Akné a vysmievanie prosím pomoc

Príspevok v téme: Akné a vysmievanie prosím pomoc
Izabela2311

Dobrý deň ,chcela by som požiadať o pomoc.Mám akné a dosť sa za to hanbím ... snažím sa byť sama sebou a nemalovať sa ,ale niekedy to nejde. Mavala som obdobia kedy som za to plakavala ,ale už som sa s tým trochu zmierila ,ale dnes som si pozrela fotky s chlapcom čo sme boli vonku včera.Veľmi sa mi páči ,ale keby ste ich videli to akné a prišlo mi ,že hlavu mám gulatú ako zem.Teraz som z toho strašne smutná a prídem si škaredá. Každý deň počujem od stále istého spolužiaka že: Nie si pekná ako si bývala , umyvaš si vôbec tu tvár a dnes pred celou triedov povedal že určite mám aj na riti akné ,ked aj na tvári a pritom to neni pravda

Izabela2311

simusasa - ďakujem za odpoveď :)) Je mi veľmi ľúto čím si si musela prejsť a viem si nejak tak prectaviť ako si sa musela cítiť ja mám také štastie aj ,že v ľudoch ako tak zbudzujem autoritu ... nedovolia si ku mne len ten spolužiak no ... už si ho nebudem všimať a ak niečo povie tak mu pri najhoršiom vynadám . Tiež som si všimla ,že ak si to nevšímam ja a nevzbudzujem takú pozornosť na moje akné na ľudí to pôsobí ,že som sebavedomá aj s ním :))

Kimmy_CA

Ja som tiež mávala mastnú pleť, aj vlasy (tie sa mi mastia ešte aj dodnes), a to dokonca aj po dvadsiatke. Ale počula som, že takí ľudia čo mávajú v mladosti mastnú pleť ju zase v staršom veku nemajú až takú suchú a zvráskavenú (teda ak sa tomu nesnažia "pomôcť" fajčením) a myslím, že je to pravda :) Mne vtedy bolo povedané, že je to také spravodlivé vyrovnanie sa... v mladosti môžeš mať mastnejšiu pleť ako ostatní, ale v staršom veku ju potom zas tiež máš lepšiu ako ostatní :)

simusasa

Ja som si svojim presla, mala som škarede akne, tvar mastnu a plnu vyrazok..citila som sa hrozne, vzdy som vedela,ze som stredobodom pozornosti, ze som Ta z vyrážkami..nikdy nezabudnem na jedneho chlapca, ktory sa na mna pozrel a svojmu kamaratovi nahlas povedal Aha aku ma tvar...myslela som, ze sa zrutim...
Spolužiačka tiez v triede sa otočila a povedala, ze na mastnu tvar si davaj odvar z ovsenych vločiek, poznala som ju, vedela som, ze to mysli vysmršnea spravila to schvalne...
Doma som mala jedinu oporu moju mamu..brat sa mi smial, ze som vyrazkova kralovna..babka stale, ze preco mam taku tvar...
Pre niekoho to su banality, lenze kto ma akne vie, ake to zanechava stopy...

Izabela2311

Ďakujem za odpovede ... ešte by som chcela dodať ,že nemám až tak vytvarajúce sa akné samozrejme ,že niekde áno ,ale skôr mám pigmentové škvrny a este neviem či sú to jazvy nie su to také dierky ,ale tiež také červené miesta a tie pigmentové škvrny mám také väčšie niečo poradiť na toto ešte ?

Diannna

No nie vzdy je to len o strave... vo vela pripadoch za to mozu hormony, ja som toho zivym dokazom (mam to potvrdene od lekara).. tiez som mala v tvojom veku problemy s akne asi tak 2 roky.. potom to postupne zacalo miznut ako sa mi aj upravil cyklus a vyvinula som sa... teraz sa uz ani nemalujem a zopar vyrazok sa mi objavuje len pred menstruaciou.. mozno aj ty patris medzi nas, ktory si tym proste musia prejst, pokym nechces zbytocne chemicky zasahovat do vyvijajuceho sa organizmu napr roaccutanom

Lollka

V niektorych pripadoch moze za akne strava ale casto prave nie. Su ludia co sa fakt hrozne stravuju, maju z toho zdravotne problemy ale nie akne. Ty si v puberte a akne je dosledok hormonov a to stravou nevyriesis. Samozrejme je dobre ze sa o plet staras, to ti stav aspon ciastocne zlepsi. Toho spoluziaka si nevsimaj, je to primitiv, taki sa vzdy najdu v kazdej triede. Mozno by ti este mohli urobit rozbor krvi na hormony ak ich nemas v poriadku to sa da tiez riesit. Ale v tvojom veku je to normalne, ono to casom prejde.

Izabela2311

Dakujem všetkým za odpovede ... aby som odpovedala na vaše otázky tak mám 14 o svoju pleť sa starám... chodím ku kožnej akurát používam antibiotika a krem duac pred
tým som pouziva ten zinerit aj skinoren ,ale pomahali iba chvílu ... Hamblivá som vtedy urcite nebola a nie som ani pribratá skor si myslím ,že mám peknú postavu takú ženskú .... mám prsia ,chudý pás a zadok si myslím ,že fakt slušný :)) Čo sa tyka stravy už som to raz skúšala ,ale mám pocit ,že to skusim znovu ... znovu ďakujem všetkým co si našli na mňa čas a pomohli mi svojimi radami a som rada, že sú na svete ľudia co chcú pomocť

Tomas12345

Počul som že akne je ako dosledok zleho travenia. Mozno kebyze zacnes uzivat na travenie probiotika pridas zeleninu a vlakninu a obmedzis lepok a sladkosti tak by sa stav mohol zlepsit :)