Liečiteľ MUDr. Mikulaš Štefan

Príspevok v téme: Liečiteľ MUDr. Mikulaš Štefan
jazminn

Na Fb píšu o ňom, ako o zázraku, lekár z dvoma atestaciami z KÚ v Prahe, z dannosťou vedieť určiť pôvod choroby...ale podľa mňa obyčajný šarlatán, ktorý každému druhému pacientovi hovori, že má problém s obličkami a berie za to 100eur. Chodia za ním ľudia s vierou, že im pomôže a dokonca píšu o ňom, že lekári sa chodia k nemu radiť...tak prosím napíšte, ak máte skúsennosť....

Darkis

Pozrela som si toto video, tento rozhovor s ním. Musím povedať, že so všetkým čo hovorí súhlasím. Tažko môže niekto na tom nájsť niečo nevhodné alebo s tým nesúhlasit. Sú to pekné a pravdivé slová. Otázka už len je, či sám podľa nich aj žije. To nedokážem posúdiť, lebo ho nepoznám. Isté je, že ludia dokážu toho istého človeka najskôr vynášat do neba, a vzápätí ho ukameňovať. Takže na to, čo o kom hovoria ludia, sa nedá a nikdy nedalo spolahnúť. Svetská sláva polná tráva. Nakoniec aj Ježiša ukrižovali, Husa upálili atd. tak čo možno čakat od priemerného človeka? Všetko, len nie múdrosť a pokoru.

www.youtube.com

tomasvr

na internete som nasiel aj takuto skusenost
Jan Hrko (02.01.18 22:28) ja som ho vyhľadal. Vypytal si 100eur za to že pokrúžil na domnou rukami. Povedal, že dôvodom mojej autoimunitnej choroby sú obličky. Napísal kvapky, ktoré trebalo kupiť vo firme Energy, kde dilerkami sú jeho príbuzné...je to šarlatán, a nie lekár! Vo Viedni ordinuje v bytovke v garzonke a nik ho tam nepoznááá zo susedov. A že lekári sa s ním radia? blbosť...chodí po Slovensku organizuje prednášky, ženy za ním hynúúú a tak sa zviditeľňuje. Prednášky sú zadarmo, rozpráva že to je jeho tretí život a podobné blbosti o reinkarnácii, že žil v Tibete...ale podľa učenia tibeťanov, brať peniaze za liečbu je ťažký hriech. Poznám štyroch ľudí, ktorým povedal, že pôvodom ich choroby sú obličky a predpísal kvapky, ako mne....ale inééé tiež z firmy Energy...ešte Vám treba viac?

