Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

analyn

letusky maju len maly kufrik, cize minimum osobnych veci. Kam nacpes plienky, nepremokave plachty a podobne pomocky? Cize ziadne zasoby so sebou nemozes mat. Na letiskach tento sortiment vacsinou nemaju, tak co budes robit? umyt sa bude tiez problem, lietas vo dne- v noci, zadok mas vzdy pri hlave ludi, cize to bude narocne na hygienu.... pred posadkami lietadiel nic neutajis, to sa jednoducho neda, budes lietat s roznymi posadkami, cize o tvojom probleme bude vediet kopa ludi, ktori maju pravo odmietnut letiet= pracovat s tebou. Vysky su dost velka zataz pre organizmus, tvoj problem sa pravdepodobne zhorsi.

ano vadilo by mi precovat s tebou v lietadle.

nie, nevadilo by mi pracovat s tebou na inom pracovisku.

neviem111111

katka, ja osobne by som to vobec neriesila, nestaram sa do ludi. pokial by ma neobtazoval zapach, nevidim ziaden dovod riesit to.

Katka JETka

Keby ste zistili, že kolegyňa v dotazníku klamala, že sa jej to stáva často, a že zamestnávateľ pripisuje tejto otázke veľkú dôležitosť, bonzli by ste ju? Vadila by vám spolubývajúca s týmto problémom, keby si dávala plienku a na plachtu jednorazovú, nepremokavú podložku a hneď ráno, by to išla vonku vyhodiť? Viac by vám vadilo to, že vás ten jej problém nejako otravuje, alebo to, že klamala?

0vecka

to akoze este teraz v 21. storoci su zamestnavatelia ktori by nechali zamestnancov prespavat viacerych na izbe? akoze beriem nejake vojsko alebo nejaku polarnu expediciu ale letuska?

otazne je ci sa to vobec smu pytat ak nie tak mozes klamat je to uplne legalne. na tvojom mieste napisem nie a zoberiem si plienky ... ak sa niekto bude pytat tak povies ze si s tym mala v minulosti Problem a spi sa ti kludnejsie v nich. nikto ti nemoze zakazat spat v plienkach a zase az tolko Vela miesta v batozine nezaberaju...

Jaja15

Autorke príspevku: sama vieš v akom stave máš tento zdravotný problém....Ak máš cestovať na služobky a v noci sa pomočuješ tak, že napriek papierovým nohavičkám alebo vložkám ráno ostáva mokrá plachta, tak to problém bude.... môžeš ísť na služobku na viac dní a v žiadnom hotely ti nebudú vymieňať plachtu každý deń, o praní tvojich vlastných vecí ani nehovorím....pokiaľ to máš ale v menej závažnom stave (stačí si dať nohavičky a plachta ostáva suchá), tak to problém nebude a v tom prípade by som to ani nepriznávala....V každom prípade u zamestnávateľa vyvstane otázka, prečo si na každej služobke alebo firemnej akcii kde sa prespáva v hotely, platíš vlastnú izbu a nechceš spať na izbe s kolegyňou....rovnako v čase služobky môže byť daný hotel jednoducho vypredaný - nebude voľná izba....tebe zamestnávateľ bude rezervovať izbu popredu, ty si ju budeš zrejme vybavovať na mieste a tam môže vzniknúť problém....dohadom a klebetám prečo si vždy platíš sama izbu sa nevyhneš.....

ANGEL-DEMON

ja tajím zdravotné problemy lebo by som sa nezamestnala nikde... horsie je ze mi to potom sposobuje taka praca zdravotne tazkosti...

Ipsilon

Podľa mňa si si dala na svoju otázku sama odpoveď, myslím si, že si si odpovedala správne, vieš ako na to a čo treba spraviť. Ďalšie rady by boli zbytočné. Dobre si spravila, že si sa sama so sebou porozprávala a že si naše komentáre s veľkou pravdepodobnosťou ani nečítala.
Ja som sa poslednú dobu tiež začal pomočovať. Cez noc to ešte viem ako tak poriešiť, keďže kradnem svojej babke plienky, lebo už leží, ale cez deň je to horšie. K lekárovi nemôžem ísť, lebo by som sa asi v čakárni pomočil a potom by na mňa všetci pozerali, že čo sa deje. To neprichádza do úvahy. Asi sa mi vážne úplne pokazil ten spínač v močovom mechúri. Asi dám svojej tete ušiť aspoň desať plienok pre dospelých, aby som ich mohol použiť opakovane.

kafe

ešte ma napadlo, či to nočné pomočovanie sa prácou v aerolinkách nemôže zhoršiť. Pri odlete a pristávaní lietadla, ako vzniká podtlak, zaľahne ti v ušoch a podobne.. môže to mať vplyv aj na mechúr? Neviem. A dôvod, prečo sa to pýtajú je ten, že to naozaj môže zhoršiť tvoj zdravotný stav. Znova - smer odborník u ktorého sa liečiš a pokecaj s ním.