Liečiteľ MUDr. Mikulaš Štefan

Príspevok v téme: Liečiteľ MUDr. Mikulaš Štefan
jazminn

Na Fb píšu o ňom, ako o zázraku, lekár z dvoma atestaciami z KÚ v Prahe, z dannosťou vedieť určiť pôvod choroby...ale podľa mňa obyčajný šarlatán, ktorý každému druhému pacientovi hovori, že má problém s obličkami a berie za to 100eur. Chodia za ním ľudia s vierou, že im pomôže a dokonca píšu o ňom, že lekári sa chodia k nemu radiť...tak prosím napíšte, ak máte skúsennosť....

Ania

Po prečítaní tejto diskusie, ako i tých predošlých na inom webe, ktoré boli adminom vymazané,  by som sa chcela vyjadriť k niečomu, čo sa mi nepáči :-( .Budem sa snažiť byť čo najviac objektívna. MUDr. Štefan ešte v roku 2006 pracoval v Šrobárovom ústave, kde mal ako lekár s dvomi atestaciami svojich nadriadených, kolegov, pacientov, ambulanciu a zodpovednosť z toho vyplývajúcu, a to nielen ako lekár, ale i občan SR. Potom odišiel do Viedne, kde si založil súkromnú prax liečiteľa. Zdôrazňujem - liečiteľa, i keď je jasné, že s diplomom MUDr., lebo je od r.1989 absolventom KU v Prahe. K tomuto drobná úvaha: ... zrejme by sa jeho pacienti i kolegovia v ŠUDTaRCH v minulosti podivili, keby sa pri novom pacientovi nepozrel do jeho zdravotnej karty, len do očí, nezaznamenal výsledky vyšetrenia, ani diagnózu do žiadnej správy, napríklad pre obvodného lekára, oznámil by pacientom, že ich vyšetril na diaľku vnoci počas svojich návštev pri astrálnom putovaní, potom by na nich pôsobil tak ako to niektorí diváci videli v tv relácii Reflex, ktorá ho zviditeľnenila na Slovensku, následne by namiesto receptu dal pacientom na papieri tel.číslo, na ktorom si objednajú liečivé kvapky, zinkasoval bez potvrdenia sumu za liečenie, odporučil aby sa cez tel. ozvali o termín kontroly a potom niektorým ani nereagoval na sms, takže kontrola sa nekonala. Nuž, asi si všetci vieme predstaviť ohlas pacientov i médií, nevraviac o nadriadených. Kritikou by nešetrili ani médiá, ani občania v komentároch diskusných stránok. ..... Poďme však do prítomnosti. Oficiálne v SR žiadny lekár s menom M.Š. nepracuje. V žiadnom  zdravotníckom zariadení, ani ako lekár súkromného poradenstva. Viem, že sa stretáva s klientmi v Piešťanoch a v Spišskej Sobote, no nikde som nenašla žiadne verejné info, napr. adresu ambulancie, ordinačné hodiny, tel.kontakt, prípadne cenník, ako to jednoducho nájdem u iných odbor. i všeobec. lekárov, alebo napr. výživových poradcov, masérov aliternat.liečiteľov a pod. Ak by aj  M.