Cukrovka

adam12

Ludia chcem sa opytat je OGTT oralny glukozny toleračny test to iste ako ked beru krv s prsta po hodke daju napit sladke zas krv s prsta a potom zas krv s močom všetko .. či to je iny test lebo pri OGTT sa spomína žilná krv

maja43

Dobrý den mam na predaj vadsie mnozstvo testovacich pružkov ONE TOUCH ULTRA 1 bal 50 ks - 10e
kontakt : maja43@centrum.sk

elhimik

u zdraveho cloveka je glykemia do 8mmol/l 2hod po najedeni v norme
(2hod po najedeni je glykemia najvyssia,potom uz klesa...ale zalezi ake sacharidy boli zjedene..jednoduche sacharidy skor dvihahu cukor ako komplexne z nizkym glakemickym indexom)
teda ta pazravost nieje v tvojom pripade z vyssej hladiny cukru v krvi ale bude z niecoho ineho

petoooo

dakujem.. no lieky som vysadil davnejšie a začalo to za par dni čo som začal jedavat vela sladkeho ovocia ale aj čokolad..ak som ich vylučil tak to dost prešlo..
bol som natestoch a vysledky boli 4,5 6,8 a 6,0 povedali mi ze je to vporiadku no neni tych 6,8 nad normu ? kedze sa udava do 6,10 to bolo hodinu po vypití cukrovej vody

smrťka

tak ci tak,zdravo sa stravovat je dnes dobre kazdemu cloveku,ci choremu,ci zdravemu...strava je fakt zaklad...no ale my ludia sme proste velmi omylni a nestali....cest vynimkam

peto moze ten pocit nenasytenia byt aj z vysadenia tych liekov na pankreatidu,telo sa proste prisposobuje novej situacii...tak snad to zvladne bez ujmi,drzim palce

barča

peťo, ja netvrdím, že si si to vymyslel, ale nemá zmysel stresovať sa, že máš možno diabetes. po vyšetrení budeš múdrejší, dovtedy to nerieš. proti diabetu typu 1 veľa nenabojuješ. ak je však pomalý nástup, dá sa trochu ovplyvniť zložením stravy a obmedzením uhľohydrátov. ovplyvniť však neznamená zvrátiť, len spomaliť. proti diabetu typu 2 sa dá robiť veľa- a práve striktnou diétou.

petooo

barča to ano to rozumiem len ja som si to nevymslel iba tak ze či to neni nahodou diabetes .. totiz pred asi troma mesiacmi mi doktro napisal chron. pankreatida no mesiac to iny doktor s pochybil tak som prestal uzivat lieky no a časom neako som sa ktomu dostal stym hladom a unavou.. však na testy som uz zajednany

barča

peťo, nestresuj a daj si vyšetriť glykémiu. neustály hlad môže znamenať čokoľvek iné a nemusí to signalizovať vôbec nič.