Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Závislosť na liekoch

Príspevok v téme: Závislosť na liekoch
fidorka 2

Zdravím všetkých, prosím Vás vie mi niekto poradiť, ako dá zbaviť závislosti na liekoch na spanie? Som na tom zle, lebo už ich potrebujem brať aj cez deň 2-3x 1 tbl. Chcem sa toho zbaviť, ale nejde to. Najhoršie je že si ich len ťažko viem zadovážiť, lebo sú na predpis, a lekárka mi ich predpíše len občas.

nnnuuu

Ja len toľko, že ja som bral kadejaké lieky na spanie, ale nestalo sa mi, že by mi na ne vznikla až taká závislosť, aby som ich musel brať aj počas dňa. Veď lieky na spanie sa berú preto, aby človek zaspal. To nie sú cukríky alebo niečo v tom zmysle... Skúste nad tým porozmýšľať.

Jat

fidorka2, rozhodne sem nepíšte názov spomenutého lieku, porušili by ste tým definované pravidlá diskusie portálu ZDRAVIE.SK.

fidorka 2

nnnruu - potrebujem sa dostať na predchádzajúci stav, kedy som brala len 1 tbl. večer na spanie. Ale mala som problémy v manželstve a začala som tie lieky brať aj poobede okolo 15-16 h. , a teraz ich musím brať už aj doobeda medzi 10.-11 h. Tá závislosť je taká silná ako závislosť napr. na cigaretách. stále na to myslím, a som čoraz nervóznejšia pokým tabletku neužijem. Akonáhle ju prehltnem, hneď ľutujem prečo som to urobila, a poviem si že nikdy viac. No o pár hodín tá túžba po lieku príde znovu. Raz sa mi podarilo ich nebrať asi 2 týždne len večer na spanie, no na niečom sme sa s manželom pochytili a siahla som po tabletke, a odvtedy ich zase beriem. Mám známu, ktorá mi tie lieky zadováži a niečo predpíše lekárka. Neviem čo mám robiť, ale už som mala aj sebavražedné úmysly.

nnnuuu

A ako na nich môžeš byť závislá, keď ti ich lekárka predpíše len občas? Ak si si na tie lieky navykla, tak tak skoro neodvykneš, vysadiť ich môžeš, ale čo ti to bude platné, keď nezaspíš?