22 ročný a stratený

Príspevok v téme: 22 ročný a stratený
Somebody123

Ani neviem kde začať...

Som študent vysokej školy, mám 22 rokov a doteraz som mal optimistický pohľad na život. Ako 14-ročnému mi zomrel otec, bol to alkoholik, nemám s ním žiadne pekné spomienky, nenávidím ho. Ubližoval aj mne, aj mame. Mama má skoro pred 70-tkou, čo znamená, že mi môže byť babka. Nerozumieme si vôbec, iba sa hádame, aj keď nechcem.
Súrodenci? Mám, ale sú nevlastní(mama s otcom sa nikdy nezobrali) a starší než ja(cca okolo 40 majú)...je mi ľúto, že to musím povedať o svojej vlastnej rodine, ale sú zabednení....predstavte si jednoduchú rodinu, napr. ako sú "Bučkovci" - žiadna opora, nikomu na nikom nezáleží a každý sa stará o to svoje. Nepatrím tam. Takú rodinu ste ešte veru nezažili.

Život som nemal ľahký, ale nejdem sa kvôli tomu ľutovať. Na detstvo nespomínam rád, nebolo pekné, kamarátov som si hoci vedel spraviť vždy. Pretože viem, že napriek tomu, čo sa dialo doma som bol vždy sám sebou - hovoria mi, že "až príliš dobrý". Ale svet nie je čiernobiely a aj ja robím chyby - a koľko.

Nastúpil som na vysokú a poviem Vám, že to bolo moje "vykúpenie". Po gymnáziu som veľmi, veľmi žiadal Boha o tých správnych ľudí nech ich stretnem, pretože si ani neviete predstaviť aké je to ťažké, keď ste na všetko sami. Aj sa to podarilo, naozaj. Tých ľudí, čo som spoznal, by som nevymenil za nič, ale...viete čo je horšie ako dostať nádej? Že Vám ju niekto zoberie...a ešte k tomu Vy sami.

Mám kopec kamarátov, to áno, ale len pár tých pravých...nie som introvert a ani podľa ostatných škaredý(ale neverím si). Ale ja tých ľudí strácam, tým čo robím...v poslednej dobe ma akosi dobieha minulosť, vkuse mi je do plaču, kamaráti sú z dobrých rodín, tak je im ťažké pochopiť to, aké to je keď ste na niečo sami. Áno, je mi ľúto, že nemám takú rodinu akú majú oni, že nemám také vzťahy a napriek tomu ako sa snažím, nedokážem to prekusnúť. Prajem im to, to áno, sú to moji priatelia, ale je mi to proste ľúto...hovorí sa, že neľutuj mŕtvych, ale živých a hlavne tých, čo žijú bez lásky..

Viete...som vďačný za kopec vecí a nikdy by som vedome nechcel nikomu ublížiť, ale proste v poslednej dobe sa hádam s tými kamarátmi úplne na hlúpostiach.(Sú to moje vnútorné boje). Už odjakživa som bol ľuďom na smiech, či už v škole alebo medzi kamarátmi, ktorý si zo mňa robili srandu, lebo som im to dovolil...bohužiaľ, tak je to aj teraz...všetci ma využívajú a ja sa nechám a neviem ako tomu zabrániť, nedokážem o sebe povedať či som dobrý človek alebo nie, v poslednej dobe pochybujem o všetkom, čo som spravil (až príliš veľa chýb) nie, nechcem dramatizovať, každý sám z nás pekne vie v akých "topánkach" chodil, čo dobré a čo zlé spravil...

Ospravedlňujem sa, že píšem sloh, ale potrebujem to zo seba dostať von. Uvedomujem si, že sa až príliš nad vecami premýšľam a že som možno trochu vzťahovačný a beriem veci dosť osobne, ale zamrzelo ma, keď som ku kamarátom úprimný a príde mi od nich odpoveď, že som drama queen (v preklade: robím zbytočne z vecí drámu a zveličujem) Ja viem, že to nemysleli zle a že vo svojom veku by som mal riešiť iné veci, ale takto to proste je...a tým, že to aj píšem sa snažím z toho zbaviť, pretože mi inak vybuchne hlava.

Je tu ešte jedna vec s ktorou by som sa chcel s Vami podeliť, aby ste pochopili, čo sa deje...nerád to hovorím a nikdy to živej duši ani nepoviem (zatiaľ), ale pravdepodobne som gay(nemal som doteraz vzťah ani s dievčaťom ani s chalanom)...tak to nemôžem o sebe povedať na sto percent....viem, viem ako to musí vyznieť, ale sám nie som s tým spokojný...nie som z kresťanskej rodiny a už vôbec kvôli tomu ľudí nesúdim, ale to, kto koho miluje alebo čo k niekomu cíti si človek proste nevyberá. Preto prosím, ak aj toto číta nejaká staršia generácia, nesúďte ma...viem ako to musí pre Vás vyzerať, keď sú toho plné média a chápem, že každý ma na to svoj názor, ale keď si to vezmem zo svojho pohľadu...nie je horšie nič ako byť gayom...je to smutný/osamelý život...nemyslím si, že to je choroba, proste je to niečo ako keď sa niekto narodí ako černoch alebo beloch...je to súčasť života...môj najlepší kamarát je ku mne až moc dobrý, beriem ho za brata a viem, že je na dievčatá a verte mi nejde mi o s*x, to vôbec, ale proste viem, že cítim k nemu niečo viac, páči sa mi aký je povahovo a uvedomil som si, že keď toto všetko v sebe držím, tak ma to neskutočne ťaží a kazí mi to vzťahy...záleží mi veľmi na priateľoch, ale bojím sa, že som im iba na smiech(videl som správy na FB, kde si o mne písali...)