Š. oznámil  klientovi čokoľvek, chorí, či vyliečení na to nemajú žiadny dôkaz. Ani to, že ich liečil. Ani diagnózu. Ani, že zaplatili. A nejakú  dobu nemali ani možnosť konzultovať zdravot.stav a termín kontroly, tel. čísla boli vtedy zrušené. Pravdepodobne sa väčšina chorých svojim obvod.lekárom ani nepochválila, že boli u lekára a akú mali po vyšetrení diagnózu. (To len dedukujem) V zmazanych diskusiách písali ľudia väčšinou negatívne skúsenosti a skoro všetci mali rovnakú diagnózu. No pravdu povediac, nijako to nemôžu dokázať. Dokonca ani to, že ich liečil a zaplatili za liečenie. Veríte-neveríte? Žiadne dôkazy nie sú. Chcete sa sťažovať? Nie je kde a u koho. Chcete sa podeliť o skúsenosť? Môžete, doma v kuchyni, alebo s kamošmi v kaviarni. Pán doktor si nepraje, aby sa o ňom písalo. Okrem fanklubu, kde ódy zostávajú a kritika sa maže, čo prirodzene akceptujem, veď k tomu fanklub vznikol. (keby som bola napr. vegetariánka, nebudem sa pchať do fanklubu milovníkov klobás.)
Na chvíľu nazrime do Viedne ... na dvoch troch portáloch AT je na Dr. liečiteľa kontakt, teda adresa bez tel.čísla a mail.adresy. Ktovie, ako sa ľudia v Rakúsku k nemu objednávajú a ako sa dozvedia o kvalitách jeho liečby... dlho mi to vŕtalo hlavou. A tak som jeden týždeň pred pár mesiacmi rozbehla minipátranie po pacientoch z Viedne, keď doktor na jednej prednáške skromne priznal, že cíti, ako sa pacienti z Viedne k nemu modlia. Oslovila som otázkou ľudí na rôznych fórach, stránkach, kde boli kontakty na lekárov aj fb stránkach, kde Slováci a Česi hľadali a odporúčali si navzájom slovensky  a česky hovoriacich lekárov. Výsledok? Akoby som hľadala ihlu v kope sena. A to mi pomáhali priamo vo Viedni opatrovateľky, ktoré tam niekolko rokov pracujú, i pár známych v iných profesiách, ktorí sa už vo Viedni udomácnili.
Nakoniec som vlastne prišla na to, že prívlastok, ktorý mi k M.Š. sedí najviac, je - t a j o m n ý  liečiteľ.  Možno som sa mala opýtať v Tibete, alebo zájsť do inej dimenzie, odkiaľ M.Š. čerpá info., no to je pre mňa scifi Ja som v skutočnosti hľadala aspoň jedného - dvoch ľudí, ktorí by boli uzdravení.... nie z osýpok, či akné... z vážnych ochorení. A čo ma najviac rozladilo? Že na Slovensku, kde je sloboda slova (slovenskí lekári majú na konkrétnych webstránkach pozitívne  aj negatívne referencie pacientov), nesmie existovať slušne vedená diskusia o liečiteľovi, ktorí je podľa médií a niektorých známych osobností výnimočný a žije i pracuje v Rakúsku.
Čo myslíte... ako dlho tu zostane táto diskusia ??? A na záver ešte jedna otázka. Mal by tento liečiteľ takýto ohlas, keby nemal pred menom 4 písmená ???

