Bojím sa o spolužiačku

Príspevok v téme: Bojím sa o spolužiačku
bojimsaonu

Dobrý deň. Porebujem radu.
Moja spolužiačka s ktorou sa poznám od 1. ročníka základnej školy a chodím s ňou aj na strednú, sa správa divne. Vymeškáva školu a dnes zo školy uteká. Stačí maličko a vyhodia ju.
Myslím si, že s ňou niečo nie je v poriadku, že má možno problémy. Takú ju vôbec nespoznávam.

Odmalička bola tichá, hanblivá, citlivá, uzavretá a nenahovorí toho veľa, no nikdy by zo školy nebola schopná utiecť alebo proste len tak neprísť. Vôbec nie je, ako dnešné decká, že chodí poza školu s kamarátmi fajčiť, piť.
Nemá dokonca žiadnych kamarátov. Ani v triede. Sedí tam celý čas, bez slova. Všimla som si, že ju spolužiačky ohovárajú, veľakrát som bola pri tom. No neviem, či to je ten dôvod.

Stretli ste sa niečím takým ? Čo jej môže byť ?

nicollette12

ANAMOR - ja som nenapisala nic take, ze by na tej skole mala ostavat, len som napisala aby jej ona neradila ze si ma dat od skoly pauzu.. nech si to dievca vybavi inu skolu a ak ju rodicia nechcu pustit, tak to uz naozaj nechapem..moja sestra ktora ked nastupila na strednu tak dochadzala sama 40km do skoly, normalne vlakom, nasi rodicia mali stres z toho aby sa jej nieco nestalo, ale hlavne bolo to, ze chodila do skoly ktora ju bavi a zaujima a ma tam dobry kolektiv....

No aj tak v prvom rade by mala svoj problem prebrat s rodicmi, ak ma s nimi dobry vztah tak nedopustia aby sa z jej dceri vysmievali nejaky spratkovia ktori su mozno cislom dospeli ale rozumom na urovni 10 rocneho dietata na ihrisku

ANAMOR

nicolette12- Áno nech si dokonči ale inde..A nie na úkor psychického zdravia..Myslíš že to bude lepšie ak to už nevydrží,jedného dna si povie dosť a siahne si na život?Myslíš že toto je lepšia varianta?

nicollette12

ANAMOR - to co su za rady ze ma si dat pauzu od skoly? No tak to urcite nie, nech si dokonci skolu, aspon maturitu, potom sa to tazko doraba, clovek si odvykne a do tej skoly sa mu uz nebude chciet.. taketo rady ani radsej nepis...

nicollette12

Vies co? Radsej sa s nou ani nebav, lebo bude este viac trpiet ked sa na teba naviaze a potom zisti aka si falosna zmija ze ju za chrbtom budes ohovarat, to si uz nemyslim ze by to zvladla ak ma este k tomu aj psychycke problemy.. a dost ma udivuje to, ze chodite do 3 rocnika na strednej co uz by ste mali mat vsetci tak 17-18 rokov ak sa nemylim a hlavne rozum v hlave, ale mne to pride ako by ste boli v 3 rocniku na zakladnej.. ved decka este

ANAMOR

Neviem,mám pocit že bojiš sa jej zastať aby sa neposmievali aj tebe.Chapem,človek vždy najviac dbá o svoje vlastne pohodlie..Ale aspon ju neohovaraj.Pridavaš sa k nim asi preto lebo nechceš vytrčať z radu a byť s nou akoby na jednej pozícii.Tak patriš do stáda..Áno do istej miery je škola dôležitá ale nie na úkor psychického zdravia..Možno by si jej mohla poradiť aby prestupila (keď má 18 rokov prestup si môže vybaviť aj sama) alebo prerušila školu tak či tak, keď vidí že to tam nemá vyznam.Čo mysliš mali by ostatní vyčitky svedomia ak by sa jej niečo stalo?Ľutovali by to?Myslim že ty zrejme áno keď si o nej založila tému...Tu naozaj pomôže dať si od školy pauzu..Skus jej poradit toto..Nech myslí hlavne na seba a nie na rodičov žeby sa im to nepáčilo..Rodičia niesu v jej koži...A možno keby povedala rodičom o svojom probléme dávno by jej prestup dovolili...

bojimsaonu

nicollette12 - Vraj má aj panickú poruchu, hovorila mi a raz som videla jej panický záchvat.

A to sa mám s tými ohováračmi len tak prestať baviť ? Odrazu ? Alebo čo ?

ped

Báť sa je cit a city patria k ľudskosti, ako aj ľudská nedokonalosť. My máme akoby takú tendenciu, že si stále ideme niečo zakázať a dirigovať toho druhého. Mne osobne sa páči viac voľnosť, len tak si lietať ako taký vták, nad vecou, nad všetkým, kochať sa krásou prírody, sloboda, neopísateľná.