Proč si někteří lidé připadají oškliví?

Príspevok v téme: Proč si někteří lidé připadají oškliví?
Dick

Hned na začátku chci napsat, že pokud by to někdo nechtěl číst celé, nemusí, ale byl bych rád, kdyby četl. Budu rád za podnětné příspěvky k tomuto tématu i od racionálnějších lidí, asi jste poznaly, že v mnohém jsem idealista, ale je to mým zájmem o některá umělecká díla z literatury. Hudby, malířství, sochařství a filmu. Prakticky založení lidé mohou přispět také. Hlavně k tématu, a nepsat mi, že zase filosofuji, to se jen zdá, to téma, je velice živé, a trápí mnoho lidí. Záměrně jsem nepsal o nějakých tělesných postiženích v důsledku chorob, úrazů apod., to je složité, netroufám si, třeba někdo jiný může napsat. A nechtěl jsem rovněž psát o všech aspektech běžného života, protože pak bych to zbytečně zaplnil vším možným, a nikdo už by k tomu nic nenapsal.

Četl jsem dost takových příspěvků (ale i v průběhu života slyšel od různých lidí), kde lidé a jsou to muži i ženy popisují, jak si připadají, když na sebe hledí do zrcadla. Hledají často „domnělé“ nedokonalosti. Otázka proč? Připadám si já sám sobě ošklivý, nebo mi to někdo řekl? Tak to by asi měla být první otázka pro nespokojence sám se sebou. Občas člověk narazí i na příspěvek jsem „zrůda“, tak i toto jsem četl, to už je hotová sebenenávist.

Než si začnu definovat co je to krása, a ošklivost, tak si v prvé řadě musím uvědomit, kdo vůbec způsobil, že si někteří lidé připadají takto nehezcí, že se tím tolik trápí, že pohrdají sami sebou, a někdy to mívá i tragické následky.

Společnost-lidé, ale v dnešním světě navíc i reklama, se snaží ukázat jakýsi prototyp krásy, vidíme ženy modelky, muže modely, herce, zpěváky (ženy i muže) a mnoho lidí podlehne tomu, že takto má vypadat ideál. Ale já si mnohem často uvědomuji tu subjektivitu krásy, vidím často lidi (nebo jsem viděl) kteří jsou mnohem krásnější a jsou ti běžní lidé, ani si to často neuvědomují, nemají žádnou popularitu, žijí běžné životy. Ono totiž tu reklamní nebo modelingovou agenturu (spíše daného fotografa, vizážistu) zaujmou nějaké specifické rysy daného člověka, a nemusí to být vysloveně „krásný“ člověk. Spíše zajímavý.

Ale teď vlastně co je to ta fyzická krása? Často se mluví o symetrii tváře, jemných rysech. Někdo ji vlastně definoval, že jakýmsi ideálem je vlastně průměrnost, vše je jaksi vyváženo, ale málo kdo to tak má? Kdo má krásné vlasy, čelo, oči, nos, ústa, rty, zuby, bradu, ruce, nohy? A mohl bych pokračovat dále. Je třeba vši nalézt alespoň něco.