Ania

Reagujem na koment. od mojnazor, ktorú by zaujímalo, ako dopadla liečba vážne chorých pacientov. S jej názorom súhlasím. Žiaľ, musím sa ale súčasne priznať k svojej naivite ťažko chorej ženy, ktorej  "mudr" povedal po prednáške v Žiline, že všetko bude ok, aby som sa telefonicky objednala a prestala si zúfať, že to zvládneme a že ..... no proste samé plusy o tom, že mám pred sebou ešte kus života. A v ten deň predviedol ako amatérsky herec pred pár ľuďmi, čo ostali po prednáške v sále, krátke "liečenie" so zavretými očami a rukami smerujúcimi k môjmu telu (stála som pred ním), aby vzápätí vyslovil otázku, či mi je lepšie a bez čakania na odpoveď skonštatoval, že sa mi práve "uľavilo". Divadielko zopakoval s ďalšou onkologicky chorou pacientkou, atď.. Kľudne sa mi vysmejte, ja som mu v tej chvíli a v tom zúfalstve a bolestiach CHCELA VERIŤ. Štyri mesiace som sa modlila, aby som zvládla cestu v objednanom termíne. Medzitým som bola na ďalšej prednáške, kde mi tiež venoval pár minút, už len v debate, no nikdy som svoju diagnózu pred ním nevyslovila. Ani v deň "D", keď sa to otázkou, čo ma najviac trápi, snažil v úvode zo mňa vytiahnuť. S hrôzou a búšiacim srdcom som po liečení čakala na "ortieľ". Môj nádor a metastázy pri "liečení" nenašiel, o štádiu choroby ani nehovoriac. Odporučil kvapky, (vraj kvôli obličkám) a vypýtal 80 až 100 euro, aby som sa rozhodla, koľko mu dám. O tej časti tela kde už nie je v poriadku nič, nepadlo ani slovo, ale ani odo mňa. Mám termín kontroly. Ak ešte budem vládať, možno sa mu pôjdem pozrieť do očí, vypočujem si jeho duchovné bludy, ale potom mu poviem, že hra skončila, a on sa ale skutočne totaaaalne sekol v diagnóze. Dôrazne ho požiadam, aby si takto prestal zahrávať s ľuďmi, ktorí už veria len v zázrak. Na prvom liečení som zaplatila 100 euro a ďalších 92 za kvapky. Toľko stálo moje vyliečenie z hlúposti a naivity. Ďalších 100 euro, ktoré mám odložené na druhé liečenie darujem niekomu, kto tie peniaze naozaj potrebuje, napr. matke ťažko chorého dieťaťa. Prípadný krik a obvinenie zo strany mudr, že za jeho herecký výkon odmietam zaplatiť, zaznamenám na diktafón. Kľudne ma teraz skritizujte, píšem to len preto, aby som varovala ďalších,. Neveriaci Tomášovia si to môžu ísť zažiť na vlastnej koži. Než som k nemu išla ja, nebola o tomto pánovi nikde jediná pozit., ani negat. zmienka. Bola len moja naivná viera a posledná nádej. No verím, že vám vylieči koprivku, zastavené vetry,  možno aj akné a natiahnuté svaly, veď má prepánajána diplom z Karlovej univerzity. Ďakujem za prečítanie.

mojnazor

PrecopraveENERGY Mňa matka učila už od malička, že sa mám každý večer nad sebou zamyslieť. Nejaký divný Janko sa o tom musí dozvedieť z knihy. Nevadí, hlavná vec, že sa zamyslí.
Samozrejme, že nie je veľa diskusií ani príspevkov, v ktorých ženy opisujú svoje smutné príbehy z návštevy u liečiteľa. Bolo ich viac než dosť, ale všetky boli vymazané a všetci diskutujúci dostali súkromnú správu od prevádzkovateľa webu, že si pán doktor neželá, aby sa o ňom verejne diskutovalo. Pritom práve na zmienenom webe sa donekonečna menovite diskutuje o mnohých lekároch a liečiteľoch, no diskusie o nich nikto nikdy nezmazal. Prečo sa nesmie diskutovať práve o tomto liečiteľovi? Veď nech prednáša, ženy ho milujú – tvrdí, a ja predpokladám, že pre tieto ženy je to určite jediné kultúrne vyžitie, jediná možnosť socializácie... Ja im to doprajem. Je možné, že niektoré po stretnutí s ním „ožijú“, tešia sa na stretnutie ďalšie a ďalšie... Určite sa každý deň nestretávajú s človekom vzdelaným, ktorý má dar reči, naviac popretkávaný slovami lásky, s človekom, ktorý vie, čo ich trápi, poradí... Liečiteľ im imponuje, je pre ne neodolateľny, čím sa ani netaja, preto verím, že sa po návšteve v jeho „ordinácii“ cítia lepšie. Ja sa po káve s osobou, ktorú obdivujem a zároveň ma rozhovor s ňou obohatí, tiež cítim lepšie. Je to prirodzené. Mňa by skôr zaujímalo, ako dopadla liečba pacientov , ktorí sa k nemu prišli liečiť s rakovinou, sklerózou multiplex, bdelou kómou a inými vážnymi chorobami, o ktorých napísali v už odstránených diskusiách. Nečítala som jediný príspevok, v ktorom by takýto pacient napísal, že mu liečiteľ pomohol s jeho utrpením. Verím, že i mne by pán liečiteľ pomohol s nadúvaním, (keby som tento problém mala), doporučil by mi určite kvapky a ja by som do diskusie mohla smelo napísať- mne tento zázračný liečiteľ s nadprirodzenými schopnosťami pomohol. Žiadna výpovedná hodnota, pretože som neuviedla dôležité informácie, a to, 1.že mi doporučil kvapky a po ich užití som si 2.konečne (s prepáčením) prdla. Keď už chcem informovať, tak poctivo, nech máme prehľad, z akých chorôb a ako ľudí vyliečil. Preto je podľa môjho názoru nemorálne oblbovať chorých ľudí bludmi, že rakovinu vie z pacienta preniesť na seba, pretože chorí, v nádeji na uzdravenie, uveria týmto nezmyslom a utekajú so zvyškom posledných síl i posledných peňazí za ním. Utrpenie nastane ešte len po tom, keď príde krutá realita a vytriezvenie.

