stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?

Príspevok v téme: stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?
alex1

Dobry den,
mam sedave zamestnanie a uz dlhsiu dobu (niekolko mesiacov) sa mi postupne stupnoval tlak v oblasti pod hrudnou kostou,ako je zaludok. Teraz par dni sa to zhorsilo natolko ze mam pocit preplnenia,akoby mi nieco tlacilo na branicu,dychanie mam plytke,akoby som ho mal nejako zablokovane alebo co. Moze to byt chrbtica? Lebo mam pocit akoby som mal nejako zablokovany hrudnik uplne. V noci kvoli tomu nemozem spat. Uz par dni spim len vdaka liekom na spanie.
Pochodil som snad vsetky vysetrenia-chirurgia,interne,gastroenterolog,plucne...nic sa nepreukazalo.
Ma niekto skusenost s takymito problemami?

mery8452

Alex1
ahoj mne to robia kyseliny, čiže strava, tiež mám to sťažené dýchanie vnoci nespím, a čo pomáha
nakoniec mi zistili kyseliny tak beriem ozzion pravidelne,
a na trávenie si dávam šťavu z púpavy a minimálne hodinová precházka, alebo byciklovať, sem tam neurol na spanie, ale je to reflux
vtedy v leže dusí, treba si dávať pozor po jedle sa neprekláňať dopredu, jesť malé dávky, doplniť vlákninu,...
stres obmedziť, trošku to pomáha:-)

Kyfoza

Ja by som taku neurologicku poslal do pice, mne povedala nieco podobne, pritom mi je jasne ze je to z toho, predsa kazde telo je ine, niekto nepocituje ani 45 stupnovu skoliozu a niekto moze mat uz pri malej vychylke take pocity ako keby som mal pod hrudnikom neajky 10kg kamen.
Najlepsie na skoliozu a kyfozu je sm system, od zajtrajska to zacinam praktikovat, za par mesiacov by mi to malo pomoct ,tak sa ozvem... Odporucam to aj vam.

MM4

podobné tie veci zistili aj mne, ale neviem. Neurologička povedala že su ludia čo maju ovela horší chrbat ako že polovica ludi ma taky ako ja a ani z daleka nema take problemy. Takže fakt neviem, buduci piatok mam kontrolu u ortopeda... Uvidíme

Kyfoza

Tak bol som na rtg a nejake veci my tam zistili:
Prehlbujuca kyfoza medzi stavcami th6-th8
Naznacena s skolioza...
Moze mi toto sposobovat ten tlak na hrudi a tazle dychanie?

Kyfoza

Rescue84:
Mna boli aj chrbtica, hrudna a na hrudi ma tlaci a tazko sa mi dycha. Svoj problem som popisal podrobne na strane 3... Mozem ti to este raz skopirovat, ten matrac nie je zly napad len nie su financie momentalne.
Tu je podrobny popis mojho problemu:
''Zacalo to tak ze jedneho pekneho dna som zacinal mat tlak na rebrach a hrudi, tazke dychanie, neadlo sa mi fungovat, no na chvilu som si zacvicil spinalne cvicenia a povolil tlak a vypadalo to ze uz je vsetko dobre... No po par mesiacoch sa to vratilo, znovu som zacvicil jogu, spinalne cviky a povolilo... no tatko sa to stale opakovalo no v mensom rozahu kedy cviky povolovali tlak na coraz mensiu dobu... Doslo to az k tomu, ze sa vratil tlak na zaludku a hrudi a cviky mi uz vobec nepomahali.... mozno trochu s vlastnou vahou, hlavne kliky, no bolo to take ze len na par hodin... Momentalne mi nepomaha vobec nic, tazke dychanie mam stale, tlak na hrudi a nad zaludkom tiez. Samozrejme bol som u doktorov a ziadne vysledky, negativne mri chrbtice... Obvodna ma tiez posielala k psychiatricke, no ja som jej povedal svoje, kebyze mam slabsiu psychiku tak by som to nezvladol a naozaj tam skoncil, no je jasne ze by mi tam nepomohli... Kazdemu kto ta posle na psychiatriu sa vysmej do tvare, ze ked nevedia prist na pricinu zdr. problemov tak ta poslu k cvokarovi, je to ich chyba ze nevedia prist na pricinu tvojho prblemu, nie tvoja, co eln prezivas bolest a utrpenie....
Momentalne som na tom tak ze mi dochadzaju napady co s tym robit. Skusim este sukromenho ortopeda, mozno je vacsi odbornik ako ti statni amateri, ktori nic nezistili... Este rozmyslam aj nad chiropraktikom Gasperakom, na ktoreho su dobre ohlasy inak uz vazne neviem. Skus popisat ako to tebe zacalo a ako to pretrvava.''

Rescue84

ak vás boli chrbtica tak ano ale nemusi to bejt popište my vaše problemy detalnejšie aj vašu prácu nezabudajte že na chrbticu pomaha plavanie to pomáha dobre chrbticu lip se uvolnite aj a potom rozne cvičenia sedavavat stale na stoličke može vám robit bolesti tak ako ked zle mate postele a matrace doporučil by sem vám matrace o dormeou

MM4

Tak sa treba vypýtať od niekoho na CT chbrtice.. aj ked ja som si tiež myslel že to bude tim ale nič sa tam neukazalo...platničky boli ok.. ešte sa chystam k ortopedovi na lopatkou a ramenom a rebra na lavej strane.. tak uvidime..inak už fakt netuším