Neoplatí sa byť dobrým

Príspevok v téme: Neoplatí sa byť dobrým
TaDobra

Odmalička som bola "tá dobrá". Milá, ústretová, citlivá k ľuďom... Keď odo mňa ľudia pýtali radu, v škole opísať úlohu, poznámky, potrebovali pomôcť, vždy som tu pre nich bola.
Vždy povedali len prázdne ďakujem a naozaj sa mi poďakovali falošou, ohováraním, intrigánstvom, vysmievaním sa zo mňa.
Naposledy tak urobilo dievča, ktorému som verila.
Robila som toho pre ňu veľa, veľa láskavostí. Aj ona pre mňa, ale bolo toho výrazne menej.
Nedávno som zistila, čo je zač. Ako sa správa ku mne, aj k iným ľuďom. Je mi z nej na grc.
Až teraz som si všimla, že mi všetci skákajú po hlave.

Ľudia sú nevďačné svine, ktoré si nevážia dobro (česť výnimkám), preto si myslím, že sa neoplatí byť dobrým. Asi pre mňa bude lepšie byť bezcitným, drzým človekom, ktorý myslí len na seba a ktorému nikto po hlave skákať nebude.

Kimmy_CA

IvetIva: prepáč, ale mne to čo píšeš pripadá ako teoretické keci niekoho, kto v skutočnosti nemá skúsenosti s reálnym životom. Dajme tomu, že stretneš niekoho kto má sociopatické sklony, o ktorých ty ale nevieš, lebo tieto sa často na začiatok nedajú spoznať. Ten človek môže byť vo spoločnosti veľmi obľúbený (ako takýto ľudia často bývajú, pretože majú silnú charismu ktorou dokážu očariť ich okolie), a teba začne vyznačovať nejakou významnou priazňou. Potom ťa jedného dňa poprosí, že nech sa mu zaručíš za jeho dlhy ako ručník, že to je len taká formalita. Ty si myslíš, že on to myslí úprimne a dobre, tak to urobíš, dotyčný svoj dlh nezaplatí pretože to takto plánoval od začiatku a potom to zostane na tebe a ty tým pádom prídeš o svoj majetok. Ale pretože ten dotyčný je v spoločnosti veľmi obľúbený, tak stačí že ťa ohovorí a vymyslí si nejaké lži a všetci mu uveria, lebo však "on je taký dobrý", a budú sa pozerať na teba ako na tú zlú. Tak stále si budeš myslieť, že dobrým sa človek stáva tým, že záujmy druhých kladie za každých okolností pred tie svoje a že je dobrým tým lebo to o ňom hovorí okolie? Takéto prípady sa stávajú; mne sa síce konkrétne toto neprihodilo, ale čítala som na jednom českom fóre výpoveď dievčiny, ktorej frajer (medzi inými vecami akože ju nakazil pohlavnou chorobou vďaka ktorej asi nebude môcť mať deti) spravil aj toto. A je potom normálne že po takejto zlej skúsenosti ten človek prestane ľudom veriť a ak sa ho to dotklo veľmi zle, tak môže začať byť aj zatrpknutý

Dávaj si pozor na takéto učebnicové generalizovanie aké si tu v svojom príspevku predviedla; týmto môžeš človeku nechtiac viacej uškodiť ako poradiť.

Marosko-n

Ježiš, viete kto to je, si nikoho nepripustil k telu , len deti.
A od tých,čo nechceli počuť pravdu odchádzal preč.
Naučte sa ,že Vy ste pevnosť - hrad na ktorý útočia nepriatelia. Vytvorte si rozumovú pevnú hradbu od ktorej sa strely odrážajú a žite si svojím životom a cieľom.
Oplatí sa raz do týždňa pomodliť za Vaších neprajníkov - nepriateľov. uvidíte ako sa to po dlhšiom čase zmení ! Budete prekvapená. Buďte trpezlivá.

TaDobra

IvetIva - Vôbec nie som samoľúba, ani namyslená.
Práve naopak, neznášam sa. Nie je na mne ani jediná vec, ktorú by som mohla mať rada.
Ten nick som si dala podľa svojej povahy. Bojazlivé, vkuse mlčanlivé dievča, s ktorým manipulujú a ktoré využívajú. Taký typický tichý človek, ktorý je "neviditeľný". Keby si ma poznala, vedela by si, o čom hovorím. Asi som si mala dať prezívku "Vyuzivana".
Sebaľútosť si priznávam. Na tom pracujem.

pedag

Keby že je človek totálny dobrák od kosti, tak môže akurát tak sedieť doma, izolovaný od sveta a to nie je príjemné.

IvetIva

TaDobra, nechcem sa Ťa dotknúť, ale si samoľúba. Myslíš si, že byť dobrá je o Tom, že si to myslíš Ty? Ešte si aj namyslene dáš nick TaDobra. Vieš, samoľúbosť, namyslenosť a ľutovanie samej seba, Ťa nikde v živote neposunú. Dobrý človek je ten, o ktorom to hovorí jeho okolie a dotyčný človek to ani nepozoruje, lebo sa nedíva na seba, ale žije pre druhých. A dobrý človek sa nikdy neodplatí zlým, nech mu urobia čokoľvek. Neútočím na Teba, len sa skús zamyslieť, to čo je v pozadí (v srdci)nie to, čo ukážeš svetu, to priťahuje k Tebe určité situácie.

Medea7

Bud si este mlada, alebo psychologicke knihy treba citat, to je len cvik, ani ja sa uz nevyznam v ludoch, ale u mna je pricina niekde inde. a potom este co citis ked si vedla toho cloveka. a to ti same potom nabehne, to zalezi od toho do akej miery mas vyvinuty cit.

pedag

Ono je to tak, že okolie človeka mení a dokáže zmeniť takmer na bubáka, resp. démona. Pokiaľ si to človek uvedomuje, tak je ešte dobre:-) Aj napriek tej "schopnosti" navyše.

TaDobra

Medea7 - Veď toto. Bohužiaľ, aj takého človeka mám okolo seba, ktorého neviem prečítať. Trošku ma to privádza do šialenstva.

Medea7

Drzim sa hesla ako ty ku mne tak ja k tebe. Ibaze niekedy sa to tazko aplikuje hlavne ked nemate toho cloveka precitaneho. O to je to tazsie,

pedag

A výsledkom toho všetkého je to, že človek prestane veriť a každého si drží pekne od tela. Akcia vyvoláva reakciu.