Cukrovka

pieter

o surovej strave som toho uz pocital kopu super knih,nevarena nepecena prirodzena strava je super vec na vela zavaznych chorob,ale diabetes nevylieci...dalsi problem je,ze clovek musi mat zazemie,pevnu volu a ciel aby zvladol prechod na surovu stravu,vetsinou sa nepodari prejst na uplnu surovu stravu....civilizacne maskrty maju v dnesnom svete navrch,dokonca aj keby slo o zivot xixi toť dennodenna realita

ani ten vitamin C nie je vseliek,inac by sa uz davno pisalo z velkymi pismenami,ze vyliecil napr diabetes....ale ako balzam moze byt preco nie...akurat ze prirodzeny v ovoci a zelenine by mal byt lepsi,proste prirodzenejsi,bez extremov.

Peto T

pieter, vitamín C je pre pečeň balzamom. Nikdy nebolo dokázané, že by akékoľvek dávky vitamínu C škodili pečeni. Jednoznačne je však preukázaný jeho regeneračný a ochranný vplyv, ktorý je badateľný najmä pri vysokých dávkach!

O čom sa diskutovalo, bol efekt dlhodobých vysokých dávok na obličky, ale ani tu sa plošne nedokázalo, že by bol negatívny. U ľudí s poruchou obličiek sa však vysoké dávky z princípu opatrnosti neodporúčajú.

pieter

kikina,lenze ludia na surovej strave necitia pernamentny hlad,kedze v surovej strave je vsetko to co telo potrebuje na spravny chod....teda ide len o akysi zvyk,teda zlozvyk sa neprestajne napchavat umelou potrevou aj za cenu poskodenia zdravia

ale ak prejdes na surovu stravu a ze po case nebudes potrebovat inzulin je len zbozne prianie...keby to tak fungovalo,tak uz davno ba sa nehovorilo ze cukrovka prvi typ je nevyliecitelna,a bol by to hit storocia.

kikina..

tak to je celkom logicke podla mna, ze keby som presla na surovu stravu, tak mi netreba inzulin, kedze by tam nebol ziadny chlieb, ryza, zemiaky surove tiez asi jest nebudem a sladkosti tam tiez asi nepatria, akurat to ovocie...lenze to by znamenalo, ze by som bola permanentne hladna a ja sa radsej dobre najem

pieter

k tym vysokym davkam vitaminu C sa da povedat,ze : vsetkeho vela skodi....pecen si sice poradi aj z tymi vysokymi davkami,ale len urcity cas...potom pride (ako vzdy)rozhresenie xixi

Peto T

Teoreticky, život s cukrovkou môže zlepšiť vitamín C. Je aktivátorom inzulínu, takže dokáže zvýšiť jeho účinnosť a znížiť potrebné dávky, dokonca vraj u miernych prípadov sa dá potom inzulín úplne vysadiť. Na to sú však nutné vysoké dávky vitamínu C.

Ako antioxidant navyše ochraňuje zvyšné B-bunky pred zničením, a napráva sprievodné cievne znaky cukrovky.

Účinný je však len vo vyšších dávkach. Táto liečba sa považuje za experimentálnu. Vyhýbame sa prípravkom s umelými farbivami a sladidlami. Pozrite kap, "Diabetes" a tiež "vedľajšie účinky".

rizikaockovania.sk

Napokon, celkovo je určite najlepším liekom POHYB a DIÉTA.

Zaujímavé veci o cukrovke písali aj na stránke mercola.com ale je to anglicky.

pieter

"Zatiaľ to u mna funguje - uvidím dokedy... Mohlo by nafurt..."

mohlo mohlo...ale iba kto najde spravny kluc,ako podporit pankreas v jeho neblahom stave,tak myslim ze ten moze byt v tzv remisii cely zivot,nie iba 7 deklarovanych rokov....mne to funguje uspesne uz 19 rokov,preto ta istota :-)

falko

ahojte ja mam cukrovku 16rokov,čitala som vaše rady .chcem vam len naozaj odporučit tu lubochnu tam vas naučia všetko čo možete robit a jest pri cukrovke a je tam velmi dobra dietna sestra ktora vas nauči ako važit stravu a kolko možete zjest su tam aj edukačne kurzy odporučam ozaj každemu

kamari

Som na tom rovnako - tiež nedopichujem ked mam menej ako 15, lebo to by znamenalo mat do hodiny urcite pod 3,5 a znovu nutnosť dodať cukor a ďalšie zvýšenie glykémie. Riešim to ako ty - pocvičím a vynechám nejaké jedlo... Zatiaľ to u mna funguje - uvidím dokedy... Mohlo by nafurt...

kikina..

ja ju mam od januara minuleho roku, vraj este som v remisii,ale podla mna je uz na ustupe, ked mam 12 to si nedopichujem, trochu pocvicim, napijem sa vody..dopichnut si zvyknem az ked mam nad 15,lebo novorapid by mi to tiez znizil, rychlo a poriadne. v poslednom case som mala vyssie hodnoty,ale to bolo ako zistujem asi stresom zo statnic, teraz, ked ich mam za sebou je to lepsie. to ze mam remisiu na ustupe si myslim aj preto, ze predtym ked som si dala napr pizzu mi to nenarobilo taku sarapatu,len som si pichla viac a bolo to ok,teraz si pichnem este viac a aj tak to vyleti na 20