Bojím sa o spolužiačku

Príspevok v téme: Bojím sa o spolužiačku
bojimsaonu

Dobrý deň. Porebujem radu.
Moja spolužiačka s ktorou sa poznám od 1. ročníka základnej školy a chodím s ňou aj na strednú, sa správa divne. Vymeškáva školu a dnes zo školy uteká. Stačí maličko a vyhodia ju.
Myslím si, že s ňou niečo nie je v poriadku, že má možno problémy. Takú ju vôbec nespoznávam.

Odmalička bola tichá, hanblivá, citlivá, uzavretá a nenahovorí toho veľa, no nikdy by zo školy nebola schopná utiecť alebo proste len tak neprísť. Vôbec nie je, ako dnešné decká, že chodí poza školu s kamarátmi fajčiť, piť.
Nemá dokonca žiadnych kamarátov. Ani v triede. Sedí tam celý čas, bez slova. Všimla som si, že ju spolužiačky ohovárajú, veľakrát som bola pri tom. No neviem, či to je ten dôvod.

Stretli ste sa niečím takým ? Čo jej môže byť ?

bojimsaonu

Cliattsi - K tomu zabitiu sa: Minule sme pozerali nejaký film, kde jeden spáchal samovraždu a niekto povedal, že nechápe tých ľudí, ktorí spáchajú samovraždu. Ona povedala, že ich chápe. Dosť ma to zamrazilo. Akoby nad tým už rozmýšľala.

Cliattsi

A tu je aj vidieť, že asi ani učiteľka nechápe situáciu (spoloč. pozíciu) dievčaťa. Sú proste situácie, keď sa nedá nikomu nič vysvetliť, lebo nikto nič nechápe. A potom ľudia robia rôzne veci.

Cliattsi

oceňujem ale na tebe, že jej chceš pomôcť. Ja chápem, že sa človek rád zasmeje, ale ona to má dosť ťažké. Ak má depresiu, tak niečožné - dosť isté, že je to tým, ako sa cíti v tom kolektíve. A to už nehovorím o tom, že človek v tejto situácii môže pomyslieť aj na to, že sa zabije. Ja som nad tým uvažoval. Je.to ťažké žiť s ľuďmi na jednom mieste 8 hodín každý deň a pritom sa s nimi nerozprávať. Ja by som sa s ňou porozprávať vedel. Je tiež možné, že má tiež problém s rodičmi. To ty už neovplyvníš. Najhoršie v jej prípade by bolo, keby sa ona o tom nemala s kým porozprávať, čo je dosť možné. Aj ty, keď si s ňou moc neprehovorila, možno si bola pre ňu taká tá posledná "šanca".
Ja som tiež bol dosť podráždený. Je možné, že ona vidí, akých má spolužiakov a čo si o nej myslia. Ak je pravda, že vie, že si sa smiala na nej, bude to chápať tak, že ty už nie si s ňou a že s tebou už nepočíta. To, čo sa robilo na ZŠ ju dosť ovplyvnilo a ťažko sa to mení aj na strednej. Ťažko človek nachádza dôveru v druhých ľudí. A zvlášť, keď je tak citlivý ako ona. Ona by mohla zapracovať na sebe ale je to dosť náročné. Ja som si to odniesol až do dospelosti a moc si neverím.

Predpokladám, že ani ty ju plne nechápeš, prečo je taká "iná".

Keď jej chceš pomôcť, mali by zmeniť prístup k nej spolužiačky, kolektív, je to jedna z možností. Ty by si mohla urobiť tiež niečo - neohovárať ju a navrhnúť ostatným, aby to tiež nerobili.

bojimsaonu

CoUz - Ona má veľmi citlivú povahu. Minule na ňu učiteľka začala kričať, že čo má za problém, že toľko vymeškáva. Nebola v škole skoro mesiac a nemala pečiatky od doktora. Normálne sa na ňu učiteľka vyzjapala a pýtala sa, aký má problém, no nepovedala. Akoby to v sebe nasilu dusila. V poslednom čase ju vidím stále podráždenú.

Dnes utiekla znova. Prišla pred tým, než ju spolužiačky začali ohovárať a za chrbtom sa jej smiať, no a náhodou som sa k ním pripojila. Priznám sa, že aj ja som niečo povedala, čo by sa jej nepáčilo. Nebola v triede, no myslím si, že to počula, pretože ešte včera sa so mnou rozprávala normálne a dnes sa mi ani len nepozdravila.
Asi u mňa stratila dôveru a bojím sa, že odo mňa pomoc nebude chcieť.

CoUz

Suhlasim s prispevkom podomnou. Tiez sa v skole necitim dobre, nenavidim to tam a tiez som utekala a falsovala ospravedlnenky ale len raz za cas aby neboli problemy. Uz to nerobim lebo to nieje riesenie.
Musi v tej skole proste vydrzat. Bud jej oporou

bojimsaonu

Cliattsi - Tak veľké kamarátky nie sme, skôr obyčajné spolužiačky. V triede sedí sama, mimo nás a ja tam mám partiu, takže sem tam sa k nej ozvem.
Neviem, niekedy aj do školy príde taká nervózna, niekedy aj na mňa napr. dnes, ani neviem prečo.
Je pravda, že ja som v partii so spolužiakmi, ktorí sú samá faloš, ohovárajú ju, robia si z nej srandu, keď v miestnosti nie je a priznám sa, že sa niekedy zapojím aj ja, zasmejem.
Hovorievala, že mi verí, že taká nie som, ale musela niečo zistiť.
Taktiež mi hovorila, že má depresie. Neviem, či to má s tým súvis.

Cliattsi

Ja sombol na ZŠ šikanovaný a posmešky boli aj na sš. Necítil som sa.moc dobre v škole. Je možné, že.tvoja kamarátka moc trpí,.možno ju aj z toho bolí brucho,ktovie, čo jej tam robia. Ja som tiež hanblivý a viem,.čo to je. Odporučil by som ti zájsť za ňou a stretnúť sa s ňou a mohla by si jej povedať niečo také, že by si sa s ňou chcel stretnúť a niekam ísť. Keď tam pojdete, tak jej potom povedz, že si si všimla,.že.nechodí moc do školy,.a že keď je v tom niečo, tak by ti to mohla povedať, že ty to nikomu nepovieš.
Ale neviem,.do akej miery sa s ňou poznáš. Lebo je to dosť citlivá vec.