jazminn

Napisal knihu o ktorej som uverejnila názor na MK na FcB-všetko bolo zmazané, MK 35 strán názorov bolo zmazaných...prečo? Po liečení, ak máte otázky, povie Vám, všetko nájdete v mojej knihe... Prekvapilo ma, na aký post vyzdvihol toto dielo pán Banáš, pán Baričák a pani Eva Černá. Pri čítaní knihy som sa nemohla ubrániť pocitom, že autor si cez písanie rieši vlastné narcistické boliestky a pomedzi to (občas bez ladu a skladu) zaplieta akoby naučené súvetia, či útržky duchovných právd iných (postatne kvalitnejších) autorov, a inde zase naopak odkukané myšlienky z ezoterických brakov. O frázy takzvaných pozitívnych "slniečkárov" tiež v knihe nie je núdza. No verím tomu, že typ ľudí, ktorí patria k veľmi sviatočným čitateľom a pred kúpou tejto knihy sa s hodnotnou duchovnou literatúrou nestretli, môže byť kniha priam fascinujúca. Navyše keď sám autor je odchovancom Karlovej univerzity, k tomu s darom zázračného "liečiteľa", médiami propagovaný ako výnimočný a s talentom (mnohým narsistom daným) ukecaného ľudového zabávača na svojom prednáškovom turné po Slovensku. Autor sám píše, že jeho kniha lieči už len tým, že ju niekto číta. Osobne som sa s autorom po prečítaní knihy dvakrát rozprávala po jeho prednáškach a zažila ako pacientka jedno stretnutie v jeho "ordinácii". Tieto tri moje osobné skúsenosti nepatria na stránku, kde ľudia hľadajú recenzie o knihách, preto na záver pridám odkaz autorovi: Pán doktor, vo všetkej úcte, kľudne si s pokorou a láskou píšte ďalších x kníh, nechajte ich preložiť do všetkých svetových jazykov, potom sa tešte z ich nominácie na knihu roka a spokojne odpovedajte svojim zaľúbeným obdivovateľkám na prejavy lásky vo fanclube a na Vašom facebooku. Slušnú a konštruktívnu kritiku usilovne a rýchlo na svojich stránkach odstraňujte, ak máte problém s tráviacou sústavou a vo chvíli voľna sa hrajte na Highlandera na zdravotných prechádzkach krásnou prírodou. Budete tak určite viac užitočný, ako v ordinácii, alebo prenajatých izbách dvoch slovenských penziónov, kde mnohým ťažko chorým necháte zaplatiť (mimochodom bez potvrdenia o platbe) za chvíľkové pocity zázraku uzdravenia, ktorý je ich poslednou nádejou, aby neskôr pochopili, že si zaplatili vlastnú naivitu a ilúziu o Mudr. Highlanderovi z neviemkoľkej dimenzie a inkarnácie. A samotných pacientov vyjde lacnejšie Vaša (vzhľadom k obsahu) predražená kniha.

Janko1974

Ja s nim nemám osobnú skusenost, ale len toľko k nemu ze na to ako pekne hovori o veciach ktoré si za život, alebo nejaký čas naštudoval, nevyzerá bohvie ako zdravo. To samo o sebe hovori o ňom.

otilka

pan liecitel je tak haklivy na svohu malickost,ze ludia ktori o nom napisu svoj nazor na svojom vlastnom fb,su vymazani,zrusia im stranku,hanba administratori!! aj vas si kupil ten podvodnik? a coho sa boji? keby robil to co kaze,nebal by sa

Darjena

Našťastie na takéto bludy neverím. Ale, čo sa babe chcelo, to sa babe snilo. Pri mne by si ten pán na svoje teda neprišiel. Ani jeden cent...

Odin

Nebol som u neho na lieceni, ani ho nepotrebujem a verim ze dlho ani nebudem potrebovat. Chodievam na jeho prednasky aj youtube prednsaky pocuvam, je Pravda ze vravi stale dokoola to iste na kazdej prednaske, ale to je normalne lebo on sa snasi sirit ucenie a k tomu je stale nejaka tema o ktoru poziadaju ludia. A je aj Pravda to ze vravi to co ludia potrebuju pocut ,to povedal viackarat aj sam. A je to fakt dobry recnik a svojim prejavom a recnenim dokaze ludi ztrhnut aj na tri hodiny, a ludia aspon nerozmyslaju nad kazdodennymi hlupostami a problemami. Osobnu skusenost s nim nemam z liecenia, ale je na nom nieco vynimocne to viem. A viem aj to ze Vela dobra tvori vela Zla.... .Nechcem sudit ale aj on velakrat vravieva ze mu pisu ludia vyvolavaju, a tych ludi podla mna naozaj nie je malo... ked sa porzete na jeho Fan Page a nehovorim o ludoch co na Fan page niesu.... tak si len zoberte ze vola 50 ludi za den a on ma len 1 telefon maximalne dva.:D je realne odpovedat na vsetko??? A ked jeho hlavna cinnost je liecenie kde travi vela casu tak je to dost nerealne...a je jedno porekadlo ze nespokojnemu cloveku ani vlastna MAT nevyhovie a ty ludia hladaju vsade chyby len nie v sebe...ups. Moj nazor je taky ze kazdy nech si zoberie z pana Mikulasa to co mysli ze je pre neho prospesne a citi ze to moze byt Pravda. Netreba tu nikoho ociernovat aj ked zla reklama je reklama ale naco je to zbytocne... On iste ratal aj stakymito situaciami a vie ako sa ma k tomu postavit. ... AMEN:D

