Som hlupa?

Príspevok v téme: Som hlupa?
brainstorm.

Ahojte, mali ste niekto niekedy pocit ze ste uplne nanic, ze ste hlupy ako tago, ze nic nedokazete? Ze si nenajdete fungujuci vztah, nebudete vediet samostatne byvat a fungovat bez rodicov, ze si nebudete vediet najst normalnu robotu?? Ale nie len taky chvilkovy pocit ze joj ja som ale blba..ked sa nieco nepodari ale ja to mam uz pomerne dlho tieto presvedcenia..
Prekonala som jednu psychicku chorobu a pred tym som nikdy taketo myslienky nemala, no teraz neustale, aj obcas myslienky sa zabit... mam depresiu?

Jana Lukacova

brainstorm.:...psychológia/psychiatria diagnostikuje symptómy ako samotnú "psychickú" chorobu..pritom ide iba o dôsledok (prejav) buď telesného ochorenia (napr. dôsledok zápalu v tele, úrazu mozgu a i.) alebo dôsledok potlačovaných emócií...to, že situácie, ktoré sme prežili nevyhodnocujeme ako "traumu" neznamená, že v nás nemohli zanechať silnú emočnú stopu, mohlo ísť o opakujúce "obyčajné" udalosti, z ktorých emócie sme však neprejavili a tie sa nabaľovali až do momentu, kedy o sebe dali vedieť "psychickými" problémami...

brainstorm.

Je pravda ze mnohi ma tak vidia ze som pekna a inteligentná ale ja sa tak necitim, teda krasou sa nezaoberam, myslim si ze ozaj nie som najskerdsia ale krasa nie je vsetko... nuz a preco si myslim ze som hlupa? Hm tazko to vysvetlit ale niekedy nerozumiem alebo sa neviem zapojit do konverzacie, mam medzery v historii, myslim si ze ozaj velke, aj v kulture, lebo vela veci zabudam, proste mam dost zlu pamat na mena aj na tvare vlastne asi na vsetko :P nemam pocit ze by som zo strednej napr vedela tolko co ostatni ja viem ze nikto nemoze vediet vsetko ale aspon take primarne zakladne veci niektore ovladat by bolo fajn, studujem sice na vs ale mam velke problemy sa ucit a pamatat si nieco a som sice v 3 rocniku ale z predoslych 2 si takmer uz nic nepamtam (rok som mala prerusene kvoli tej chorobe) a prosto mam pocit ze to nezvladnem a ze si nenajdem nejaku normalnu robotu lebo sa bojim aj zodpovednosti, ze nieco pokazim a bude zle ..

simaITA

si to, na co myslis, takze to myslenie ihned zmen. Kazdy clovek je vynimocny a tym si aj ty, len si ver....preco by si mala byt hlupa? Na zaklade coho si to myslis?
Skus sa viac zamestnavat a venovat sa samej sebe, aby si nemala cas na taketo myslienky. Najdi si hobby, sportuj a chodievaj do prirody. Nauc sa mat rada samu seba, i ked je to obcas tazke. Urcite si pekna a inteligentna baba a urcite ta tak mnohi aj vidia.

brainstorm.

Ked pisem ze som prekonala psychicku chorobu tak to tak asi je :D schyzoidna akutna psychóza..ziadne traumy nemam ani z detstva ani nic podobne nikto ma nesikanoval atd jednoducho sa citim ze nic nezvladnem

Jana Lukacova

brainstorm.: hlúpa nie ste...ale ani ste "neprekonala" žiadnu psychickú chorobu...len ste doteraz neriešila príčinu Vašich problémov, potlačila ste určité symptómy, avšak sa teraz objavili nové...príčinou sú nevysporiadané traumy alebo inak potlačované emócie, ktoré si neuvedomujete..

Pag

Nuž, áno, aby moje ego neutrpelo hádam nejakú ujmu. Ja mám svoju mamu rád, ona mňa veľmi nie, ale ja ju aj chápem. A len sa štylizovať do nejakej pózy, aby čo? Aby som zahral divadlo pred niekým iným? A na čo mi to bude dobre? Ja nie som divadelník. Ja proste na vzťahy neverím. Keby že to bolo o skromnosti, áno, prežijeme aj ako chudobní, nemusíme mať Maserratti alebo Bugatti (môžem ho mať lúsknutím prsta, by the way). Toto by bola láska. Všetko ostatné na p.d, ak to nie je láska. Ja už neviem vyjsť ani sám zo seba, nejako sa snažím aspoň z vás. Ku.va hoši Guten Tag, aby som vás pozdravil vo svojom materinskom, anglickom jazyku.