Akné a vysmievanie prosím pomoc

Príspevok v téme: Akné a vysmievanie prosím pomoc
Izabela2311

Dobrý deň ,chcela by som požiadať o pomoc.Mám akné a dosť sa za to hanbím ... snažím sa byť sama sebou a nemalovať sa ,ale niekedy to nejde. Mavala som obdobia kedy som za to plakavala ,ale už som sa s tým trochu zmierila ,ale dnes som si pozrela fotky s chlapcom čo sme boli vonku včera.Veľmi sa mi páči ,ale keby ste ich videli to akné a prišlo mi ,že hlavu mám gulatú ako zem.Teraz som z toho strašne smutná a prídem si škaredá. Každý deň počujem od stále istého spolužiaka že: Nie si pekná ako si bývala , umyvaš si vôbec tu tvár a dnes pred celou triedov povedal že určite mám aj na riti akné ,ked aj na tvári a pritom to neni pravda

plet

no, spolužiakov pošli pekne do sedacieho svalu :-) A STRÁPNI ICH EŠTE VIAC!

tiež som si s akné vytrpela svoje a keď som mala 17 ma kritizoval vlastný frajer :/ starala som sa ako sa dalo a z nízkeho vreckového kupovala kozmetiku a nič nezaberalo...a vksue ma kritizoval, s tým somárom už dávno nie som :-)

gynekologička mi predpísala HAK - katastrofa, najskôr pomohla, ale zanechala škody na vlasoch (padali vkuse) a na psychike (úzkosť, depresie), nestojí to za to!
čo mi vlastne pomohlo?

postupne som vylúčila mlieko a zistili mi intoleranciu na lepok, kožná predpísala krémy a šlo to lepšie :-) Tiež čaj pestrec (silybum mariánske) chutí hnuse ale čistí pečeň a to pomáha :-) postupne ti lepšia strava prečistí telo aj dušu a neboj sa, z akné aj tak časom vyrastieš :-)

nakoniec som sa toho zbavila aj vekom, aj keď nie úplne...typy ako sme my máme akné aj v 30 tke, keď je horúce leto, vtedy sa ale stačí opaľovať ( s krémom opaľovacím!)
ale aspoň nemáme tak skoro vrásky aku ľudia so suchou pleťou. Teraz ro vidím na rovesníčkach, ktoré mali čistú pleť, že vyzerám mladšie :P Cítim sa lepšie ako keď som mala 17!!! a mám aj lepšieho partnera!!! nieč nie je stratené moja neboj sa, bdueš na tom lepšie!!!

Trvalo to dlho, ale dúfam, že som ti pomohla a hlavne vylúč mliečne výrobky!!! Teraz riešim síce iné problémy, ale tie problémy sú v každom veku. Držím ti palce! Určite si krajšia, ako si myslíš, zájdi ku kožnej, pomôže ti.

Hidratenitis

Ahojky Izabel...skusala si kozneho lekara?dobry je Roacutan..popripade kortikosteroidy..ten prvy liek ti uplne to akne vysusi..mam odskusane

Marinka1748

Presne ako hovori Vlados, tak to je vzdy ak niekto vidi ze sa ten druhy nebrani tak si dovoluje a neprestane kym mu nato nieco nepovies a jasne nemusis ho zosmiesnovat naspat ak nechces ale niecim ho vzdy odfajci nech si uvedomi ze on tiez nie je najdokonalejsi na svete

kiko86

Dobrý deň, môžem ti pomôcť, stačí mi napísať na e-mail-
kristiankendra@gmail.com
pošlem aj nejake fotky pred akne a po akne ako tento produkt zabral.

Vlados

Osobne by som tvojmu spoluziakovi byt v tvojej kozi odpovedal v ramci starej pravdy NA HRUBE VRECE HRUBU ZAPLATU. napr : hm, akne sa mi vzdy vyhodi ked si spomeniem akeho maleho ho mas. Pripadne by som ho zosmiesnoval inak.
Rype do teba len kvoli tomu, ze sa nebranis a vidi, ze zadarmo moze zabodovat u spoluziakov. Treba mu ukazat, ze konflikt sa mu neoplati.