Krása, fyzická, ale i právě ta duševní, to je především pokladnice podnětů pro umělce. Krása, ale i ošklivost, ta skutečná, objektivní. Mnozí lidé o ní nemají ponětí, tak si namlouvají, že jsou oškliví. Asi každý z nás viděl obrazy, sochy, ale vůbec různá ztvárnění (dnes přibyl i film) kontrastů mezi krásou a ošklivostí. Definice krásy z období antiky, nebo středověku nemusí být shodná s tou dnešní. Ale je to právě umělec, který dokáže vybrat (pokud je to skutečný mistr) takové lidské typy, kde se všichni shodneme, že ta žena, nebo ten muž jsou krásní. Celá antická mytologie je plná takových příběhů, a kdo by neznal příběh, kdy se Narcissus zamiloval sám do sebe, odtud pojem Narcis, to není jen krásná květina, to je výraz i pro samolibého a pyšného člověka. Spoustu motivů najdeme i ze středověkého i pozdějšího křesťanského umění, jak se zobrazují světci za mlada (světice), jsou krásní. Ale peklo, je plné ošklivých a hrozivých bytostí-démonů, proč tak má vypadat, to víme, aby lidé měli strach, a nehřešili. Ale ty „podzemní“ podsvětní bytosti jsou mnohem staršího původu, ještě dále ze starověku.
Mě, už v dětství velice ovlivnil příběh (a to byl jeho účel) Kráska a netvor (a všechny jeho verze, včetně té děsivé, alegorické verze Panna a netvor-Juraj Herz, už jsem o tom tady psal). Tak to je příběh přesně o tom, jak krásná dívka, může svojí dobrovolnou obětí vysvobodit původně krásného muže ze strašlivého zakletí. Spíše bychom to ale měli vidět jinak, ona nalezne krásu v něčem, co není na povrchu krásné, krásu v duši, a tím toho netvora promění, ona ho tak chce vidět. Ve filmu od Herze, je to mnohem složitější, nemá to smysl zde rozebírat. Jen je to spíše jakási naděje pro většinu mužů, že žena to opravdu dokáže. Žena dokáže proměnit zvíře, ve skutečného a jemného muže, zní to jako idealizace, ale možné to je, v pohádkových příbězích vždy. Jsou samozřejmě i příběhy, kdy naopak žena vysvobozena, vrácen její vzhled, to původní podoby. Chtěl jsem jen napsat, že skutečná ošklivost, je doslova zrůdnost, které se lidé bojí, nechtějí se na ní podívat, ale tem, kdo to dokáže překonat, kdo dokáže vidět něco více, třeba objeví i skrytou krásu, já vím, toto je už příliš idealistické, a v podstatě to tak ani nemá být. Obecně zlo je symbolizováno ohavností fyzickou, ale známe i pravé opaky. Mnoho lidí jen prostě nezná to vysloveně ošklivé, tak se zbytečně ztotožňují s něčím, co nejsou.

Ale proč o tom vlastně píši, muži skutečně touží po krásné ženě, a většina žen krásná umí být, umí být jemné, milé, empatické, to vše muž chce. Každý může mít svůj typ, ale většinou ani nepomyslí na to, že ho v životě může potkat někdo, koho ani ve snu neočekával, a platí, že to, co se někomu nelíbí, může pro někoho být velmi přitažlivé.

Pro všechny ty, kteří to měli trpělivost číst (mohl bych psát mnohem více, ale to si nechám pro sebe, není na to prostor, to je jen jakási osnova, co jsem napsal) jsem chtěl říci, že ačkoliv se běžně lidé do sebe zamilovávají (pokud je to láska na první pohled), často na základě fyzického zjevu, ale rozhodně ten duševní potenciál tam musí být také. Protože krásná žena, ale bez duše, představuje led, respektive růži, která ztrácí vůni, barvu, až uvadne. To není proces stárnutí, tomu neunikne většina z nás, pokud se toho dožijeme, to je že při bližším poznání onen člověk je vlastně duchem prázdný, takže tělo nemůže nahradit duši, tak to si většina neuvědomuje.

Dal jsem záměrně tomu příspěvku jinou podobu, mohl bych to napsat i několika suchými větami, ale nebavilo by mě to. Suchost a přesnost ponechme technikům, ale i mezi nimi jsou výjimky.

Moireal

Drzim ti palce Dick, aby si si vybral dobru krajinu. S Europou to ide ku dnu. Ja som napr. EU nechcela, ale tak co uz. Najlepsie sa mi javi Kanada, ale tam sa dostat.:D

