Závislosť na liekoch

Príspevok v téme: Závislosť na liekoch
fidorka 2

Zdravím všetkých, prosím Vás vie mi niekto poradiť, ako dá zbaviť závislosti na liekoch na spanie? Som na tom zle, lebo už ich potrebujem brať aj cez deň 2-3x 1 tbl. Chcem sa toho zbaviť, ale nejde to. Najhoršie je že si ich len ťažko viem zadovážiť, lebo sú na predpis, a lekárka mi ich predpíše len občas.

Anonym 1717

Kabel už som ich viskušala troch a nik mi nepomohol všetko som im povedala a vobec nič jatomu sama nerozumiem. Toto všetko mi začalo vlastne od porodu predtym to bolo všetko dobre myslela som žesa to mne nestane no boužial

mladadama

Nemam skusenosti s liekmi, obcas Paralen, ale citala som kdesi,
ze niekto zavisly si sam postupne znizoval lieky, drolil ich, vazil, pilil,
rezal a postupne sa liekov zbavil. Ale neviem, ake to boli lieky, skoda.
Myslim si, ze vam pomoze aj obvodak. Alebo aspon nasmeruje.
Je mi luto, ze neviem viac pomoct.

kabel

Konkrétne s čím ti mám poradiť? netuším čo a koľko toho berieš, ako dlho, nepoznám anamnézu, len to, čo si tu trochu zmätočne popísala, na základe toho sa radiť príliš nedá...
Rada je len jedna-dobrý psychiater a pravdepodobne hospitalizácia na psychiatrii, aby ťa toho zbavili a zaliečili primárnu poruchu.

kabel

po prvej skúsenosti so závislosťou si tieto konkrétne lieky nemala vziať viac do úst! úzkosť sa dá riešiť aj inak ako návykovými liekmi.

kabel

áno, návykové lieky ťa tak postavili (na nohy), až máš absťáky a nedokážeš sa starať o decko. Tie ti teda vážne pomohli, len čo je pravda.

Anonym 1717

Kabel si mudri vtedi som ziadne lieki nebrala a bola som natom zle zesom nedokazala jedavat a lieki ma postavili len bouzial som potom znich bola otapena a mala som neziaduci ucinok

kabel

upresňujem-dobrý psychiater, ktorý nepredpisuje ľuďom s anamnézou liekovej závislosti návykové lieky.
Ale vždy je to na pacientovi-buď berie, alebo nie...