Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?

Príspevok v téme: Práca. Zdravotný hendikep zamlčať, alebo priznať sa?
Katka JETka

Potrebujem viac názorov, aby som sa vedela rozhodnúť a keďže s nikým o tom nechcem rozprávať, tak to skúsim tu.
Prešla som dvoma kolami konkurzu na vysnívanú prácu a čaká ma už len posledné a to sú jazykové skúšky, čo je pre mňa len formalita, lebo obidva jazyky ovládam takmer ako rodný jazyk. Dnes mi došli pokyny a pozvánka na to posledné kolo a bol tam priložený aj dotazník a tu narážam na obrovský problém a neviem čo urobiť. V dotazníku je totiž aj otázka „Pomočujete sa v noci?“ Bohužiaľ, týmto problémom trpím od detstva. Beriem lieky, no napriek tomu sa mi to stáva minimálne 3 – 5 krát týždenne, čo je často. Nemyslím si však, že by to malo negatívne ovplyvniť moju budúcu prácu. Som si istá, že ju budem robiť svedomito, naplno a plne koncentrovaná. Inak som úplne zdravá, testami som prešla a podotýkam, že ani ten môj problém nie je psychicky podmienený, nemá psychiatrické pozadie.
Nikdy v živote som neklamala, stále som konala fér, no teraz rozmýšľam čo urobiť, či zamlčať, že týmto problémom trpím, alebo napísať pravdu, a tak sa, veľmi pravdepodobne, automaticky diskvalifikovať a zabudnúť na vysnívanú prácu. Ak to zamlčím, tak sa budem neustále báť, že to praskne, lebo pri tejto práci budem často bývať v hoteloch a zrejme nikdy nie sama, ale aj s kolegyňami, no napriek tomu mám chuť, to tam nenapísať. Pokojne si budem platiť hotelovú izbu z vlastných peňazí, len aby som bývala sama, nech mám šancu to utajiť.
Mám 25 rokov, liečim sa od detstva, preto rady, že mám skúsiť vyriešiť tento problém, mi nepomôžu. Tak skúste niečo poradiť.

Katka JETka

Toho, ako sa zariadim, aby som stále mala k dispozícii pomôcky, sa nebojím. Vo vyspelom zahraničí si dáš doručiť do hotela čokoľvek a na dohodnutý čas. S dostatočným predstihom budem vedieť kam letím (veď pred letom je aj predletová príprava) a asi aj kde budeme bývať, čiže to by nemal byť problém a pre istou, dve plienky, dve podložky a jedna vlastná nepremokavá plachta sa mi do batožiny zmestia, aj keby som mala niečo iné nechať doma, veď všetko iné si viem kúpiť na ktoromkoľvek letisku, prípadne v hoteli. A ak tie pomôcky skomprimujem do malého vákuového obalu, tak by to ozaj nemal byť problém, veď tie toľko miesta nezaberú.

Kycera

Katka,
tak keď si si istá... : ) Už si nejaké turbulencie v lietadle ako pasažierka zažila? Ty ako letuška budeš musieť byť v psychickej pohode, aj keby lietadlo padalo!

Nepodceňovala by som slová od Analyn. Radí Ti dobre.
Čo sa mňa týka, tú prácu Ti tiež doprajem, len zváž všetky riziká. Realita je totiž iná ako naše predstavy.
Ak to zatajíš, môžu Ťa prepustiť z práce a dokonca sa môžeš dostať na čiernu listinu. A už nikdy sa k tejto práci nedostaneš, aj keď sa už nebudeš pocikávať. Asi tak.

analyn

ano, posadku hadzu hocikde. Dokonca boli ubytovani s nami v rezorte, vo vacsich mestach je pri letiskach kopa hotelov, zvycajne oddychuju tam.

kolegyne ta akceptovat na 98% nebudu, taketo veci sa hlasia velitelovi posadky je to povinnost, nie udavanie.
musia hlasit vsetko, dnes je taka doba.

ak ti dokazu zatajenie skutocnosti okolo tvojho zdravotneho stavu, mozu ti kurz dat zaplatit. Samozrejme, ak vypadnes z kurzu pre ine, nepredvidatelne prekazky, tak nie. Je tam priama otazka, zaznami u lekara mas, z toho sa nevykrutis.

samozrejne zenska a muzska posadka spia oddelene, na viac postelovych izbach, len kapitani samostatne- ak je to mozne.

Katka JETka

Práveže lietanie môj stav nezhorší. Trpím primárnou nočnou enurézou a nie je to organický problém. Som inak úplne zdravá, čo dokazujú aj všetky zdravotné previerky aj pri fyzickej a psychickej záťaži. Je to x vyšetrení a testov.

0vecka

som nadtym trosku rozmyslal a pride mi nelogicke ze by ta testovali a cojaviem co a potom vyrazili kvoli takej banalite. Ak by take nebrali tak by to zrejme povedali hned na zaciatku sak aj to testovanie a pohovori ich stoja peniaze.. mozno je to len pre interkontinentalne lety kde sa spi v lietadle a fakt je to dost neprakticke. Ja by som to priznal popripade tam zavolal pod inym menom ze sa chcem prihlasit ale mam takyto Problem ci je to okamzite vyradenie alebo sa to da zvladnut...

Kycera

Dievča,
na Tvojom mieste by som neriskovala. Dobre si prečítaj, čo Ti napísala Analyn a UVAŽUJ s chladnou hlavou nad jej slovami. Lietanie Tvoj stav len zhorší.

Tá otázka v dotazníku má svoje opodstatnenie. Vieš ako sa Tvoj mechúr zachová počas turbulencií? A vôbec, berieš lieky a aj napriek tomu sa pocikávaš. Píšeš, že to nie je psychický problém, tak aký je to problém? Svaly,...?
Vieš, zdravie, to nie sú len fyzické, ale aj psychické a emocionálne aspekty. Všetko so všetkým súvisí.

Byť na Tvojom mieste, tak by som v pohovoroch nepokračovala, dotazník nevyplnila, ospravedlnila by som sa, dala si do poriadku zdravie - celostná medicína?, už spomínaná akupunktúra?, operácia?,...
Až potom by som sa uchádzala o túto prácu.

Čo sa týka toho, či by sme Ťa bonzli, tak to je otázka položená na nesprávnom mieste. Toto je atraktívne zamestnanie, musíš rátať s tvrdou konkurenciou a ľudia sme rôzni. Stačí sa poobzerať tu po fóre... : )

Rady tu už máš. Rôzne. Ako sa rozhodneš je len na Tebe, ale rozhodni sa múdro. Tak, aby si svoje rozhodnutie nemusela ľutovať a aby nezhoršilo Tvoje zdravie. Držím palce!

neviem111111

katka, podla mna si uz prilis blizko na to, aby si to vzdala. aspon to vyskusaj. ked to nepojde tak to nepojde ale aspon to nebudes cely zivot lutovat.