Co sa tyka tych utokov, taku radost im nerobim, aby som sa pokakana bala ist hoc aj do obchodu. Idem a idem aj na velky koncert, nech. Bolo by sice ponizujuce stat sa obetou milenca koz s IQ mensim nez hupaci konik, ale obmedzovat sa nebudem. Ty si sem pisal, ze oni maju vymyte mozgy. Tak maju, a maju aj ini ludia. Ale ti nejdu a nezabijaju. Chcu vyhody zapadu pre seba. Odstranit nas ostatnych, nech si Europu spustosia na svoj obraz.
Ja som neodisla kvoli zlym rodinnym vztahom, odisla som za pracou. Tej prace je sice dost a kto chce, pracu si naozaj najde ale aj tu musi clovek makat kolkokrat aj cez vikend ako otrok. Volny vikend je skor luxus.
Hm, ja som zena a to mozu byt mnohi radi. Mojim pastiam by asi mnohu neusli. Aj tak si myslim, ze je dobre ovladat bojove umenie. Mam silne nohy ale na rukach musim popracovat.
Ano aj Moslimi si myslia, ze su v Europe doma, preto si robia co chcu.
Ludia si ani jednoduchy konflikt nevedia medzi sebou vyriesit. Radsej sa urazia a nekomunikuju a nenavidia sa aj na 1000 km. :D Niekedy si vravim, ze moj priatel je pomaly posledny zdravy heterosexual na Zemi, tak strasne su vsetci zozensteni .Najmenej sa “hanbia“ Rusi. Vsak Putin by bol najradsej, keby bol opat ZSSR, len o trosku vacsi. Ale jasne, kazda krajina ma za usami a odnesie si to vzdy mala krajina ako Slovensko, Cesko, Ukrajina,..

Ucitelia vyhoria velmi lahko, lebo platy su nizke. A vidis, v Nemecku zarabaju podstatne viac. Na Slovensku im zdvihli trochu platy a uz by ich vlastni krajania dali do plynu. Chcelo sa mi zvracat, ked som to videla. V Nemecku to so strajkami az prehanaju, lebo tam sa teda vobec nemaju zle.

Podradna robota, ano poznam to. Aj ja som nieco take robila a ukazala sa aj ta nemecka rozmaznanost, ktoru som spominala. Preto uz nikdy viac. Merkelovu zavriet so 100 Moslimami v malej miestnosti. Uvidime, co by z nej zostalo.

Vzdelanie je na mizernej urovni. V tomto mali nasi rodicia pravdu, ze prv bolo mozno na lepsej urovni, lebo si aj ucitelov viac vazili aj ked bolo aj fyzicke nasilie. Zda sa, ze pausalizovat sa neda.
Tie vysoke skoly su len tak naoko vytvorene. Takisto nezmyselne odbory, ktore maskuju ubohost statu. Ti ludia su beztak nezamestnatelni.

No, veru vyzera to na manifest. Ja som sem este tusim taky negativisticky prispevok nenapisala. :D

MobyDick

Moireal, stála by jsi o omluvu od takových lidí? Nevím.

Pokud si někdo pamatuje že byl šikanován, mohl by si to pamatovat i ten co šikanoval, jestli vůbec nějakou paměť mají.

Mohu ti říci, vyrostl jsem ve velmi tvrdém městě, takže tady to bylo časté.

Z některých grázlíků nakonec vyrostou normální lidé, ale asi to nebude tak časté.

Tak napsal jsem ti toho dost, je to zajímavé, ale nepříjemné téma.

MobyDick

Moireal, šikanování, to by bylo na samostatný příspěvek, ale bylo by to zbytečné to zakládat, protože by nikdo nepsal nic konkrétního-já bych to ani nechtěl aby to někdo psal-je to velmi citlivá záležitost.

Ale všiml jsem si že už to tu bylo, psala jsi tam také, a vlastně i ti, kteří to tu neustále píší, jde vidět, že se s tím nedá tak lehce vyrovnat-ono se to nedá zapomenout.

Jedna otázka, co myslíš, myslí na to ti, co někoho šikanovali? Mají vůbec svědomí, nebo jsou to psychopati? Možná, že někteří by toho i litovali, a vyprávěli by proč to dělali.

Jistá osoba, já vím kdo to je, psala, že tito lidé mají často nízké IQ, je to pravda, nepamatuji si, že by premiant někoho šikanoval. Ano, byli i chytří grázlící, ale ti spíše dělali neplechu, nešikanovali.

takže ti co šikanují pocházejí z patologických rodin, jsou vlastně nemocní a omezení.

