Akné a vysmievanie prosím pomoc

Príspevok v téme: Akné a vysmievanie prosím pomoc
Izabela2311

Dobrý deň ,chcela by som požiadať o pomoc.Mám akné a dosť sa za to hanbím ... snažím sa byť sama sebou a nemalovať sa ,ale niekedy to nejde. Mavala som obdobia kedy som za to plakavala ,ale už som sa s tým trochu zmierila ,ale dnes som si pozrela fotky s chlapcom čo sme boli vonku včera.Veľmi sa mi páči ,ale keby ste ich videli to akné a prišlo mi ,že hlavu mám gulatú ako zem.Teraz som z toho strašne smutná a prídem si škaredá. Každý deň počujem od stále istého spolužiaka že: Nie si pekná ako si bývala , umyvaš si vôbec tu tvár a dnes pred celou triedov povedal že určite mám aj na riti akné ,ked aj na tvári a pritom to neni pravda

Izabela2311

michael 1 - ďakujem za tvoju radu veľmi si vážim ,že si to tak rozpísal. Musím sa k tomuto nejak dokopať ,ale určite začnem po vianociach :D

Izabela2311

Ďakujem ... Marinka1747 - nebudem sa nikomu vysmievať keď sa to nepáči mne ,ale to s tým krásavcom by som mu povedala si mi zlepšila deň zasmiala som sa :D a vôbec neni pekný odstáte uši a vlasy nagelované ako keby tam ma takú vlnku :-D nechcem povedať ,že ľudia s odstátymi ušami sú škaredý,aby tu nedošlo k nedorozumenia :))) inak ďakujem za čas a radu :)

Buna

Ja si často proti akné robím pleťovú masku aj tri krát do týždňa a krásne mi to prečistí pleť .
Na malú lyžičku si dam sódu bikarbonu , zmiešam s lyžičkou vody , dam do toho asi tri lyžičky medu (odporúča sa kvalitného medu )a malú lyžičku jablcneho octu .zmiesam , nanesiem na tvár a dekolt a asi po desiatich minutach zmyjem čistou vodou ..

Ozaj to krasne prečistí pleť .drzim moc palce :)

SOAD

Nijaký make-up, nejaká voda na pleť, aj Garnier na odličovanie. Len aby sa pleť prečisťovala. Naniesť na tvár bambucké maslo. Aj kazdý deň, len nie hrubú vrstvu. Alebo si dať predpísať antikoncepciu. Je to len na tebe. Ale bambucké maslo odporúčam skôr. Je prírodné a pomáha aj na ekzémy, popáleniny. Takmer na všetko.

michael 1

Veľa sa o akné popísalo. Jedni hovoria že je to dedičné druhí že sú to hormóny, a iní zase že to záleží od stravovacích návykov a pod.Tak kde je vlastne pravda.Máme takú modernú medicínu že vieme všetko tak povediac o človeku ale nevieme vyliečiť ani obyčajné prechladenie. Tak že o vyliečení akné už vôbec neuvažujme že nám stým lekári pomôžu.Viem, hormonálny by mohli ,ale ako vieme to je už poriadny zásah do organizmu ktorý môže priniesť iné problémy..Ale vráťme sa ku tvojmu problému.Stých troch variant môžeš ovplyvniť iba jednu ktorá ale má veľký v vplyv na akné, či sa budú takto prejavovať alebo nie.Uhádla si je to strava každodenná strava, ktorá tvoje telo nie len vyživuje, ale aj tvorí!Vymenujem tu niektoré potraviny ktoré by si vôbec nemala jesť. Sú to Čokoláda, Rafinovaný cukor, víno, pivo alkohol, prášky do pečiva, rôzne pečivá s bielej muky,sladkostí,Základ tvojej stravy by mal by mäso+zelenina tepelne upravená.Ovocie obmedziť na minimum.Rôzne ovocné zaváraniny tak tiež.Postupne sa tvoje akné budu strácať. A hlavne ne stresovať! to tiež má vplyv.Pravidelne jesť v tú istú hodinu mať v tom to poriadok.A kto by niečo niekto namietal o hormónoch, tak hormóny sa tvoria tiež " len " zo stravy.

Akné je energetická nerovnováha medzi pečeňou a obličkami.

Marinka1748

Idealne by bolo aby si o tom pred ostatnymi raz za cas povedala ze mas akne, pripadne si z toho robila srandu, potom to ludia zacnu brat uplne inak. Ja mam napriklad vacsi nos a tiez som obcas na zakladnej pocula na to narazky, vtedy som to hrozne riesila, dnes si z mojho nosika robim srandu a ludia vedia ze som s nim vyrovnana a ze ak by su robili srandu tak by to mnou ani nepomohlo. Ale chapem ze kym sa za svoj problem hanbis tak je tazke o nom hovorit, zartovat. Mala som to tak isto, az teraz ked mi ten nos nevadi, dokazem o tom srandovat. Alebo mu to teda vrat, aj keby mu len povies ze ked to hovori taky krasavec ako on tak sa ta to urcite dotkne. Dost to pomaha a prestane s tym

Marinka1748

Nenechaj si. Vrat mu to. Hocicim, zautoc proti nemu zato ako vyzera. Ak si to nechas tak to bude len horsie, respekt si treba vynutit. A to aj ak pojde o cokolvek ine. Mozes vyzerat hocijako a jeho do toho holy prd a nema ta co urazat. Ocividne ma asi komplexy sam zo seba tak ho tesi ked vidi ze ma niekto iny problem a zacne na neho poukazovat nech si ludia nevsimnu jeho chyby.

skapo

myslím že v tvojom veku je normalne že maš akné, skus zmeniť stravu, ja som bol u dermalóga a ten mi dal nejaké krémy, no myslím že hlavne ide o to ako sa stravuješ, jednoducho dospievaš..

Izabela2311

Kimmy_CA tiež ti ďakujem za odpoveď :)))
Áno je to pravda tým ,že sa ti mastí pleť tak nevytvára také vrásky aspoň nejaké pozitívum masnej pleti :-) Masné vlasy som mávala aj ja pomohlo by ak napríkad si cez celý víkend doma neumývať vlasy tým ,že ich častejšie umývame sa nám mastia ... ďalšia rada je tá ,že ak si umývaš vlasy teplou vodou tak je možne ,že aj zato skús si ju umývať studenšiou vodou a ešte ak používaš šampony ,ktoré sú na regeneráciu tak tie tiež dosť často zmastňujú vlasy :))