stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?

Príspevok v téme: stazene dychanie,tlak pod hrudnou kostou---je to chrbtica?
alex1

Dobry den,
mam sedave zamestnanie a uz dlhsiu dobu (niekolko mesiacov) sa mi postupne stupnoval tlak v oblasti pod hrudnou kostou,ako je zaludok. Teraz par dni sa to zhorsilo natolko ze mam pocit preplnenia,akoby mi nieco tlacilo na branicu,dychanie mam plytke,akoby som ho mal nejako zablokovane alebo co. Moze to byt chrbtica? Lebo mam pocit akoby som mal nejako zablokovany hrudnik uplne. V noci kvoli tomu nemozem spat. Uz par dni spim len vdaka liekom na spanie.
Pochodil som snad vsetky vysetrenia-chirurgia,interne,gastroenterolog,plucne...nic sa nepreukazalo.
Ma niekto skusenost s takymito problemami?

MM4

Ja som dnes sazobudil uz o pol 1 rano.. A nespal riadne do pol piatej a teraz domov z prace tiez taky silny tlak vlavo a v strede na hrudi v predu.. Ked si napravim lopatky vzdy zaboli aj pri lavej lopatke no dopredu vyzaruje zvieravy tlak na hrud

Kyfoza

Super takze nic nove, co sa dalo ine cakat...guajacuran som skusal uz davnejsie, ten mi nepomohol. Co ine cakat od doktorov.

alex1

idem prave od toho ortopeda,spravil mi RTG celej chrbtice s tym,ze mam trosku opotrebovanych par platniciek ale ze take problémy ake mam by to urcite nemalo vyvolavat,predpisal mi iba Guajacuran na uvolnenie svalstva a nejaký gel od bolesti. dalej mi dal listok na rehabilitacne cvicenia do nemocnice.

MM4

Alex potom daj vediet co povedal ortoped a ze ako si dopadol? Ja sa mam rovnako stale sa budim..a tlaci od lopatky doramena a do hrude silno.. Ako by sa nafukoval vankus v hrudi...

alex1

ako ste na tom? ja idem zajtra k ortopedovi,neviem uz ako ďalej. mam stale pocit ako by mi hrudnik tlacil na vnutorne organy-z toho aj to ztazene dychanie. nemôžem vobec spat,posledne noci spim len vdaka tomu ze si dam liek na spanie a aj to sa zobudim pravidelne okolo piatej a uz nezaspim. prosim pomozte,som psychicky na dne.

Kycera

Naprávanie chrbtice riešte cez ortopéda, kt. ovláda mäkké techniky. Inak vám pomôže aj akupunktúra (lekár), spanie na tvrdom matraci, suché teplo, plávanie,...
Netreba zabúdať ani na to, že za bolesťami chrbtice sa skrývajú aj problémy s vnútornými orgánmi, nesprávne cvičenie, námaha len určitých svalových skupín,... a niekedy aj obyčajné vetry.

Kyfoza

Domi a kto ti to napraval? Je to dolezite vediet, niekto to vie a niekto sa len tvari ze to vie. Mala si tiez tlak na hrudi? Ja som si cital ze pricviknute nervy sposobuju ostru bolest na rebrach a to ja nemam.

Inak uvazoval som aj nad operaciou, ak by taka moznoost bola, nevahal by som aj cez rizika by som ju podstupil.