Myslím si, že někteří politici v zemi ve které žiji vykazují znaky, že byli šikanovaní, někým, nebo neuznaní, potom se mstí, jsou patologičtí, a zkus hádat koho myslím.

Myslíš že bych to téma měl dát jako příspěvek, nevím, možná raději ne, jsou vánoce.

MobyDick

Moireal, já vím, že je zde více osob, co žijí v zahraničí, především v Británii, Německu, Rakousku, Francii či Belgii, možná někdo v Nizozemí (mnoho nechybělo, a možná jsem tam také mohl odjet, už je to několik let). Jak víš, tak i já se rozhoduji, ale jednou určitě někde pojedu, je to otázka času, může to být příští rok, může být o něco později, okolnosti rozhodnou.

Pokud v tom žiješ, tak už jsi to poznala, já jen mohu vidět na internetu, jak se Evropa na západě zcela změnila, a asi každý si můžeme domyslet, že ne k tomu lepšímu. Itálie, pro mě krásná země, kultura, památky, pohostinní lidé kteří pomáhají. Ale co bude teď? Situace je tam jiná než před 20 lety, už tenkrát byla jiná než před 50 lety. Píšeš o strachu o obavě, nedivím se tomu.

Vím že tam (do ciziny) odjelo za lepším mnoho lidí ze Slovenska, i z mé rodiny. Mnoho lidí doslova uteklo, já už chápu proč, nešlo jen o peníze, ale i o ty nedobré rodinné vztahy-podívej, žádná rodina není dokonalá-ale alespoň ti nejbližší rodinní příslušníci by měli mít dobré vztahy, pokud ani toto není, tak je to smutné.

Ale já také nejsem pacifista, dříve jsem to tvrdil, dnes už ne. Jsem antimilitarista, protože nemám rád válečné vůdce, štváče kteří posílají nedobrovolně lidi do války, nebo zneužívají zmanipulované lidi, a víme kdo to nakonec odnese. Já kolem sebe ty psychopaty a sociopaty vidím, a viděl jsem je už v dětství, tak mým emocím to rozhodně nepomohlo, naopak. Máš pravdu, že někteří lidé a z některých zemích se skutečně chovají trochu řekněme jako by jim patřil svět, nemám to rád. Netvrdím že mám rád zakaboněnce, ale sám tak mohu mnohdy působit. Je krize, lidé si mají potřebu stále něco dokazovat, ale tu svojí bezohlednost dojedou.

Podívej, uvedu ti příklad ode mě. Už delší dobu se tady v mé blízkosti vyskytují jedinci, které z duše nenávidím, neomalení přivandrovalci, a já se musím opravdu držet, abych něco neudělal, to přispívá k mé frustraci. Proto musím vypadnout. To jak se tady poslední roky začali všichni chovat-máš pravdu, jsou to sociopati-ale nevidí to na sobě. Upozorňují na sebe, dělají si co chtějí, ruší. Toto tady dříve nebylo, a když jsem na to upozornil, tak šli všichni proti mě, bojí se ale, tak alespoň provokují. Nenávidím je. Musím zmizet, ale oni na to dojedou. Možná že je to svým způsobem trest, co se děje v Evropě-trest za pasivitu a lhostejnost.

Lidé jsou zbabělí, neumějí si to vyříkat, tak se soudí, tak přesně to je v České republice, já říkám, Čecháčci jsou jak Němci, také se soudí, kdysi se udávali. Nenávidím to tady, mám jen obavu, že cizina už se dávno změnila, bohužel i ti Američani, o tom mám informace. ano jsou zhýčkaní, rozmazlení a posraní strachy, ale Merkelová je probere z letargie, neboj. Už víš proč je dobré z chlapů dělat metrosexuály a šampónky, proč je dobré je dávat jako vzory? Jsou totiž slabí.Bezbranní a manipulovatelní. Já tu pasivitu nenávidím. pro mě upadá vše. Těm západním zemím také nemálo peněz teče z jejich "kolonií" třeba zrovna z české republiky. Mohu ti říci jednu věc, "tak nemám rád českou republiku a ty lidi tady, že bych v životě za ně nebojoval, to tady říkám, nikdy."Chránit si budu jen svou rodinu-mé blízké. A snad ty, kteří si to zaslouží. Už jsem psa lo své vykořeněnosti a nebudu ti psát, jací jsou Češi, i když tady je to též směs. Všechno prodali, podlézají druhým jedni východu, druzí západu, nejsou sami sebou, opovrhuji jimi.

