Úplne sám aneb. úspešný štart do nového roka

Príspevok v téme: Úplne sám aneb. úspešný štart do nového roka
BielyTesak

Tak tu sedím , s červenými očami a slzami stekajúcimi po tvári , tento nový rok začal úspešne , otcovi ktorý ma nikdy nepodporoval , nikdy sa neospravedlnil za chyby , nikdy ho nezaujímalo moje pravé ja som po tom čo sa urazil na prkotine povedal že prišiel o syna .. odvetil len dobre a ďalej sa zabával na filme ... O matke je škoda sa rozprávať .. Ja len neviem kde už mám brať silu ísť vlastne ďalej , každý deň neustála bolesť ktorá bude trvať do konca života , akonáhle sa vzchopím život ma znova nakope do brucha a hodí o zem. Pred pár rokmi som si tak moc prial aby som umrel , bezbolestne a rýchlo avšak namiesto toho žijem a mám bolesti , toľko depresií , pádov na dno a stále akoby to nestačilo , nemôžete sa ani posťažovať lebo ihneď by ste boli za zlého , psychológ vás ešte viac zničí a neviete už kde hľadať pomoc. Chudáčik .. tak ma nazval otec , asi som len chudáčik , aj keď nechcem aby zo mňa ostala prázdna schránka asi to k tomu smeruje. Nikto nevidí vašu bolesť a ani ju nechce vidieť , nechýba vám predsa noha tak si ešte viacej kopnú. Jediné po čom túžim v tomto živote je láska , jediné čo mi chýba. Je to to čo má človek zažiť ? Byť vlastne sám a nemať sa ani komu vyplakať na ramene ? Asi áno , nazvite ma slabochom , kludne ale nech mi to povie človek čo zažíva to isté pretože len od neho si to vezmem k srdcu. Tak som sa tu aspoň vypísal , na záver chcem len dodať že vlastne len tento rok dosiahnem plnoletosti , hovorím to len preto aby ste chápali že nemám kam ísť a nemám moc možností. Hold ďakujem a budem rád za každú dobrú radu. Šťastný nový rok vám prajem , veľa šťastia , zdravia a lásky.

BielyTesak

Je to jednoducho o skúsenosti , keď máš negatívnu skúsenosť s ľuďmi zo svojho okolia tak potom vychádzaš z tejto skúsenosti , možno poznáš skvelých ľudí ktorý radi pomôžu lenže ja som takých moc nespoznal. Pomohol som pár ľuďom čo boli v depresii kedže viem aké to je vlastne nemať nikoho. Nesieš si toho veľa v srdci a v sebe a keď to nedokážeš zvládnuť sám hľadáš pomoc u ostatných ľudí a skôr častejšie nájdeš ľudí u ktorých si len zničíš dôveru a depresii prepadneš ešte viacej.

Adden

Vo veku 12-17 som to mala v rodine podobne, sice nemala som ziadnu chorobu, ani neviem, co mas Ty. Ale coskoro budes dospely a s dospelostou sa ti zmeni styl zivota, okruh znamych, pohlad na vela veci. Pre mna koniec puberty priniesol nove moznosti, bolo to lepsie. Aj u teba to bude lepsie. Len sa nikdy nevzdavaj, padnut mozes, mozes byt aj na dne, ale pamataj si, ze to je len docasne a tebe sa podari nakoniec najst svoju cestu nahor.

BielyTesak

Adden lenže je to tak , prial by som asi aby som bol len tvrdohlavý idiot ktorý neocení pomoc ľudí lenže takto to bohužiaľ nie je , jediný vďaka komu stále žijem je kamarát ktorý avšak žije ďaleko a aspoň sa mu môžem vypísať a povzbudí ma lenže to je všetko , rodičia prehliadajú moju chorobu a ja sa s ňou potrebujem naučiť žiť lenže je to ťažké keď ťa ľudia a hlavne keď ťa rodičia zrazia k zemi. Ono je to to že žiješ v bolesti deň čo deň a vlastne nie je nik na svete komu by na tebe záležalo. Viem že to vyznie že sa len sťažujem , dlhú dobu som to zvládal avšak zase som padol a nedokážem to len dusiť v sebe , takto keď sa vyrozprávam aspoň uvoľním trocha negatívne emócie.

Adden

Niekedy to, co ty vnimas, ze si do teba ktosi kopne, je iba to, ze ti ktosi povie, co robis nespravne. A povie ti to s umyslom pomoct ti, lebo ti chce vysvetlit, otvorit oci, aby si pochopil, co robis zle a aby si to mohol robit lepsie, a byt tak stastnejsi. Z tvojho popisu "vsetci do mna len kopu a ja iba potrebujem vyplakat sa niekomu" sa mi zda, ze vsetkych vnimas ako ze ti len ublizuju. Dokonca aj psycholog. Myslim, ze to tak celkom nebude pravda.