vyhoretie v 26ke?

Príspevok v téme: vyhoretie v 26ke?
lulinka15982

Ah jaj, neviem kde začať...cítim sa absolútne neschopne, keď vo svojej 26ke neviem, čo chcem v živote robiť. Od malička som bola vychovávaná sa učiť na samé 1tky, keď som išla na strednú, vybrala som si obchodnú akadémiu, pretože od detstva mi hovorili doma, aké je super pracovať v klimatizovanej kancelárií v nejakej banke...Realita vytriezvenia náhle prišla, keď som praxovala cez letné prázdniny v banke a zistila som, že až také ružové, ako mi doma hovorili to nie je...Počas SS som zistila, že účto robiť v živote nechcem, lebo ma to nebavilo a účtovanie som sa učila naspamäť...ved ako inak dosiahnut same jednotky?? Ďalšia moja životný chyba prišla po SS ked som sa hlásila na Ekonomickú.Na ekonomickej som si vybrala informatiku, že veď uvidim, možno ma to začne baviť.....moja dalšia chyba vo svojom živote....zistila som, že s programovaním nechcem mať nič spoločné, nešlo mi to, bola som z toho totálne vypatlaná, ale vždy som sa naučila nejak tak, aby som prešla a dokončila školu...bola som vychovávaná tak, že ked niečo začnem, musím to aj dokončiť, bez ohľadu na to, či ma to bude, alebo nebude baviť..takto som skončila VS tento rok s vyznamenaním a s vnútornym pocitom takým, že nakoniec som to dala a teda na trhu práce si nájdem nejakú fajn prácu...Prácu som si našla na slovenské pomery do dvoch týždnoch a nastúpila som na analytickú pozíciu veľmi dobre platenú...ved toto som si po skole predstavovala, pracovať vo velkej firme na analytickej pozicii....lenže prišlo vytriezvenie..totalne ma to nebaví, cítim sa ako totálny debil, lebo zaúčanie mi ide veľmi ťažko a jeden prúser za druhým...do práce chodím tak, že sa predtým zo stresu vyvraciam (stresujem za všetko = genetika) a zistila som, že svojim biflovanim nie som totalny človek do praxe..:( je mi z toho do placu, lebo nikdy som nerobila čo by ma bavilo..a najhoršie je to, že vôbec neviem čo by som chcela robiť...športovať extra neviem, tancovať už vôbec, spievať tak to už vôbec, vyrábať niečo a predavať? ja som v tomto abasolútne ľavá...nemám cit na umenie, na jazyky som totálny antitalent...Celá rodina vo mne vidí najmudrejšieho člena rodiny, všade sa chvália ako som si nasla super flek po škole...ale ja som zo seba smutná...každu nedelu mam depku pred prácou, stresujem ešte aj cez víkend pre prácu...Ked mi v práci niečo nejde a pracujem na tom celý den a nakoniec je to celé na p. tak ma chytí depka, rozstrasu sa mi ruky a potom sa mi len tlacia slzy do oči ze fakt uz som dobre hlupa ked toto neviem spravit..navonok sa snažim nič nedať najavo...bojim sa ze sa z tohto cvoknem..čo robiť?:(

Azzaz

headhunter: tak ty si dobry, vlastne vsetci vy, vy mate asi naozaj narocnu pracu, musim uznat, hlavne ked pisete zaujal ma vas profil bla bla bla a z tej spravy je uplne jasne ze profil ste vobec necitali. Ale za to reci ako vidim mate vela :)

Win

Pozri Maroš, nie je našou vinou že tí, ktorí tento štát vybudovali zároveň volili ľudí, ktorí ho hneď po '89 rozkradli. A stále v tom pokračujú. Používaš dosť silné slová voči mladým a značne generalizuješ. Že chceme viac ako naši dedovia? To snáď nemyslíš, že máme chcieť menej? Zo skromného platu odvedieme menej peňazí do štátu čo znamená, že ti v konečnom dôsledku budeme musieť znížiť dôchodok. Tak buďme skromní všetci, veď sme na jednej lodi! Namiesto konštruktívnych riešení šíriš len nenávisť. Takých tu veruže nepotrebujeme. Slovensko globalizovaný svet nezachráni, ani výrazne nezmení. Ani za ZSSR sme neboli slobodní v rozhodovaní, ale predsa sme mali naše bohaCtvo. Trochu pátraj v histórii a vzhiadni na tých mladých, ktorí ušli smerom na západ, je to aj tvoja generácia. Pre stromy nevidno les....

Marosko-n

Vážený , Vy si myslíte ,že túto republiku sme vybudovali v rozkoši !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ani počítač, ani televízor, ani služba EU, v skromnosti, sme vybudovali celý náš Šat, ktorý sa rozkradol.
A Vý mladí, chamtivý nenažranci ako chcete dosiahnúť viac ako vaši dedovia a rodičia ?
Chodíte robiť ako sluhovia na EU v Bruseli, cudzie fabriky su v našom štáte a Vý spostí idete za hranice vzmáhať iné krajiný - Hanbite sa a ostaňte budovať vlastný priemysel, a poľnohospodárstvo.
Ste nenažraný namyslený,vzdeláni somári.
Múdrosť Vám Boh nedal, bo o ňu neprosíte .
Predáte si aj stolíčku pod zadkom len aby Vám dali najesť ale nemýslite na budúcnosť ako naší starý v chudobe a skromnosti, dedovia čo Vám zanechali celú krásnu Bohom požehnanú Krajinu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slováci kedý Vám svitne v tých popletených hlavách ????????????????
Proste Boha o Múdrosť a najdete radosť zo života aj v chudobe a pokroku. Potom príde aj bohactvo a prosperita.

