Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Je mi neprijemne byť milovaná

Príspevok v téme: Je mi neprijemne byť milovaná
Zablokovana

Zdravím. Môj asi najhlavnejší problém je v tom, že nedokážem prijať lásku. Vyrastala som s rodičmi, ktorý ma celý život len ponižovali, psychicky týrali a v škole som tiež zažila niakú tu šikanu. Nevraciam sa k minulosti už prebolela. Teraz mám 22 a odsťahovala som sa ďaleko od rodiny, známych. Chcem začať konečne žiť, len si uvedomujem , že v oblasti vzťahov mám proste problémy. Akonáhle mi začne niekto prejavovať lásku je mi to strašne nepríjemné, neprirodzené, cítim sa ako v niakej pasci, z ktorej musím utiecť. Kludne aj keď dovtedy sa mi páči a mám ho rada. Ale keď to začne byť vážne mám z toho strach a už to nechcem. Nedokážem mať normálny vzťah založený na láske. Stále dookola si vyberám len takých, ktorý mi ubližujú....Myslíte, že sa toto dá niekedy prekonať ? Napríklad s psychologičkou, alebo že proste len neprišiel ešte ten pravý ? ..:(

Zablokovana

Marunka ... Fíha a ako sa volá taká terapia s anjelmi ? Pridala by som si ju do wishlistu :D samozrejme chápem, že nie každý človek, ktorý takéto veci robí aj pomôže. Ona ti hovorila veci z minulosti a ty si to vnímala nejak alebo ako to prebiehalo ? Ja som bola raz na jednej veštbe, kde mala veštica "anjelskych pomocníkov" začala sa tváriť, že je v niakom tranze a dokonca zmenila hlas :D a absolutne nič sa mi nevyplnilo, ja viem, že to je zas o inom ale ostalo mi to s tými anjelmi nejako spojene a som voči tomu skeptická... čo sa týka psychoterapeutov tak mám podobnú skúsenosť ako ty... síce to bolo príjemné vyrozprávať sa, ale taktiež som sa nedozvedela nič nejake prevratné čo by som si vryla do hlavy a čo by mi tak trochu vytvorilo aj iný pohľad na vec ... a práve to som od toho očakávala... ta prezývka je ušitá na mieru :)

Marunka

Zablokovana, tak tak, treba hladat. Mne regreska nepomohla a to som bola u pana, ktory je povazovany za "sefa" vo svojom obore, lebo ked sa niekto uci, zvycajne u neho. Ale potom som absolvovala sedenie u jednej zeny, co komunikuje s anjelmi a s duchmi, a to mi asi najviac pomohlo. Bola som s problemom aj u psychologa, ale bohuzial az prilis ovladam "ich remeslo", viem co to z tejto oblasti a teda co mi povedal a poradil, som si sama logicky odovodnila uz davno. Pani, ktora komunikovala s anjelmi, to uz bola ina kava...Niekto tomu veri, niekto nie. Hoci som bola skepticka, povedala mi take veci, ktore si prenasam z minulych zivotov do sucasneho, ze aj keby sa vedela trafit, tak je minimalna sanca, aby toto nejak uhadla alebo nebodaj vydedukovala z toho mala, co som jej povedala :D Bola to sila.
Vobec sa ti necudujem, ze si zablokovana (dala si si priznacnu prezyvku). Ale ver, ze sa s tym da vela urobit. Uz len to, ze ti je jasne, kde problem nastal a ze ho chces riesit, uz to je podstatne :)

Zablokovana

Dnes som čítala viac o tych regresných terapiach a vôbec som z toho nemala dobrý pocit. Rozhodla som sa, že skusím normálnu terapiu a hlavne, že budem robiť iba veci, ktoré budem chcieť ja a nie sa do niečoho tlačiť len preto, že to tak musí byť a aby som mala nejaký dobrý pocit, že patrím k normálnej spoločnosti. Nuž príjmem sa taka aka som ... bojovať proti niečomu je asi to najhoršie... :)

zablokovana

tema ... práveže ma nič nenapadá.. z detstva si toho ani veľa nepamätam, ale asi si už nahovarám ... Možno cela táto moja povaha je vrodená, otec absolutne nevie prejaviť city a mama taktiež nie, iba sa hádali každý jeden deň, v živote som medzi nimi nevidela ani štipku naklonnosti, nemala som normalny rodinny vzor ale úplne chorý, tak sa nemôžem čudovať... oni ma naučili odmietaniu ... Ale tak niesom od nich dlho preč, prerušila som s nimi kontakt úplne, potrebujem čas, obklopovať sa normalnymi ludmi a postupne sa učiť laske...

Mesačný princ

Ale ona milovať vie. Ona len nevie lásku prijať a ak sa nájde niekto, kto ju je schopný milovať, tak ho nevedome odsunie.

Marunka

Marosko, toto co pises je fajn, ale pre cloveka co prezil plnohodnotne detstvo, respektive nikdy nepocitil zo strany rodicov to, co zakladatelka temy. Ak niekto takto v detstve trpel, neda sa len tak jednoducho "ucit milovat"...bohuzial

tema

zablokovana, vyskytoval sa v tvojom okoli potencialny "pachatel"? to by sa mohlo dat vydedukovat, s kym si travila cas

stale neviem, co potom dalej s tou informaciou. uz len potom by ta to zacalo trapit, si myslim.

Marosko-n

Všetkému sa treba učíť. A naučiť sa milovať toho druhého aj tomu sa traba učiť. Každý si z detstva nesieme nejakú karmu.
Aj človek ak niekomu slúži a ten je spravodlivý, tak prežije šťastný zmysluplný život. Lebo nemôžeme byť všade, pracovať musíme, a je lepšie byť pri múdrejšom človeku ako ostať sám hlupákom.
Nauč sa milovať nie len v posteli a najdi si takého z ktorého budeš mať radosť , že ťa miluje.
Všetkému sa treba učiť. !!!!

Mesačný princ

0levandula0 - nepochopíš pokiaľ nezažiješ. Tí ľudia tiež túžia zažiť lásku ale nedokážu ju prijať.