Svadobny dar

Príspevok v téme: Svadobny dar
keituskaaaa

Ahojte mam trocha dilemu kamaratka sa mi za 2 tyzdne vydava a neviem co jej mam kupit jako svadobny dar vravela ze lepsie nieco prakticke ale ja nemam skusenosti s takymi vecami Je to moja 1 svadba vlastne 2 ale prvu si uz ani nepamatam ;o) poradte prosim nieco Je mlada a zariaduju si Dakujeeem

Maya_chic

my sme davali s muzom peniaze do obalky

ale ked som mala 19 vydavala sa mi kamaratka, taka mladucka a ja som jej vtedy kupila znackove sexi pradlo, nocnu koselu

Ainka

podla mna zalezi na tom, ako majetni su nastavajuci manzelia, ak su "za vodou" tak hmotny dar, ak setria a nebyvaju este vo svojom, tak peniaze.

žažiká

pre jo...

ale zalezi od toho na aku velku svadbu ides...my sme boli na malej kde konzumne na jedneho vyslo mozno 15eur...setrili ako sa dalo. Pritom nadiktovali nam co mame doniest hanba nehanba nevesta diktovala donesies tvrdy chlast ktory si aj vypijete lebo mi tvrde nekupujeme, donesies tortu lebo vela zakuskov mat nebudeme aby sme mali hostom co nabalit, plus musela som si kupit saty, topanky, doplnky, navsteva u kadernicky, kozmeticky a mala som pocit ze mna ta svada vysla drahsie ako nevestu...lebo jej vlastne hostia vsetko doniesli, a rodicia zenicha zaplatili tu "hostinu" a jej rodicia zaplatili saty a zvysok...to bola moja prva svadba a pri najblisom pozvani si asi dvakrat rozmyslim ci niekam pojdem...na tu svadbu som bohuzial musela ist ...tym padom to konzumne ako pises by som mohla osrat tolko penazi im este dat

žažiká

no ja ked som sa nevesty pytala co by potrebovali tak mi rupli taku vec ze na nu by som musela zarabat asi rok keby som ovsem nejaku pracu mala a dobre vedela ze som bez prace...je rozdiel ist na svadbu majetnickej zene alebo zene ktora si ceni aj malickosti...ja som tiez chcela dat peniaze ale ako som ju poznala urcite by to ohundrala ze tak malo... nakoniec som im kupila taky vacsi moderny obraz do spalne kde mali prazdnu stenu a dodnes im tam vysi a su spokojny...aj ked som bola zmierena ze si ho zavesia do pivnice...inak...keby to bolo obratene tiez by som sa mozno potesila aj mensej sume v obalke ako trom zehlickam a mikrovlnkam ktore by som si sama nevybrala...

jo

Skús sa opýtať čo by potrebovali...ak sa dobre poznáte nebude to až také trapne, pre tých ćo poznám menej by som bola za tú obálku s/KOOOOLKO? 3000?/Ludia,ak je stravovacia jednotka 1200, tak ten dar nieje adekvátny, dajme tomu že idete dvaja, potom by som bola za dar aspoň za tri a poltisícku...
no neviem je to každého vec...

agina

Ja by som dala rozhodne peniaze.Ja ked som sa vydavala, nasli sa aj taki, co doniesli dar, lenze uz som mala tri zehlicky, dve stolne lampy, ruzovy porcelan apd.......no boli aj taki chapavejsi, co nam dali peniaze.Totiz mali sme uz aj vlastny byt - zariadeny a ani sa neopytali, co nam maju kupit. Teraz sa to uz nenosi, kazdeho viac potesia peniaze, lebo moze si za ne kupit to, co on sam chce.

ethel

ja som si takto priala svadobný dar taniere z hnedého priesvitného skla.Vždy keď jeme,spomeniem si na to od koho to mám...