Cukrovka

Lotus

2Kikina: Myslis , ze mi vyleti cukor aj pri doslednej diete? Vobec sa v tom nevyznam :-( Ja este nemam vysledky z vysetrenia ktore ma preukazat aky som vlastne typ.

kamari

kikina aj ostatní, ktorí máte skúsenosti - ako dlho u Vás trvala remisia? Koniec sa prejavil postupným zvyšovaním glykémií alebo to zrazu vyletelo. Kikina a ked máš cukor 12, to ti nezaberá ani rýchly inzulín? Mne totiž po Novorapide naozaj rapídne klesá glykémia - do hodiny, niedeky aj rýchlejšie.

kikina..

zo zaciatku som si aj ja myslela ako som na tom dobre,ale casom to prislo, 12mmol je teraz este v pohode..:))) vlastne asi by som mala radsej plakat...remisia je super ;)

Lotus

Ano uz som vonku. S tym BMI mate asi pravdu , ale dietujem. Z nemocnice som uz von. V susednom Rakusku je diabetikovi lahsie...Vsetky potraviny su oznacene (v akej hmotnosti je kolko BE).Takze kedze to nemam daleko nakupujem tam.Aj ten chlieb co ma byt cierny tam cierny je :-)Ked som prisiel z nemocnice pichal som si 14-10-10 rapid a levemir 14 a po dvoch tyzdnoch mam 12-9-9 a levemir 12 a stabilne glykemie medzi 4-6.

pieter

Lotus gratulujem teda,ak ju uz mas aj ty,vyhravas celozivotny sladky zazrak :-))))) to bol vtip
ale kedze si pekne zadal svoje parametre-vyska vaha,tak podla BMI mas nadvahu (25,8...normal je: 18,5-24,9 takze je to len tesne)...kalkulaciek na vypocet BMI (index telesnej vahy) je nespocet,staci zadat do gogla BMI index a sam si zistis ako to je...takze dietna sestra ta klame,alebo jej to je jedno,ak ti nic o tom nepovedala,hlavna vec ze ma pacienta,kedze sa potesila.Ono sa to z tym BMI da odrbat tak,ze si clovek jednoducho povie : no a co,zaklad je,ze sa clovek citi fajn a je to poriesene.Inac aj ja ma 40 a DM1 mam ale uz 20 rokov...napriek tomu ze si myslis,ze ješ zdravo si myslim,ze strava roby vela,ak nie vsetko v zivote cloveka,len este nevieme presne odhalit pravi princip stravovania...snad sa to podary buducim generaciam

kikina..

lotus ako ti to ide v nemocnici?ci uz ta pustili? pytaj sa co najskor do lubochne, tam ta naucia najviac o tom ako mas zit.

Lotus

Zdravim Vas ,

takze uz ju mam aj ja. Asi pred 2mi tyzdnami si ma zobrali do nemocnice :-) Ale ucim sa s tym zit. Mam zrejme DM1 vo veku 40 rokov.Este nemam vysledky vysetrenia. Mam 178cm a vahu 82kg dietna sestra sa velmi potesila ked ma zbadala. Som prototyp jedenia zeleniny a zdraveho stravovania :-)Nikdfy som nerobil nic ine ako to co mi radila. Zial zhodli sme sa , ze som si to zrejme doniesol od svojich predkov.Takze uz poctivo inzulinujem a papam svoje salatiky:-)