Probiotiká

Príspevok v téme: Probiotiká
m.

Ahojte, prosím Vás, aké probiotiká sú najlepšie. Viem, že tie, ktoré majú najviac živých baktérií, ale ja by som chcela konkrétne vedieť ktoré sú to,aby som zbytočne nevyhadzovala kopu peňazí za drahé neúčinné druhy. Skúsila som už všeliaké: Biopron, Super Dophillus, Acidophilus, Nutrilion B. Ja to beriem preventívne na zdravú mikroflíru, imunitu, proti kandide. A ešte by som sa chcela spýtať, nepoznáte nejaké v práškovej forme?

lexxa

Čo sú to za probiotiká ak by si mi mohla napísať? Ocino má už dlhé roky problémy s trávením a neustále riešenie len odkladá ale rok čo rok je to horšie a horšie. Síce už zistil čo môže čo znáša v pohode a čo zas nie, ale vôbec nemá tým pádom pestrý jedálniček a niekedy mu bolesti spôsobuje aj to čo mal overené že znáša v pohode. A keby si vedela ako mi to je ľúto vidieť otca trápiť sa :/

7klaudiinka7

áno Domka mám na mysli tekuté probiotiká - áno viem aj že mnoho ich je na mliečnom základe a to nemôže každý vzhľadom na rôzne intolerancie a podobne. Ale sú aj probiotiká, ktoré by si mohla aj ty, len treba hľadať. Ja som pred niekoľkými mesiacmi začala také probiotiká brať keď som mala žalúdočné problemy :-)

Domka24

7klaudiinka7 tak tomu už začínam rozumieť. Ty píšeš o probiotikách na vodnom základe, čo si pod tým mám predstaviť? Doteraz čo som pozerala probitoiká a boli akože že v tekutej forme tak boli akoby na mliečnom základe a to ja osobne nemôžem :/

7klaudiinka7

dievčatá, nie sú probiotiká ako probiotiká. Väčšina probiotík sú v tabletkách a tie baktérie, ktoré by mali byť pre telo prospešné sú mrazom usušené a podobne, takže vôbec nie sú také aktívne ako na obale tvrdia. Preto je podľa mňa dôležité pozerať probiotiká, ktoré sú na vodnom základe a ktoré obsahujú aktívne baktérie ;)

simalkamalka

Domi to by aj mňa celkom zaujímalo, že ako vlastne si nejaké probiotiká vybrať, ako viem ktoré sú dobré? V lekárni som sa pýtala a ukázala mi snáď desať probiotík a to úplne odlišných len mi nevedela celkom povedať, že v čom je medzi nimi rozdiel, tak som si nevzala ani jedny :(

basatop

Darinka Biopron som brala aj ja. A taktiez aj viac druhov probiotik, ktore boli akoby v tabletach, ale bohuzial po nich som nejaky uspech vobec nezaznamenala. Neviem ci mne nesadli alebo ako. Podla mna si kazdy musi vyskusat, co mu bude vyhovovat, ale moj nazor na toto je taky ze radsej by som sa pozerala po nejakych probiotikach ktore su na vodnom zaklade ;)

Domka24

Ahojte, čítam že sušené alebo mrazené baktérie, ale tomu nerozumiem ako to človek vie, aké baktérie sú v daných probiotikách pre ktoré sa rozhodne? veď my do toho nejako nevidíme, tak ako to vieme zistiť??

Darinka34

Ahoj, osobne som brala teraz s antibiotikami Biopron 7 premium. Lekárka mi to odporučila, leob som mala pri ATB problém s trávením, že je to lepšie brať pri antibiotikách. Osobne si teda ja väčšinou voľnopredajné lieky kupujem cez internet. Vyjde ma to lacnejšie, ako ísť do lekárne. Ak niečo samozrejme potrebujem hneď tak si to vezmem aj s lekárne, ale napr. moje obľúbené kvapky do očí sme kupovali cez e-shope. Žiaľ v súčasnosti už ich nepredávajú, lebo pomáhajú a boli na prírodnej báze, takže si to nemohli patentovať :/

Marion25

Udivená ahoj - pri takýchto problémoch sa ani nečudujem, že tvoje trávenie dostalo zabrať. Mnohokrát si to neuvedomujeme ale aj "bežný" stres či už dobrý alebo zlý vplýva aj na naše trávenie a častokrát sa to odzrkadlí bolesťami a podobnými problémami. Dôležité je vyberať si probiotiká, ktoré obsahujú reálne živé baktérie, ktoré nie sú nejako sušené, mrazené a neviem čo všetko :)