To víš že se hanbí, ale hanbit by se měli i Brtové a Francouzi, ale i Američané, o Sovětech ani nemluvě. Dobře vím, co Sověti napáchali na Polácích, a po válce i na Slovácích a Maďarech (ženách i mužích, nemá cenu to tu vypisovat, domysli si to sama, samozřejmě, nemohou za to všichni), psychopati řídí svět, a ostatní si je volí. Podívej se na českou politiku, kdo ti sedí na hradě, kdo je ve vládě, Slovensko to stejné. Neboj, já také brzy vypadnu, a potom už se nikdy nevrátím, kdo ví, kde nakonec zmiznu. Zvykl jsem si na rodný jazyk, je to paradox, s Čechy má méně společného, než se na první pohled zdá.

Je to naplánované, protože od dob osvícenství jsou jen a jen změny. A můžeš to vidět i v televizi a na internetu, filmy, zábava. já televizi nesleduji, výjimečně. Filmy jsou pod mojí úroveň, já žiji někde ve filmu 60 až 90 let. to dnešní mě nezajímá.

Ten nihilismus a individualismus způsobí absolutní neschopnost celku se bránit, organizovat. Individualismus je fajn, ale pro inteligentní a přemýšlivé. Pro hlupáky je to zhouba.

Můžeme se jen domnívat kdo to jsou ti co někoho mučí, šikanují:psychopati, lidské stvůry, nebo těžce duševně postižení lidé z patologických rodin. Nedá se to zapomenout, vím, dá se to jen pochopit, je to těžké. Já jsem ti psal, šikanovali i učitelky, ponižovali, deptali. já mám vadné emoce i kvůli nich, například jsem měl vždy strach abych třeba nezapomněl sešit pod lavicí, stávalo se mi to, z toho dělali úplné vědy. Byly to idiotky. Promluvím si asi o tom i s ostatními které znám, budu asi slyšet různé názory. prostě jsem zažil ve škole hysterky, na to jsem nebyl zvyklý. Byli děcka, které by se nikdy šikanovat nedali, uměli se bránit, někdo je to učil, v tom byl ten problém, někdo třeba na to fyzicky měl, ale bál se někomu něco udělat. Určitě máš toho dost, určitě bych se divil, ale i já bych mohl vyprávět, tady to však nejde, a potom hlavně znám vyprávění jiných děcek. Společnost je nemocná, protože lidé jsou nemocní, Evropa na to dojede.

Věděl jsem že do ciziny odjíždějí hlavně ti, které zklamala rodina, druzí lidé, doslova pře nimi prchají.

A slepá Merkelová to nechápe, protože Německo přece musí být silné. Vůbec jim nedochází, že mladé Ukrajinky, Polky, Slovenky musí dělat podřadnou práci, že si plánovali mnohdy lepší život, že studovali, že to dělají jako svou oběť za to, aby zapomněli, to ale nejde. Všichni utíkáme, udělám to i já.

A nejvíce mě zklamali lidé z univerzit, univerzity úplně zdegradovali, lže se o lepší budoucnosti a přitom vědí, že jde jen o konexe. Na minulost se vykašlali, bojí se, všechno zametají pod koberec. Protože je čeká nádherný multikulti svět.

Vypadá o jako manifest co jsem napsal, ne?

Moireal

Dick, no tak ja v tom co henta sposobila, priamo zijem, hoci sa tu s tym nejak nechvalim. Isla som tam za lepsim a co sa nakoniec stalo? Clovek ani pomaly na blbe trhy nemoze ist.