Jana Lukacova

Bohužiaľ pán „liečiteľ“ by sám potreboval vyhľadať pomoc...

S pánom Štefanom nemám osobnú skúsenosť, ale pozrela som si zo zvedavosti niekoľko úsekov z jedného z rozhovorov s ním a súhlasím s mnohým, čo tu odznelo...M.Š. si potrebuje poháňať svoje vlastné ego, stavať sa do roly výnimočnej bytosti, ktorú ostatní oslavujú bez úprimného záujmu iným skutočne pomôcť. Je to manipulátor, ktorí má svoje obete prečítané (ľudia, ktorí hľadajú cestu von zo svojich problémov, ale realite ešte čeliť nedokážu a potrebujú sa „prežiariť“ svetlom a láskou)...jeho vyjadrenia sú mixom občas univerzálnych právd, ale najmä množstva nezmyslov.

Lekári, liečitelia, ktorí majú skutočný záujem iným pomôcť sa nezameriavajú na prezentáciu svojej veľkoleposti, ale svojej práce, sú transparentní a otvorení konštruktívnej diskusii, resp. kritike. Bohužiaľ, práve takíto „Mikulášovia“ prispievajú k nepriaznivému obrazu o alternatívnej medicíne, ako takej...

PrecopraveENERGY

"ked dostanu odpoved od modernej mediciny ze sa maju s chorobou naucit zit." Otázka je prečo sa majú naučiť s chorobou žiť? Načo je liek, ktorý vylieči človeka? Niekto v tejto diskusii spomínal to že v týždenníku Plus 7 dní je o tomto pánovi článok. Ano boli mu venované 2 stránky z ktorých sme sa mohli dozvedieť to že je to podvodník a šarlatán na základe príspevku skopírovaného práve z tejto diskusie od nejakého anonyma a z toho že sa doktorovi nedalo dovolať a udájne z toho že celý internet o ňom píše ako o šarlatánovi a pod., prešiel som si to a tých diskusii až tak veľa nieje. To spomínam len tak, lebo niekto tu písal niečo o manipulácii. Ja neviem prečo vznikol ten článok, ale zamyslime sa trocha inak a pozrime sa na chobotnicu Plus 7 dní ---> News and media holding -----> Penta investments ----> ďalej ostatné záujmy skupiny ---> tiež sieť lekarní Dr. Max. To je len príklad na zamyslenie sa, pretože často sa vyjadruje doktor negatívne k práve k lekárňam a liekom samotným. Ďalej sa tu niekto sťažuje že nie sú žiadne pozitívne referencie. Ano? ja som tu videl jednu alebo dve? Keď niekto napíše - "Vyhlásenia typu: "po návšteve u liečiteľa sa cítim lepšie" alebo "pán doktor mi pomohol" majú veľmi slabú, dokonca žiadnu výpovednú hodnotu."" Zrejme ani pozitívne referencie dotyčného nezaujímajú. Ono to nieje totiž o žiadnych kvapkách od ENERGY ani o žiadnych formálnych dokladoch a o tom či je pán v lekárskej komore. On nerobí tradičnú "modernú" medicínu. On hovorí o tom, že by ľudia mali začať od seba a to ľudia nechcú počuť. Radi si vypichnú z píspevkov nejaké kvapky ENERGY a pokračujú bez