Viete neraz som premýšľal nad tým, aké by to bolo keby som "normálny" nič by sa z tohto nedialo...nebol by som zmätený zo seba, nestrácal by som priateľov, možno aj rodina by sa dala zniesť, ale takto to je o dosť horšie a aj keď si myslíte, že to je o voľbe, tak nie je...srdce chce, to čo chce...

Na záver, nebojte sa, nejdem si nič spraviť, som relatívne v pohode, len som sa musel niekomu vyrozprávať, aby som mohol fungovať normálne....nejdem sa ani k nikomu priznať s tým, kto som , keď nie som si o tom istý, ale nastupujem do bakalárskeho ročníka, vysoká čoskoro končí, potom príde práca a proste, ak to nevyriešim teraz, tak už nikdy. Chcem tento rok napraviť veci, ktoré sa stali, ale potrebujem vašu pomoc...objektívne rady, čo by ste robili na mojom mieste vy...neposielajte ma za "psychológom" pretože si myslím, že to nepomôže a nie je to ani také vážne, aj keď som toho tu veľa popísal, ale sú to proste fakty, ktoré sa stali...každý si nesie svoj kríž....po pravde, ani neviem prečo sem píšem, ale je mi omnoho lepšie...možno len potrebujem počuť povzbudivé slová....chcem sa poďakovať tým ľuďom, čo to dočítali až sem a ak má náhodou rovnaký problém ako ja, tak verte, že nie ste na to sami....môžem byť váš kamarát/sused/syn/brat/známy...ktokoľvek. Ďakujem Vám za všetko, naozaj

nnnuuu

Áno, to je pravda, že človeku sa uľaví, keď tu napíše, je to tiež istá forma terapie. A k tomu ostatnému, závisí to aj od toho, ako si silný vnútorne, to sa snaž preskúmať. Čau.

medikamentus

Ahoj. Kazdy mame nejaku rodinu, az dospejes na moj vek, budes sa na to pozerat inak. Tiez to u nas nebola ziadna slava, otec si rad vypil a mamka bola hystericka. Stryco sa pravidelne chodil bit s otcom a neraz sa tam zableskol noz.
Uz su vsetci tam -hore-ci dole. Dnes viem, ze otec ma miloval a spominam si na jeho previnily pohlad. Mamine jemne ruky, co mi davali v horucke obklady.
Nie je dolezite komu sme sa narodili, /podla budhizmu si dokonca pred narodenim vyberame rodinu/, ani co sme zazili, ale co si odnesieme. Ako to vyhodnotime najma smerom k +.
Kedysi sa hovorilo, ze inak orientovanych su cca 4%. /myslim 30 r dozadu/, dnes mam skor dojem, ze sa cislo blizi skor k 20.
Nikto sme si orientaciu v tomto smere nevybrali. Som sice rad, ze som hetero, ale co si kto kona v sukromi absolutne respektujem. V konecnom dosledku, sam ani nevies, ako to u teba je. Mozno si este neprebudeny.
Netrap sa zbytocnostami, dozadu odpusti v pritomnosti si vaz sameho seba a do buducnosti nahliadaj s nadejou, ze bude dobre. A bude dobre.

Cariboo

Ahoj Somebody123, nemam precitane ostatne prispevky, snad sa nebudem opakovat.

Tam kde v rodine chyba laska, nie je ani harmonia ani sudrznost, a ako si tym trpel ty, mozno trpeli aj tvoji nevlastni surodenci,mama, otec... uz sa na nich nehnevaj, asi ich nemal kto naucit rozdavat lasku.

Nesnaz sa vyriesit svoje problemy hned. Mas len 22, nikam sa neponahlaj. Na frajerov/frajerky este pride :) len si daj pozor koho si vyberies, aby si mu/jej mohol verit. Pravdu povediac mysim, ze ty sa zamilujes bezohladu na pohlavie :)

pes92

Ahoj,

v mnohom si mi velmi podobny. Aj v tom ze sa ti pacia chalani.
Ak si z ba napis mi na mail pesjetiezpes@gmail.com.