Vies, v tomto ja niesom pacifista. Ano, je smutne, ze ti na ulici nikto nepomoze ale ani ja sama nemam chut niekomu pomahat. Zit vo velkomeste je castokrat velmi smutne. V meste, kde je tak vela ludi, sa kazdy chova ako dokonaly sociopat. Ja aspon respektujem to, ze na ulici nekracam sama, neroztahujem sa na chodniku, nejdem tadial, kadial nemam, nekricim na celu elektricku. (Aj ked to maju na svedomi vacsinou Briti)

Nemci, nemusis mi vraviet aki, su, poznam ich, zijem tu. Su rozmaznani. Ked im niekto trosku poskriabe auto, uz sa nejdu dobreze sudit. Platy im stale nestacia, vzdy je nejaky strajk.

Ci sa hanbia za sposobenie vojny, mozno. To ale nik neriesi a je to nieco, co sa ani nesmie spomenut. Je to vytesnene z pamate ale visi to nad ich hlavami ako Damoklov mec.

Tiez mi to pride, ze je to vsetko naplanovane. Ale ako to presne je, to nevie nikto. Snazim sa tomu prilis nevenovat pozornost, lebo tym sa to posilnuje. Odpor podporuje vec, ktoru nechces. Vacsinou ani nevyhladavam veci, ktore by ma mohli este viac rozrusit. Je sice pravda, ze zatvarat oci pred realitou nieje najlepsie ale ani nadavat pred telkou a pridavat si starosti k dalsim. nieje pre nas najlepsie.

Ano nihilismus. Je to obranny reflex ludi. Nic, nepocut, nevidiet a necitit. Ale aspon by sa mohli ludia snazit najst kusok stastia vo svojom zivote. Ale tu sa dostavame k sikane, kde aj ten kusok, ini ludia posliapu. Ja som zazivala sikanu prakticky vsade a este aj teraz v dospelosti. Su to nestastni ludia, ja mam trapenie tiez ale neublizujem druhym len pre to. Takisto nechodim na toto forum,aby som druhym ublizovala. Nie kazdy takto ale uvazuje. Preco? Je to strasne smutne. Keby som ti mala rozpravat co som si za zivot zazila a to nemam este ani 30, asi by si len krutil hlavou.
Tak ako diskutujuca tu podo mnou. Ja som ale nebola nejaka tlsta. Teraz som vraj chuda ale hruska. Moja o 8 rokov starsia sestra nema asi ine na robote.

Najviac ti vzdy ublizi rodina, lebo prave od nej by si to necakal a na ich nazore, ti zalezi. Ubilizilo mi aj vela cudzich, ale na ich nazory kaslem. Ked ti ublizuje rodina, ktora ma moc a autoritu pred tebou, je to akoby ti pomaly pustali do zily jed a v dospelosti sa cuduju, co je s tebou, akoto ze si otraveny. Teba chvalili, preto sa cudujem, ze nie si dravejsi. Ak by co len jeden clovek vo mna veril, bolo by to vsetko lepsie. Ale ten jeden mam byt asi ja. Hold, niektori ludia si to sem prisli doslova odtrpiet.

Idealny muz a zena, to uz je tak posliapane, ze ani sami ludia, nevedia ako to ma byt. Len pocit smutku im vravi, ze takto to asi v poriadku nebude. Ved uz sme to aj rozoberali.

MobyDick

Forever young, pokud to dělají rodiče, nebo učitelé, je to trestuhodné, ale oni to snad museli poslouchat také. Děcka je třeba někdy omluvit, ony jsou blbé, i když někdy i kruté. A o tom vzhledu to často nebývá vůbec pravda. Místo aby našli na člověku to hezké, hledají to nehezké, a často nepravdivě.

Být trochu silnější, nebo nosit brýle, to znamená že nejsem hezký nebo hezká? Nevím proč to lidé tvrdí. Rodiče dělají hroznou chybu, když potomka takto shazují, ale někomu vadí když je štíhlý, někomu když je tlustý, stále něco vadí. A je pravda, že dívky, ale nejenom je, to velmi poznamenává, ale to může časem pozitivně ovlivnit jejich partner, pokud opravdu za to stojí, zvýší ji ztracené sebevědomí, ten, kdo někoho shazuje, ten za to nestojí. Rodiče za to nemohou, prostě mají podvědomě něco zafiksované od svých rodičů, a vůbec od společnosti. Je to tím neustálým porovnáváním se, soutěžením mezi sebou. Má to pozitiva, ale především mnoho negativ.