nápravy vo svojej nadutosti - viď. niektoré príspevky aj v tejto diskusii, a čakajú že im podhodí nejaký Max tabletky, ktoré liečia. Ďaľšia vec je prečo chcete niekomu veriť obdivovať ho? Alebo opačne útočiť naňho? Proste zaujimať jednoznačný postoj je to tak a basta, keď nikto nevieme ako to je? Tie prednášky a to ako ľudia sa za ním hrnú aj na mňa pôsobí trocha ako manipulácia a tiež mu úplne všetko neverím, ale z nejakej tej prednášky čo som počul som si zobral to čo dokážem ja sám pre seba spraviť. Koľko z nás sa aspoň pokúsilo sa už toľko nehnevať, nenávidieť, nezávidieť, menej ohovárať a pod? Jeho kniha sa volá Odkaz slnečnice. Ja to chápem ako odkaz zamyslenia sa nad sebou samým.

Rene1337

Nepoznam tohto pana. No vobec sa necudujem ak sa ludia co raz viac odvracaju od modernej mediciny v ktorej je velmi citit korupcia,farmaloby pacient nema ziadne pravo na razne vysetrenia a vacsinou koncia nespravne diagnostikovany so ziadankou k psychiatrom nuz a potom cuduj sa svet preco sa ludia upinaju k roznym sarlatanom,liecitelom atd atd ked dostanu odpoved od modernej mediciny ze sa maju s chorobou naucit zit.

mojnazor

Prednáškami a knihou sú oslnení tí, ktorí nemajú prehľad ani v literatúre, najmä duchovnej, preto sú liečiteľove slová pre nich novinkou, nehovoriac, že pán liečiteľ nie je včerajší, a vie, čo ľudia chcú počuť. Keď k tomu pridáme dobrý marketing a reklamu, zázrak je na svete. Niekto rád počúva hudbu, iný zase prednášky... Každému čo jeho je. Ale k samotnej liečbe - kvapky Energy, ktorými všetkych lieči, určite nikomu neublížia, ale nikde nečítam slová uznania, či zlepšenie zdravotného stavu vážne chorých pacientov. Je známe, že ho ako poslednú nádej navštívili ľudia s rôznymi diagnózami: sklerózou multiplex, ľudia pripútaní na vozíček, ľudia s rakovinou, o ktorej liečiteľ verejne hlása, že už ju veľakrát od pacientov prebral na seba. Kde sú títo ľudia? Prečo nenapíšu: áno, pán doktor ma zbavil rakoviny, pán doktor ma postavil na nohy... Nikde na internete som žiadnu zmienku o vyliečení nenašla. Vyhlásenia typu: "po návšteve u liečiteľa sa cítim lepšie" alebo "pán doktor mi pomohol" majú veľmi slabú, dokonca žiadnu výpovednú hodnotu.

zvedava123

ja som pozrela tie prednasky na videu,co dodat,rakovina mu je malinou vyliecit,prebera ju na seba,a vysporiadava sa s nou v prirode Tibetu,kde bol kedysi ziakom ,neviem v ktorom minulom zivote,pochadza zo siestej dimenzie?? my sme stvrta,to nezabudnime :) :) boze to taketo bludy zeru jeho fanuskovia,netikne im ,ze su to vymyslene kecy aby ohuril co najviac svoje publikum? ludia zobudte sa