Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

Katka JETka

Galapagos: Pri enuréze to nie je o svalstve. Nočné pomočovanie, alebo inkontinenciu si si takto vyriešila? No ak sa bavíme o cvičení, tak cvičím viac ako dosť a skúšala som aj Kegelove cviky.

Katka JETka

Viem, že máš v mnohom pravdu, že neraz budem aj v úzkych, no ak sa na to vykašlem, možno budem celý život ľutovať, lebo prakticky som už tam. Možno budem ľutovať aj v prípade, že sa tam dostanem. Okrem toho, hanbím sa za to a je pre mňa blbé s niekým zdieľať izbu Je to ťažké rozhodnutie a ešte neviem čo urobím, no na rozhodnutie mám už len pár dní a iste budem o tom rozmýšľať do poslednej chvíle.

analyn

neviem, Katka, nemam skusenosti, to som si len narychlo vygooglila. Je to urcite velmi neprijemna choroba, ale choroba to je a je jedno co a ako.
Kazdy sme iny, ale co sa ja poznam, nezniesla a nedala by som sancu ludom aby sa mi posmievali a riesili moje problemy takehoto charakteru. Je len otazkou casu, kedy sa to prevali a vyzenu ta z rozumu.
A spustac je stres.......... stoji ti praca obycajnej polocasnicky zato?

analyn

Katka, ale ty nelietas len do super vyspelych krajin, ty nelietas len podla harmonogramu, existuju rozne meskania, zrusene lety a pod. Keby vsetko bolo on time, s pomockami si vysmiata, ale zial, realita je ina. Kupit aj na velkom letisku, napriklad vlozky na silnu menstruaciu je nemozne, vyskusane. A v menej vyspelych krajinach ani male, v dovolenkovych destinaciach obcas maju 1druh tamponov.

Katka JETka

Denné sa mi spustiť nemôže, alebo môže, ale nie je to o nič väčšia pravdepodobnosť, ako u zdravého človeka. Proste som urologicky aj nefrologicky zdravá, vlastne inak som po každej stránke zdravá. Je to primárna enuréza a nie je organicky podmienená. Baviť sa o tom, že sa mám snažiť z toho dostať je zbytočné, lebo od piatich rokov sa o to snažím a skúsila som všetko.

analyn

tak som na tu tvoju diagnozu trosicka pozrela a jednym z hlavnych spustacov je stres. Suche obdobie, ked budes z najhorsieho vonku, je po 6 mesiacov bez pocurania. Ty mas problem 2-3 x do tyzdna s liekmi, ktore beries, cize nehrozi, ze sa z toho skoro dostanes. Urcite vies, ze sa ti moze kedykolvek spustit denne pomocovanie. Preco sa nesustredis na vyriesenie svojho zdravotneho problemu, ktory ti urcite poskodzuje aj tvoj sukromny zivot?

Ovecka, to bingo odvolavam, Kycera dobre radi, najskor sa vyliecit.