Neposlouchat druhé a naopak si říci sám sobě "jsem pěkná", často to může být i pravda.

MobyDick

Moireal, realita je jiná, jsou to politické plány dávno dopředu vymyšlené. Každý si může přečíst o historii Německa i Merkelové. Jedno je jisté že problémy teprve začaly, proč se podle mě děje? Je to výsledek absolutní pasivity a lhostejnosti Západoevropanů, určitě jsou výjimky, ale jsem přesvědčen, že tam lidé dosáhli stavu (ale tady je to také) že už ti prostě nikdo na ulici nepomůže, bojí se, nebo jsou lhostejní. A toto je má probudit z letargie? Nic tomu nenasvědčuje.

Němci mají v sobě pocit viny z druhé světové války (vše co se kolem toho dělo), tomu se přizpůsobilo školství, a zřejmě jim totálně vymyli mozek, teď vidíme výsledky. V případě Francouzů tam vidím vliv osvícenců. Británie, Francie, Španělsko, to byly země které kolonizovali jiné země světa (Britové a Francouzi=rasimus, eugenika), takže se nedivme, že oni o tom vědí, teď se mohou mstít i za minulost. S lidmi je problém, a to v tom, že vždy to odnesou ti, kteří s tím neměli a nemají společného vůbec nic. Trochu to souvisí i s tímto tématem. Já vím, jak jsou Němci precizní, jak si potrpí na kvalitně odvedenou práci, dokážeš si představit jak třeba těžce ponese nějaký cizinec, když ho Němec vyhodí z práce za to, že je neschopný, co to může potom vyvolat? Oni to více prožívají, jsou na to citlivější. A navíc, pokud se někomu rozdávají sociální dávky, a on si na ně zvykne, co by následovalo kdyby mu je odmítli? Já když někde pojedu, nikdo mi nic nedá. Já když někde pojedu, budu hostem, a budu vděčný za všechno, ale ne někdo, kdo už poznal krutost, nebo má zájem škodit. Na druhou stranu, je mezi nimi určitě i velké množství vděčných lidí, ale stejně se to stát nemělo. Evropané už tak mají podivný vztah mezi sebou, jsou individualisté, Muslimové jsou pravý opak. Ta vize jednotného světa je krásná, ale i zrádná, to nejde udělat mávnutím kouzelného proutku. A potom, chtějí to vůbec všichni lidé? Asi ne.

Už jsem ti psal, mě zajímají všichni lidé na této planetě, ale ty socialistické plány to skutečně přehánění, to víš, politik, nebo kdejaký zbohatlík se zavře do svého baráku, ale trpět bude někdo jiný. V Británii zabili nějací chuligáni Poláka který tam pracoval, nikomu nic nedělal. Merkelová měla šanci tam dostat tuto pracovní sílu, asi o ni nestále. Sýrie je zničena, kdo se tam bude chtít vracet? A co Ukrajinci a Rusové, mě připadá, že Čechům je úplně jedno kdo tu žije, oni si asi opravdu neumí vládnout sami, vždy tomu tak bylo. Dekadence, někdo to nazývá kolaps, zároveň to ti lidé i chtějí, asi jsme všichni podlehli nějaké formě nihilismu-nazval bych to "mě je to jedno", takto by se to dalo charakterizovat.

Takže jsou tady křivdy minulosti, postkomunistické země-třeba že v nich pravý komunismus nikdy nebyl-se nikdy s ním nevyrovnaly-mám na mysli ty zločiny, a teď tady bude mít nové problémy.

Já jsem ti psal o vztahu k druhým. I to je jeden z důvodů té pasivity, oni si prostě myslí někteří, že si mohou dělat co chtějí, vidí, že společnost je lhostejná, a chovají se podle toho, nediv se, že toho využije někdo z venčí, realita a konspirace to není jedno a to samé. Ale určité věci mohou být blízko pravdě. Já spíše vidím problém v tom, že oni chtějí stále něco měnit, obracet člověka buď na svůj ateismus, nebo víru. Chybí skutečná svoboda.

