomahaj len tomu kto si to zasluzi a vie aj tebe obcas pomoct. Kto ta vyuziva ten si ani kamaratsvo ani pomoc nezasluzi.

Treba sa naucit povedat nie. Ja som s tym mala problem a ludia to vyuzivali. Myslim ze sa z tejto situacie mozes vela naucit :) Hlavne nemen seba kvoli blbym ludom.