Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mrtva duša v byte

Príspevok v téme: Mrtva duša v byte
Lenkkka

Dobrý deň, som zvedavá na váš názor ...Pred pol rokom mi zomrel otec s ktorým sme aj s mamkou nemali vbec dobrý vzťah a len prežíval zo dna na den tabletkami,alkoholom a cigaretami ...Často do nas vyskakoval a kričal a aj ja som mu povedala DOSŤ kruté veci na to že je to môj otec ...ale v tom psychickom stave som nevedela už ako ...
Problem je že ked zomrel tak tu ako keby v byte nechal dosť zlú energiu ...Začala som mať depresie a úzkosti ktoré pretrvavaju LEN v byte a tak isto aj moja mamka ,len moja mamka je už staršia a neskutočne zle to znaša a dnes ju to dostalo a odviezly ju na psychiatriu .... Citila neskutočný (bezdôvodný) strach zo všetkého ...a ja každý večer neskutočné zúfalstvo ,strach a úzkosť pričom nemám dôvod ...
Neviem či verím na duchov alebo niečo podobné ,no ale je to divné ....
Dokonca aj mačka z ničoho nič cca 5-6 krat začne behať po byte ...ale nie tak normálne ako keby ju niekto nahanal ma zježeny chrbát,sklopené uši ....no ako ked sa na mačku utočí ....zozačiatku som to brala len že behá a hra sa ale to som ju nevidela pred tým ..vždy som bola v inej izbe .... prosím názor

Tatu

Jednoznacne dat vysvatit byt katolickym knazom, pred 5 rokmi sme 6 tyzdnov zazivali velmi zvlastne veci v nasom uplne novopostavenom dome, uplnou nahodou som sa dozvedela, ze moja davna kamaratka, ktoru som par rokov nevidela zomrela za zahadnych okolnosti, az ma striaslo, lebo ked sme sa stahovali jej fotka ako jedina vypadla z albumu a pri tych vsetkych tazkach a neporiadku tam lezala asi tyzden kym sme vsetko upratali, v tej dobe som o tom este nevedela. Celych prvych 6 tyzdnov, sa diali u nas strasne veci a pocitovala som neskutocny strach az po tej informacii som si to dala dokopy s jej smrtou a zavolala som knaza. Odvtedy mame pokoj, neskutocne volaco. Ked sa uz zobudila nasa vtedy 5 rocna dcera, ze sa boji, ze tu je nejaka zomreta teta, alebo ujo, zacala som konat, to mi stacilo! Inak aj na noc zapalit sviecku /nasypat pod nu sol do vyssej vazy, kvoli bezpecnosti/ a nechat horiet do rana pomaha, zbludila dusa ide do jej svetla/ ale toto u nas nezaberalo, lebo tu sa u nas sa diali tieto veci aj cez den, bolo to az moc silne, aby si to aj skeptik nevsimol.

Ucinne

Ešte chcem dodať, že ak nemáte odvahu ísť na faru za kňazom, tak vyhľadajte si na internete najlbižší katolícky kostol resp. farskú stránku a zavolajte že chcete aby Vám posvätili byt... Vysvetlite prečo...

Kycera

Rozumné rady tu už máš. Ak máš záujem, viem o jednej žene, kt. dokáže odprevádzať zblúdilé duše do svetla. Takto pomohla jednej mojej známej, kt. roky cítila pri sebe mužského ducha. Aj jej dcérka. Bol to jej svokor, dobrý človek. Zomrel náhle a jeho duša tu blúdila viac ako 30 rokov. Až toto mu pomohlo!!!

yxcvbnm

Ešte som zabudla napísať, že treba mať aj trpezlivosť. Uvedené rituály nemusia pomôcť hneď, možnože aj pár týždňov či mesiacov to potrvá, kým prestane strašiť, ale treba tomu veriť.

yxcvbnm

Jedna vec, pomohlo by, keby ste otcovi odpustili všetko zlé, čo vám urobil. Je to síce asi dosť ťažké odpustiť, ale treba. Aby mohol odpočívať v pokoji a aby vás už jeho duch nestrašil. Druhá vec, pomohlo by dať zaňho na omšu a aj sa zúčastniť omše, modliť sa zaňho. Ja viem, že to s tým odpustením bude ťažké, ale človek ktorý má vypité nevie čo robí. Často keď je človek triezvy tak je veľký dobrák a je milý a zlatý ku každému doma, ale keď si vypije, tak sa z neho stane pravý opak. Tvoja mama si určite nebrala agresívneho alkoholika, ale dobrého človeka, ktorého alkohol zmenil za horšieho. Tretia vec: veľa vecí v dome skúsiť poprerábať, prestavať, napríklad vyhodiť staré skrine a kúpiť nové alebo tam kde bola obývačka, dať spálňu, alebo urobiť novú kuchynskú linku. Najlepšie zavolať šikovného architekta na interiérový dizajn a aj stolára a niečo poriešiť, aby boli geopatogénne zóny lepšie, čiže aby to bolo celé útulnejšie a aspoň by vám to nepripomínalo otca. Vyhodiť otcove šaty a veci, haraburdy, nech je viac priestoru na vaše veci. Ľahko sa to píše, ja viem a ťažšie uskutočňuje. A treba na to aj peniaze. A s tými je dnes ťažko. Ale keby to už bolo celé prerobené, tak by vám to tam už nepripomínalo otca. Mali by ste pocit, že ste na novom mieste. Tešili by ste sa z niečoho nového. Z niečoho, čo je len vaše. Dobre by bolo potom zavolať kňaza a dať to vysvätiť. Aj si doniesť z kostola svätenú vodu domov. Možnože bude treba viac omší dať odslúžiť. Porozprávajte sa aj s kňazom. V obchodoch s náboženskými predmetmi dostať kúpiť ruženec za duše v očistci. Kúpte si taký a modlite sa zaňho. Aj to by malo pomôcť.

Jaja15

Niečím podobným som si prešla aj ja, aj keď to bol blízky človek ktorého som mala rada....Pomohli odslúšenie omší cez kláštor, rovnako človek ktorý pomohol duši odísť, bolo to práve rituálom ktorý sa robí v Indii - bolo to zaujímavé, efektné ale pomohlo to...celý byt sa vydymyl a 7 dní sa malo za dušu modliť aby našla pokoj....potom som sa asi pol roka večer modlievala za tú dušu zomrelého, ale tak som to cítila.....

Jaja15

Ak si presvečená o tom, že je na príčine tých psychických problémov mŕtva duša, tak to rieš...pomôcť môže vydymenie bytu s bielou šalviou, odslúženie omše za zomrelého(niekedy nestačí jedna omša), kňaz - vysvätenie bytu, rovnako existujú ľudia ktorí vedia dopomôcť duši odísť...v Indii existuje rituál kedy sa duša po smrti odprevádza...musí to prevádzať človek na určitej duchovnej úrovni....

Biela Kobra

Na doplnenie: Ezoterici to vysvetľujú tak, že osoba bola príliš závislá na ľuďoch, s ktorými žila, v zlom aj v dobrom, a nevie sa odpojiť, ako keby sa držala "zubami nechtami" aj po smrti.