stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?

Príspevok v téme: stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?
alex1

Dobry den,
mam sedave zamestnanie a uz dlhsiu dobu (niekolko mesiacov) sa mi postupne stupnoval tlak v oblasti pod hrudnou kostou,ako je zaludok. Teraz par dni sa to zhorsilo natolko ze mam pocit preplnenia,akoby mi nieco tlacilo na branicu,dychanie mam plytke,akoby som ho mal nejako zablokovane alebo co. Moze to byt chrbtica? Lebo mam pocit akoby som mal nejako zablokovany hrudnik uplne. V noci kvoli tomu nemozem spat. Uz par dni spim len vdaka liekom na spanie.
Pochodil som snad vsetky vysetrenia-chirurgia,interne,gastroenterolog,plucne...nic sa nepreukazalo.
Ma niekto skusenost s takymito problemami?

Kyfoza

Zaludok by som mal mat v poriadku, vacsiu plynatost mam, ale to s tym nesuvisi. Navyse citim ze to ide od chrbta, boli ma vzadu a mam dicny pocit v celom rebrovom obluku ako sa tiahne hrudna chrbtica az po prednu cast rebier, kde mam aj tlak a tazke dychanie.

MM4

nemáš ty vela žaludočnej kyseliny abo nenafukuje ta len moc? skus piť týžden Fatru alebo niečo také na trávenie

Kyfoza

Ja to mam nejak takto, s tym ze mne to nejde do rykt ale mam celu dolnu cast rebier pod tlakom hlavne stred nad zaludkom. Najhorsie su tie zvuky v tych castiach, ako keby sa mi tam prelievala voda, vzduch.

Kyfoza

Alex:
Inak odporucal by som vam sukromneho ortopeda, ktory sa bude viac o tvoje problemy zaujimat, ten ortoped vas mal poslat minimalne na CT alebo MRI a nie RTG, ktore sa pouziva pri urazoch.

A skuste akupunkturu, ja sa na nu chystam tiez.

alex1

ja som ten guajacuran uzival uz aj predtym než mi ho predpisal ten ortoped,ale absolutne bez ucinku,daval som si aj vyssie davky. dnes som začal s tymi spinalnymi aj dalsimi cvikmi a budem pokračovať, tak uvidím po par dňoch, ci to bude mat nejaký efekt...

Kyfoza

Ked mas aj tie zvuky pod rebrami mas to na 100% z chrbtice, v usiach mi ale nehuci, resp. istu dobu hucalo ale uz to preslo, takze to s tym suvis asi nebude mat. Pomohol vam ten guajacuran? Co tie cviky co som vam pisal?

alex1

kyfoza presne to iste mam aj ja,vsimol som si ze mi to robi vacsinou ked lezim,potom sa postavim a ked sa hlbšie nadychnem mi to pri nadychu spraví, ako keby sa svalstvo "rozliepalo" take "vrzganie"

Kyfoza

Este dodam, ze okram spominanych tazkosti, sprevadza tento problem uz dlhu dobu ajdivne zvuky pod rebrami, tam kde sa spaja hrudna chrbtica s rebrami, presne v tychmiestach. Ako keby skvrkanie, ani to sam neviem opisat. Nikto z vas to nema?