Lollka

To co pises ze by si chcel prestat tak pit a zacat chodit do fitka tak to je velmi dobry napad a urcite ti to psychicky aj pomoze. Pri sporte sa vyplavuju hormony stastia a celkovo to nakopne cely tvoj zivot k lepsiemu. Ze stratis nejakych alkoholickych kamaratov sa bat nemusis, ak za nieco stoja tak sa s tebou kamaradit neprestanu. Ale ak jedine co vas spaja je pitie tak je mozne ze ich stratis lebo vas uz nebude spajat nic. Napriek tomu to urob a potom im navrhni nech chodia do fitka s tebou. Uvidis. Pises ze si extrovertny co je urcite velka vyhoda, nebudes mat problem najst si novych kamosov. Mozes si najst aj nejaku brigadu a konicky, nemusis celu skolu prechlastat, budes mat sam zo seba ovela lepsi pocit. A to ci si gay tazko z tohto povedat, zalezi od toho co si predstavujes s tym kamosom, ci trebars tuzis po objati, bozkoch, sexe a vztahu s nim alebo je to mozno len nejaky obdiv k nemu. Ci uz si to ci to mozes sa zariadit tak aby si bol stastny. Minulost nezmenis, s tou sa treba nejak naucit zit, aj ked sama viem ze je to tazke ale nejak je treba ist dalej.

jamirko

hlavne nikomu nikdy nehovor ze si na chlapov lebo vsetko co povies moze byt pouzite proti tebe a to nielen v kriminalkach plati kde je to fraza ale pre tento pripad aj v zivote. Normalne sa zmier a asi si uz aj zmiereny ze zostanes sam. Ale nie celkom sam lebo kamarati a znami tu vzdy budu a aj mama je tu pre teba kym tu je este. tomu najkamosovi nikdy nepriznaj orientaciu. lebo taktoho mozes mat aspona ako kamarata ale hentak by si ho stratil uplne aj by ta odsudil bysi sa mu zhnusil aj ked nemozss zato aky si. ked sa raz ozeni budes na jeho svadbe, tak len mu praj stastie. mat niekoho rad lubit niekoho a tak znamena tesit sa z toho ze ho vidis stastneho. kto sa netesi ze vidi ineho stastneho nema ho rad. dufam len ze studujes nieco normalne co je aj so sancou sauplatnit potom po skole. ked nie radsej zanechaj skolu a chod robit. Alebo dokonci ale popri skole driluj aspon jazyky a po skole z prvychzarobenych penazi itkurzy rozne urob nech je sanca uplatnit sa ale nie tak uplatnit aby si drel na stavbe alebo vo fabrike kde moze kazdysomar byt. este tak: byt gayom nemusibyt tragedia lebo poznam niekolkych ale su inteligentni volny cas ktory ziskali tym ze nevlacili sa s babami tak hov yuzili na studium na vzdelavanie a slusne sa uplatnili: lekar, pracovnik v banke, uspesny hotelier... len poukazujem vsetko ma vyhody a nevyhody a toto je napriklad vyhoda inej orientacie kedide o cloveka co je pevne rozhodnuty vzhladom na orientaciu zostat sam: ma viac casu pre seba, tym padom aj sa moze vzdelavat a urobit karieru, ma peniaze moze aj pomoct niekomu, dat na charitu a tak pomoct chudobnym. sice verimv boha a aj na nebo a peklo ale boh ta neodsudi za orientaciu lebo sam ta takeho stvoril ale bude hodnotit tvoje dobre a zle skutky a podla toho ti po smrti pripadne co si zasluzis bud nebo alebo peklo. hlavne nezufaj mas cely zivot pred sebou este mozes urobit vela dobrych skutkov. drz sa a mamu si vaz kym je este tu nemusis sa jej zdoverovat so vsetkym lebo ozaj v takom veku uz je niekde inde da sa povedat jednou nohou v hrobe tak jednaj s nou pekne aj pomoz doma nieco porobit snaz sa o peknu komunikaciu zaujimaj sa ako sa ma a tak nechsa ti ona zdoveruje so svojimi problemami a snaz sa byt tu aspon dobrym posluchacom pri nej aj ked nehovorim ze cele hodiny aby si pocuval niekoho kto sa stqzuje ze ho bolia klby a krize a ze ma reumu a ze nevidi a nepocuje a ze nevie kde ma okuliare a kde ma zuby no vsak chapeme sa lepsie vstat z gauca a skusit tie okuliare a zuby najst hned mas o jeden dobry skutok viac na konte :) a drz sa:)

lalija

no v prvom rade to ze si gay hned nemusi znamenat ze si kvoli tomu osamely poznam par homosexualne orientovanych chalanov ktori boli prave oblubeni v kolektive dokonca na celej strednej(suš tn).. takze zalezi len na tebe rozhodne sa nemas za co hanbit jednoducho si ujasni ci sa ti naozaj viacej pacia chlapi a zacni zit najdi si niekoho to vyriesi tvoju samotu a hlavne to ze uz nebudes musiet pisat sem cudzim ludom ale budes sa moct vyrozpravat jemu :)