stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?

Príspevok v téme: stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?
alex1

Dobry den,
mam sedave zamestnanie a uz dlhsiu dobu (niekolko mesiacov) sa mi postupne stupnoval tlak v oblasti pod hrudnou kostou,ako je zaludok. Teraz par dni sa to zhorsilo natolko ze mam pocit preplnenia,akoby mi nieco tlacilo na branicu,dychanie mam plytke,akoby som ho mal nejako zablokovane alebo co. Moze to byt chrbtica? Lebo mam pocit akoby som mal nejako zablokovany hrudnik uplne. V noci kvoli tomu nemozem spat. Uz par dni spim len vdaka liekom na spanie.
Pochodil som snad vsetky vysetrenia-chirurgia,interne,gastroenterolog,plucne...nic sa nepreukazalo.
Ma niekto skusenost s takymito problemami?

domidomi123

Mne toto robila chrbtica. Casom som nemohla dychat, zacala som odpadavat...aj som chodila po vysetreniach, nevedeli mi pomoct...a nakoniec mi stacilo napravit chrbticu. Mala som pricviknute dva nervy. Ale bolo to strasne obdobie. Som od zufalstva niekedy az plakala, ked nevedeli, co mi je

alex1

No u mna to zacalo uplne na zaciatku tak,ze som nevedel spávať v polohe na chrbte. Neskôr sa k tomu pridal slabý tlak v oblasti žalúdka. No stale to bolo v znesitelnej miere. Lenze postupom casu sa tlak zvysoval a zvysoval,nasledoval kolobeh vysetreni,ktore samozrejme nic nepreukazali. Postupne sa pridali ďalšie tlaky v hrudniku. Nemám v podstate bolesti ale neznesitelny tlak uz hadam po celom hrudniku. Najhorsie je to,ze sa mi neda normálne dýchať, stale na to musím myslieť. V noci nemôžem spat,mam pocit ze mam nedostatok vzduchu a dusim sa. Teraz sa chystam tiez k ortopedovi. moj mail je hhakom@gmail.com

MM4

Moj mail je Misino.madar@gmail.com. Inak mam 22 ja sa este 18 aprila chystam k jednemu dobremu ortopedovi.. To je asi posledna nadej co mam lebo uz si neviem co ine.. Dakedy pocit ako infarkt tak mi zovre ten hrudnik a u mna je zaujimave ze ja to mam vsetko lrn na lavek strane.. Prava uplne bez problemov v pohode

Kyfoza

Chalani, co mate take problemy, najlepsie by bolo aby sme na seba dali kontakt, mozno sa jedneho dna stane, ze problem nejakym sposobom prekona, no dobre by bolo aby sme sa kontaktovali ohladom zmien zdravotneho stavu, pretoze je to peklo na Zemi.
Moj mail: korag4@gmail.com...

A prosim vas vsetky zmeny hlaste aj tie male, ja samozrejme tiez, ked mame spolocny problem a sme v tom viaceri, je vacsia sanca ze sa to niekam pohne dopredu.

MM4

Caute chlapci ja trpim s vami uz pol rok ma to tlaci a zviera na hrudi zacalo to od lavej lopatky a tam taky tlak blok aj ked sa chcem vytocit tak tam citim taky blok.. Bolo ma aj cele rsmeno a puka a mam slabost v ruke dakedy bolo crla a pichne ma do hrude a zaroven rozboli aj v predlakti abo dlani.. Toto uz mam pol roka a nemozem spavat kazdu noc sa na to zobudim a musim so sadnut.. Uz ma rozbolel aj lavy bok a rebra a nemozem spat na lavej strane.. Mam sedavu pracu s je to hrozne.. Tiez mam negstivnr CT podls pohladu mi povedsli zd mam miernu skoliozu a kus lordozu a kyfozu ale nic mimoriadne.. Neviem si stym uz rady hrozne to vycerpava.. Masaze ani chiroprwktik to nevyriesili.. Dakedy sa uz bojim co to je.. Vysetrenie srdca je v poriadku.

Kyfoza

Alex
Zacalo to tak ze jedneho pekneho dna som zacinal mat tlak na rebrach a hrudi, tazke dychanie, neadlo sa mi fungovat, no na chvilu som si zacvicil spinalne cvicenia a povolil tlak a vypadalo to ze uz je vsetko dobre... No po par mesiacoch sa to vratilo, znovu som zacvicil jogu, spinalne cviky a povolilo... no tatko sa to stale opakovalo no v mensom rozahu kedy cviky povolovali tlak na coraz mensiu dobu... Doslo to az k tomu, ze sa vratil tlak na zaludku a hrudi a cviky mi uz vobec nepomahali.... mozno trochu s vlastnou vahou, hlavne kliky, no bolo to take ze len na par hodin... Momentalne mi nepomaha vobec nic, tazke dychanie mam stale, tlak na hrudi a nad zaludkom tiez. Samozrejme bol som u doktorov a ziadne vysledky, negativne mri chrbtice... Obvodna ma tiez posielala k psychiatricke, no ja som jej povedal svoje, kebyze mam slabsiu psychiku tak by som to nezvladol a naozaj tam skoncil, no je jasne ze by mi tam nepomohli... Kazdemu kto ta posle na psychiatriu sa vysmej do tvare, ze ked nevedia prist na pricinu zdr. problemov tak ta poslu k cvokarovi, je to ich chyba ze nevedia prist na pricinu tvojho prblemu, nie tvoja, co eln prezivas bolest a utrpenie....
Momentalne som na tom tak ze mi dochadzaju napady co s tym robit. Skusim este sukromenho ortopeda, mozno je vacsi odbornik ako ti statni amateri, ktori nic nezistili... Este rozmyslam aj nad chiropraktikom Gasperakom, na ktoreho su dobre ohlasy inak uz vazne neviem. Skus popisat ako to tebe zacalo a ako to pretrvava.

alex1

Ahoj Kyfoza,
mohol by si mi povedat,ako ti tie problemy zacinali,pripadne vsetky priznaky? Ja som skoncil dokonca vlastnou volou na psychiatrii,kde mi samozrejme tiez nepomohli.

Kyfoza

Zdravim, presne tento isty problem mam do detailov aj ja, uz som si myslel ze som jedina vynimka.... Z vlastnych skusenosti ti na 99% vravim ze to je chrbtica, skus zacvicit jogu alebo cviky s vlastnou vahou, to mi trochu pomohlo, inak mam uz dlhodobo problem s tlakom na hrudi z chrbtice a doktori si nevedia s tym rady, nic preto nerobia.