Nios

Bubliii, ak mas zaujem mozeme pokracovat v rozhovore na tuto temu
cez gmail: niosneustadt@gmail.com. Povodne som zamyslal len nejak poradit lulinke, tak snad jej to aspon trochu pomoze. No diskusia zacina smerovat uplne inde a tak nechcem odbacat prilis od temy.

Matyo

Zaujímavá debata tu začala. Ja som po ukončení 2. stupňa na VŠ už nechcel pokračovať ďalej na PhD. a teraz po šiestich rokoch to hodnotím ako správny krok. Robiť vedu na Slovensku si žiada pevné nervy. Vláda a ani verejnosť nemá záujem o podporu a rozvoj vedy. Stačí posledný príklad s odrbávaním eurofondov priamo od ministra školstva, takže obdivujem každého vedca, ktorý sa v tomto bahne pokúša aspoň o nejaký výkon.

nestastna85

aj ja mam vs a zarabam 440 eur... ostavat na SK je uplna bieda aj ked umyvate riad v zahranici s ucnovkou sa mate lepsie ako vysokoskolak...myslela som si ze na Sk bude niekedy este dobre ale mylila som sa... od noveho roka ideme s priatelom zit za hranice

Mesačný princ

Bubliii - uber z tvojho platu 400 eur a premýšľaj spolu so mnou, ako by som ja mohol mať také vízie, ako ty? :D

Ale máš celkom pekné povolanie :)

Bubliii

Nios: tak to vítam v klube, nie si náhodou prifuk ba? ja som tiež v podstate molekulárnička, ale teraz na DP robím niečo úplne iné.. nespokojnosť so zamestnaním je u mňa posledné dva roky, lebo vidím, ako to okolo mňa ide dole vodou (robím na SAV), nie sú peniaze, postdok je u nás v podstate virtuálny pojem, ľudia odchádzajú.. my sme v rodine samí vedci, všetci do jedného až na môjho súrodenca, a vidím, že je to robota o hubu za nízky plat. Aby som najbližších x-rokov vypisovala granty, články a ešte sa udrala v labáku.. takže neplánujem v budúcnosti, je to škoda, venovala som tomu 9 rokov, a škola ma vážne bavila, ale až teraz na staré kolená zisťujem že však nie sú všetci iba vedci. ja ale robím dosť neperspektívny odbor takže bude to aj tým, diplomku som robila na super pracovisku a tam ma to vážne bavilo. Inak mne sa na stáži vždy páčilo, vždy mi to niečo dalo. Ale chcem mať budúcnosť ako normálny človek, bývanie a rodinu a to z 580e nedám..

hydro..: no neviem teda ako by sme sa mali uplatniť, ked nam tlačia do hláv to, čo tlačili x-generáciám pred nami... teda stary systém, dnes úplne nepoužitelný. Potom ide človek von, napr do Rakúska, a cíti sa ako na vesmírnej stanici. A zrazu sa to dá. A to sme za hneď za hranicami. A ke´d sa vrátim domov, mám pocit, akoby som sa vrátila v čase o 30 rokov. Keby boli peniaze, dá sa.. v iných štátoch sa veda považuje a inak to vyzerá. Tu sa na vedcov pozerá ako na nejakých mimoňov v plášťoch, ktorí fušujú vakcíny, potajme klonujú ľudí, a taja úbohým ostatným občanom liek na rakovinu. nežartujem, to mám priamo od ľudí, s ktorými som sa rozprávala. tak to sa potom nečudujem, že povedomie o vede je, aké je. A ešte sme zlí, ke´d si pýtame peniaze na výskum. celé zle toto.

headhunter

Ach jaj, keď to tu tak čítam tak sa mi len potvrdzujú fragmenty z profesného života. Slovenskí mladí vedci nie sú schopní uplatniť sa v aplikovanom výskume v súkromnej sfére. Presne ako staré kádre, zavrieť sa do labáčiku, granty, pokoj, veget a kľud. Tie deadliny, timesheety, stresy práve posúvajú častokrát ten biznis, ktorí vedcov potom živí. Alebo sa všetci zavrite na SAVke a čiernych dierach na univerzitách kde peniaze len pretečú a výsledok žiadny. Odporučil som nakoniec mladú Srbku, ktorú si chvalabohu
pochvaľujú keď som hľadal schopného človeka, ktorý dokáže vnímať aj reálny svet mimo labák.

Nios

Ahoj Bubliii, skoncil som molekularnu biologiu, pricom zlomove rozhodnutie nastalo na jednej stazi v zahranici ked som si povedal, ze tadialto cesta nevedie. Nie pre mna. Na univerzite som tiez ostat nemohol (nemame peniaze a bla bla bla), na zdravotnicky labak som nemal potrebne vzdelanie podla slovenskych zakonov. Moje okolie nejak do tohto nezasahovalo, reakcie boli neutralne. Tiez menis odbor?