mordiee

vela chudakov co sa dalo zlakat na liecenie k tomuto podvodnikovi,olutovalo! urobil carymary,zhrabol prachy a nic,stovka do jeho kesene a druha stovka za kvapky energy,ktore si mozete kupit kedykolvek v lekarni! to je zazracne liecenie? je to je to vypocitavy manipulator,ze sa nehanbi chodit pomedzi ludi! v Pluse 7 dni vysiel o nom tento tyzden clanok,citajte!

Moni7

Už niekoľko rokov mám tzv.nevyliečiteľné ochorenie, pri ktorom pacienti ostávajú ochrnutí...Keďže klasická medicína mi ani po rokoch nedokázala pomôcť, vyhľadávala
som alternatívne možnosti- homeopatia,liečitelia....a tam som naozaj vyhodila tisícky eur -zbytočne!
U MUDr. Štefana som bola na liečení, po pár týždňoch sa mi môj zdravotný stav výrazne zlepšil Je to jediný lekár aj liečiteľ, ktorý mi naozaj pomohol. Cena za liečenie podľa môjho názoru a hlavne skúseností je viac než prijateľná.
Veľká vďaka MUDr. Mikulášovi Štefanovi!
Ps. Myslím, že bolo otázkou času, kedy sa začnú jeho schopnosti spochybňovať....v našej spoločnosti to predsa inak nemôže byť.

Recept

Zbytočne sa tu všetci rozčulujete. My sme u neho boli, peniaze sme zaplatili aj liečba začala. Aj pokračovala, ale výsledky sa nedostavili. Ano, aj nás presvedčili prednášky ved preto sme k nemu išli, že sme si boli istý že tento človek nám naozaj pomôže. Nevyčítam to ani jemu ani nikomu je to jeho sposob "liečby". Kto hladá terapeuta ktorý sa bude venovať jeho problému tak tento doktor to určite nie je. On poriada množstvo prednášok čím získava množstvo klientov. Potom im povie to, čo si každý prečíta v hociktorej lepšej knihe a tým to pre neho končí. Ale neni to jeho chyba, je taký aký je a je to jeho cesta. Chybu robíme my všetci ktorý sme presvedčený že naozaj existuje niekto kto má čarovný prútik, je vševediaci a vševidiaci a on všetky naše bolesti vylieči. Tento doktor vie ako na ľudí, čo chcú počuť a ako si ich získa. Je to rečník a jeho največšou schopnosťou je že vládne slovom. Verte, že keby bol taký dobrý liečiteľ tak tie prednášky by nepotreboval. Jeho chýr by sa šíril ústami vyliečených pacientov. Dnes to už viem aj ja aj moja rodina ale nelutujeme peniaze ktoré sme za túto skúsenosť dali. Nepozerajte nikdy na peniaze aj ked máte pocit, že vás o ne niekto pripravil. Lebo niečo za ne vždy získate.

Preteba

Antichristian, neviem, čo je v mojom príspevku presviedčajúce, že by som niekoho do niečoho nútila?? Do kostola nechodím, ani nikoho nenútim. Či len ja sama, nemám právo sa vyjadriť? Čo Ťa irituje? Hovorím len o tom, čo poznám. Keď viem, že je to zlé, tak to aj poviem. Na nikoho neútočím a kto nechce poznať pravdu, každý má slobodu ju neprijať.