Muslimové vůbec nemusí být sami problém, jsou to běžní lidé, ale stejně jako lidé zde, i oni podléhají manipulaci. Jejich tradice jsou jiné, ale tady také bylo dříve třeba postavení žen zcela jiné. Něco za něco, větší emancipace může znamenat větší šance rozpadu rodiny atd. A potom muž a žena jsou trochu rozdílné osobnosti, už ze své podstaty, můžeme se bavit o tom, jaký by měl být ideální muž a žena, jak by se měli k sobě chovat.

Možná, že někteří lidé s tak už rodí, ale spíše šikanují ti, kteří pociťují nějakou křivdu ze strany rodičů apod, pokud je tam navíc skryto něco agresivního v jejich osobnosti, to je téma pro psychology a psychiatry. Jedna věc je když dítě jen zlobí vyžaduje pozornost, jiná věc je, když někoho týrá-šikanuje. Ano, je to trestuhodné, ale asi hned pro několik lidí, včetně rodičů. vím že to poznamenalo mnoho lidí. Jeden známý český etnograf a spisovatel (Miloslav Stingl 86 let) nemůže dodnes zapomenout, jak ho spolužáci šikanovali. On si to vynahradil svou chytrostí a pracovitostí. Na to se opravdu nedá zapomenout. A teď si představ proč se někteří lidé chovají tak jak se chovají-politici, podnikatelé-to můžou být různé následky právě tohoto.

Nevědomost je nechtít poznat pravdu, už jsem tady o tom měl téma, možná si to pamatuješ.

Forever young

Preco si ludia pripadaju skaredi? Z jednoducheho dovodu, lebo im to niekto v detstve neustale vtlkal do hlavy. Poznam vela takych pripadov, vratane svojho. Tiez si tak pripadam, v detstve som si o tom napocuvala svoje. Najhorsie na tom bolo, ze taketo reci viedli aj rodicia, okrem deti a ucitelov.
Ked som bola mala, bola som silnejsia, comu sa po rekapitulacii svojho detstva ani necudujem. Mama varila same nezdrave jedla a do toho nam babka permanentne nosila sladkosti. A takato strava sa na mne podpisala. Ked som mala cca 13 rokov, isli sme s rodicmi na nakupy a nikdy nezabudnem na to, ako mi mama vybrala saty a ked ma v nich uvidela, zacala sa rozhorcovat, ze vo vsetkom vyzeram strasne, ze mi to nepasuje a ze som tucna. Potom sa spustil moj boj s vahou, bolo to v lete, jedla som asi jedno jedlo denne a zacala som chudnut. Stale som mala kolo 63 kil a po tomto lete som sa dostala na krasnych 54. Ked som prisla do skoly, ucitelka si nas obzerala, menovala dievcata, ktore boli pekne a zrazu vymenovala aj mna. Pointa je v tom, ze mam o 14 rokov viac a stale bojujem so svojou vahou. Mam 173 cm a 58 kil, stale si pripadam tucna, strazim si vahu, a ked zjem viac ako je to unosne, radsej to v tichosti na zachode vyvraciam.
Taktiez som trpela strednou formou akne, ktore mi na sebadovere tiez nepridalo. Podstata je v tom, ze urazok ohladom vzhladu padlo na moju adresu prilis mnoho. A zanechalo to vazne dosledky. Pripadam si skareda, tucna. A hnevam sa, som plna hnevu a neviem ho dostat von, mozno neviem odpustit, aj ked si myslim, ze som odpustila, nedokazem sa proste zmierit so svojim vyzorom, nedokazem sa pozriet do zrkadla a povedat si, ze som pekna. Co mi tvrdi vela ludi, ale ja im absolutne neverim, alebo si myslim, ze maju sedy zakal :)

Ale aspon viem, ze neurobim zakladnu chybu vo vyvoji dietata a nepodupem mu sebadoveru, ktoru este ani poriadne nenabudol.

Najčítanejšie články