Práce (mám jen maturitu)

Príspevok v téme: Práce (mám jen maturitu)
MobyDick

Už jsem tady podobný příspěvek měl, ale nakonec jsem tam stejně skonči u jiných témat, to nechci. Všiml jsem si, že tady běží podobné téma. Mám stejný problém. Mám maturitu-dálkově jsem studoval na soukromém gymnáziu (první rok jsem dokonce studoval na státním gymnáziu, ale další tři roky už na soukromém). Tenkrát jsem neměl jinou možnost, protože jsem z původní technické střední školy odešel-špatné výsledky a nebavilo mě to. Dlouho jsem přemýšlel o vysoké škole, chvíli jsme i studoval, ale vždy to velmi rychle skončilo, nejsem studijní typ, nevydržím. Ani na základní škole to nebylo se mnou moc dobré, na střední ještě horší, a první gympl byl pro moc těžký, ten druhý už jsme při troše snahy a štěstí dal. Jenže co dělat s gymnáziem? Je to všeobecné a já vlastně nic neumím, jen tady píšu a sním, co byste dělali v mém případě? Ty nabídky práce jsem sledoval, vím o nich, už před několik a dny jsem to tu řešil. Potřebuji co nejlepší radu, díky.Vím, že nakonec to budu já, kdo rozhodne. Zahraničí, si ještě nechávám v záloze, ale hned to nepůjde, musím zvládnout cizí jazyk, už dlouho jsem to nedělal a je to otázka financí a zvyku.

Mesačný princ

MobyDick - nemám skoro žiadne možnosti momentálne ale pracuje sa na tom.

Dosť ma udivuje tvoj štýl zmýšľania, ale keďže je toto fórum a nikto nevidí do života inej ľudskej bytosti, tak ti nemôžem nič ani poradiť.

Písal som ti, aby si išiel vyskúšať to, čo robím ja. Zarobil by si síce len 180 eur, ale zistil by si, či by ťa to bavilo, alebo nie.

Buki

@MobyDick Jop, mas pravdu. Lepsie je byt socka a prizivnik ako robit taku podradnu pracu XDDDD A Vyucit sa remeslo dialkovo XDDD Ty si iny t*rd XDDD Som zvedavi ako sa chces naucit urobit stierku, vykuchat kura alebo vymenit brdove dostitcky dialkovo XDDDD

MobyDick

Mesačný princ: a co můžeš dělat? Podívej, já bych to nikdy nedělal a všechny tyto rádoby novodobé činnosti jsou pro mě symbolem úpadku společnosti. Ani nebudu psát. to si domysli, co mi jednou jeden floutek radil, respektive se mě ptal, proč to nejdi dělat? Ovšem to jsem byl o 10 let mladší!

Můžeš vůbec něco dělat, nebo budeš jen takovým duchem tohoto fóra?

MobyDick

Mesačný princ: tebe čeká to, co jsi nabízel včera mně, takže se můžeš začít připravovat, bude to náročné!

MobyDick

denisaf: jak se to změní, hned dám vědět, já vím, že jsem ztratil hodně času, ještě ale není pozdě. Svět je složitý, to tu ale nebudu psát, raději.

MobyDick

Momentik: já vím že se tak jevím a trvá to už dlouho, to ale neznamená, že s tím něco dělat nebudu, stále se o tom s někým bavím. Ano, jsem vybíravý, to je pravda a říkali mi i druzí, že se vymlouvám.

MobyDick

nnnuuu: někdo s tím může mít i dobrou zkušenost, jak píšeš ty. Záleží na tom, na co by ta rekvalifikace byla. Je několik možností: buď ještě udělat nějaký učební obor-dálkově (řemeslo), nebo vyšší odbornou školu (zase dálkově), nebo vysokou školu (zase dálkově a nebo už nic a zkoušet se probíjet životem jak to půjde. Ty školy zaberou mnoho času i nervů, rekvalifikace je nejrychlejší, to je jasné.

denisaf

mobydick ty co sa tu napises na forum si si uz davno mohol najst robotu...vies niekto si nevybera jednoducho vezme co je... vyrobu, predavanie, prace v kuchyni upratovanie.....