Bojím sa o spolužiačku

Príspevok v téme: Bojím sa o spolužiačku
bojimsaonu

Dobrý deň. Porebujem radu.
Moja spolužiačka s ktorou sa poznám od 1. ročníka základnej školy a chodím s ňou aj na strednú, sa správa divne. Vymeškáva školu a dnes zo školy uteká. Stačí maličko a vyhodia ju.
Myslím si, že s ňou niečo nie je v poriadku, že má možno problémy. Takú ju vôbec nespoznávam.

Odmalička bola tichá, hanblivá, citlivá, uzavretá a nenahovorí toho veľa, no nikdy by zo školy nebola schopná utiecť alebo proste len tak neprísť. Vôbec nie je, ako dnešné decká, že chodí poza školu s kamarátmi fajčiť, piť.
Nemá dokonca žiadnych kamarátov. Ani v triede. Sedí tam celý čas, bez slova. Všimla som si, že ju spolužiačky ohovárajú, veľakrát som bola pri tom. No neviem, či to je ten dôvod.

Stretli ste sa niečím takým ? Čo jej môže byť ?

bojimsaonu

ANAMOR - Chcela, ale vraj jej rodičia nedovolili. Chcela ísť niekde ďalej od domova, no rodičia nechceli, lebo sa o ňu báli (pre jej povahu).
Takže chodí do školy do neďalekého mesta.

nicollette12

no tak ty co jej chces pomahat ked sa jej za chrbtom smejes? To co je za logiku.....tak bud sa jej vysmievaj aj nadalej, alebo ak jej chces realne pomoct tak sa vykasli na posmesky a bez za nou, bud jej oporou, zjavne ju potrebuje....ak ma depresie(predpokladam ze to ma potvrdene od psychiatra) tak si nevies predstavit ako sa musi citit, ked sa jej este niekto za chrbtom rehoce a je sama a nema nikoho.....tak sa vcit do jej koze a hned si premyslis co urobis nabuduce.....naco sa bavis s takymi ohovaracmi, co ak ohovaraju aj teba? Tak sa spamataj, ona sa ti za tvoju pomoc podakuje, ale neohovaraj ju za chrbtom.....a si smiesna ak si myslis ze ju budes veselo ohovarat a smiat sa na nej a potom cakas od nej pozdrav....
a ja osobne dufam ze to pocula, co si povedala, aspon prekukla dalsiu falosnicu-ktorou si ty.....

ANAMOR

Aj tak nechápem prečo neprestúpila..Veď logicky že nebudem tam kde mi robia zle...A keď pišeš že sa strapnila..Tak asi čakala čo bude nasledovať..Proste nechápem

Cliattsi

ANAMOR-je ťazke zastat sa jedneho cloveka, lebo bude proti tebe väsčšina. Aj pre mňa bolo dost tazke zastat sa spoluziacky,.lebo tiez.nie som moc odvazny.

CoUz- držím palce :)

bojimsaonu-
Vieš, človek nevidí toľko svoju hodnotu keď vidí že sa mu ľudia len smejú a nevážia si ho.Hlavne hanblivý človek. Môžte to skúsiť zmeniť.

Dá sa jej ale naozaj pomôcť tak, ŽE SA S ŇOU OSOBNE LEN TY SAMA STRETNEŠ A PREBERIEŠ TO S ŇOU. ALE NESMIEŠ O TOM HOVORIŤ OSTATNÝM, ŽE SI S ŇOU OSOBNE O TOM HOVORILA. Ak máš naozaj záujem jej pomôcť. Môžeš jej aj navrhnúť - povedať jej nech ide na Kraj. Škol. úrad a nech pohovorí o tom s ľuďmi na to určenými ohľadom posmeškov - šikane. Daj jej návrh,aby ona povedala nech oni -ľudia, kt. tam pracujú, nech zariadia aj skrz tr. ucitelku aj riaditela, aby sa jej spoluziaci neposmievali. Rieši to aj Pedagog. psych. poradňa vo vasom kraj. meste.

Bude to ale narocne, lebo ludia kt. sa jej posmievaju, sa budu vyjadrovat k tomu, ako to bolo a kazdeho z vasej triedy si samostatne zavolaju. Ide ale aj o to, do akej miery ona bude mat odvahu o tom hovorit a dalsia vec je, či sa ona nebude pokladat za slabu, ked bude o tom hovorit. Lebo je to dost neprijemne a ponizujuce, ked o nej budu ludia na skole hovorit: "To je ona...".
Ja som sa raz proti sikane postavil a poviem ti - bol som z toho vtedy dost rozklepany ale poriesilo sa to.
Mozno by som vedel pomoct aj jej.

bojimsaonu

ANAMOR - Nemá priateľa ani žiadne kamarátky. S tým sa mi zdôverila. S rodičmi vraj dobrý vzťah má, ale nechce to s nimi rozoberať. Vraj by jej nepomohli, pretože ani oni sa do nej nevedia vžiť.
Je to ťažké no, viem, že je sama.

ANAMOR

Aj tak chúda dievča...Čudujem sa jej že neprestúpila..Keby mna šikanovali určite by som si siahla na život je to bolesť ktorá človeka väčšinou poznači a s takym niečim by som nežila..Vravím ak maš možnosť sa jej zastať aspon trochu sprav to..Aby ste si potom nevyčitali že ak to spraví..Teda ľudom bez svedomia by to bolo jedno to mi je jasné.Nevieš či má priateľa alebo mimo školy niekoho kto ju aspon trochu povzbudzuje alebo sa snou normálne rozprava?

Cliattsi

A tu je aj vidieť, že asi ani učiteľka nechápe situáciu (spoloč. pozíciu) dievčaťa. Sú proste situácie, keď sa nedá nikomu nič vysvetliť, lebo nikto nič nechápe. A potom ľudia robia rôzne veci.

bojimsaonu

ANAMOR - Stalo sa jej niečo veľmi trápne, takmer pred celou triedou (v 1. ročníku na strednej, teraz sme v 3.), popisovať to nebudem. Samozrejme, že o tom vie celá trieda, u nás sa vždy všetko dozvieš o druhých ľuďoch. A od vtedy si z toho/z nej celá trieda robí srandu. Plus, tým, že sa nevie brániť, tak si vždy niekto niečo nájde, čím jej uškodí. Príde mi to, ako psychická šikana.

ANAMOR

A prečo keď sa onu "bojíš" tak sa jej nezastaneš pred spolužiačkami?A ešte sa k nim pridáš a povieš nanu tiež niečo nevhodné?A ešte tu otom zakladáš tému ako sa onu "bojíš".. Nezdá sa ti to cynické?Neboj sa jej zastať.Keď ti to nieje jedno..A prečo sa jej posmievajú?Kvoli čomu?Zato že je tichá alebo aj kvoli výzoru?Je pekná?Možno ma problémy vo vzťahu a nikomu to nepovie..Dnes bežná vec...Možno trochu veľa otázok ale myslím že su dosť podstatné ak si už založila tému.Napíš otom viac..
A inak človek ktorý je v depkach je normálne ak uvažuje aj nad samovraždou.

Tomas12345

Pokial si s nou nepohovoris tak nezistis. Porozpravaj sa s nou a povedz jej ze sa ti moze zdoverit. Musi najst v tebe oporu aby ti mohla verit a zdoverit sa ti.