Michala789

Ahoj izabela odkial si? Poznam super doktorku ktora pomohla mne. Ak mas mastnu plet odporucam na umyvanie mydlo SANA, nech ti v lekarni poradi kolko percentne. Nic ine nepouzivaj. Odporucila by som ti aj kremy ale vsetko je na predpis asi

in blossom

Vyluc zo stravy komplet mlieko a mliecne vyrobky. Akne zmizne, dovolim si povedat v 99,999 % pripadoch. Mozes si zvonku davat cokolvek prirodne, neprirodne, ide to zvnutra. Poznam mnozstvo ludi a ja sama som tiez ziarivym prikladom. Ja som mala akne od puberty doteraz, nie nejake hrozne, ale skratka nikdy som nemala taku tu klasicku peknu hladku plet. Mlieko som ale musela vylucit zo zdravotnych dovodov, nie estetickych. Uz dlho nejem lepok (tiez zo zdravotnych dovodov), ten ale nejaky rozdiel na pleti nerobil, samozrejme na ine veci to velmi pomohlo. Ale odkedy som musela vylucit komplet mlieko, po tyzdni bola moja plet viditelne krajsia. Az tak, ze si to vsimli kolegyne, kamaratky, skratka hocikto. A tazko sa im to veri, ze som si nic s tou tvarou nespravila, ale len jednoducho mlieko zmizlo z mojho jedalnicka.
Ta plet je proste ziariva, hladka, ma taky jas aky nikdy nemala a zmizlo mi komplet akne, aj zapalene, aj take tie malinke nezapalene vyrazky, ktore som mala na cele od 15tich, neboli rusive, len jednoducho nebola hladka ta plet. Takuto krasnu plet som nemala ani v 18tich, to nie je len o vyrazkach, to je o texture tej pleti, jase, vlacnosti. Ked teraz rozmyslam, tie aziatky v povodnej strave nemaju mlieko a mali taku krasnu porcelanovu plet, tie co jedia uz "moderne" maju uhry a ine neduhy.
Ovsem mam aj kamaratky, ktore maju krasnu plet a jedia mliecne, ale to su ti stastlivci, ktorym vyborne stravi a je ich docela malo (a najma su to baby co maju taku snedsiu plet, ta je asi celkovo odolnejsia). Inac co som sa poznala s ludmi, co su vegani alebo museli kvoli alergiam ci inym chorobam vynechat mlieko, vsetkym sa vyrazne zlepsila plet. Viditelne.
Fakt, po tyzdni uvidis rozdiel, ja uz druhy mesiac teraz som dairy free a je to este lepsie. Stalo sa, ked som si neprecitala etiketu a omylom som zjedla nieco, co mlieko obsahovalo, plet bola zas opat ako predtym, vyhadzana ale predovsetkym taka mdla. A zas tyzden trvalo, nez sa to v tele vycistilo a plet bola znova ako babatko. Mlieko je cisty humus, skoda ze su tie syry take ohromne dobre, chybaju mi :-/ Ale musela som sa mlieka vzdat, kvoli vaznym neustalym problemom s uzlinami a dutinami a ta krasne plet je velmi prijemne "odskodnenie" :D

Izabela2311

Ďakujem za odpoveď Buna : po domácky vytvorené masky si robievam aj ja ,ak by si chcel/a napíšem ti pár dobrých :)) Túto masku som ešte neskúšala tak vyskúšam :) a ďakujem ,že držíš palce aj ja tebe si zlatá :)

Izabela2311

Ďakujem pekne za odpoveď SOAD - ako som už písala o svoju pleť sa starám každý deň :) micelárku od Garnier používam určenú presne na mastnú pleť ... čistiaci gel od Biodermy ... čo sa bambuckého masla týka rada vyskúšam ,ale práve používam krem od Biodermy tiež občas keď niekde ideme a chcem byť "krajšia" tak si dám iba Aknecolor a antikoncepciu by som si nedavala určite iba za účelom akné zato ,že nechcem do seba dávať niečo také a aj za svôj nízky vek :)