Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Naco zit takyto zivot...

Príspevok v téme: Naco zit takyto zivot...
Petttusss

Stracam chut zit...Mam po strednej skole, na vysoku sa nechystam lebo som totalne vygumovana po ADckach co za posledne 3 roky mi lekarka menila ako na beziacom pase. Ked sa zacnem citit dobre, musi sa vsetko dodzubat na plnej ciare. Depresie mam stale. Nemam naladu uz na nic, vsetko mi pride zbytocne, motivaciu som stratila uz davno aj nadej v lepsie casy. Poviete si ze cely zivot mam pred sebou, ze sa nemam lutovat. Ale ja uz nemozem takto dalej. Neviem sa uz vobec tesit, byt vesela a ani nepamatam kedy som sa naposledy uprimne usmiala. Uz neviem co mam robit s mojim zivotom, ako sa pohnut, nastartovat, vratit iskru do mojho zivota....

ANGEL-DEMON

lombarto neviem kde si to vyčítal.... nemožem za to že si niekto pletie pojmy a dojmy.... ja píšem vždy vo všeobecnosti.... a napisala som aj to že nechápem... ja tu neutočím na konkretnych ludí ako maju vo zvyku niektorí diskutujúci....

lombardo1981

ANGEL-DEMON, možno raz duševne dospeješ natoľko, že konečne pochopíš, že mechanizmus, ktorý si si vytvorila, aby si obrnila svoje vnútro, bezdôvodne ubližuje tvojmu okolie, a že vďaka tomu, sa moc nelíš od tvojej matky.
Ale veľké nádeje si nerobím. Silná osobnosť nielen zvláda svoje traumy a ťažkosti, ale ani ich neposiela na iných.

michael067

"niekto zakašle alebo kychne a uteka k Dr. po antibiotika" Suhlasím potom keď ide skutočne chorý človek k doktorovi, tak ten je naštvaný na každého pretože ak tam má plnu kopu takýchto tak sa nečudujem.
"... rovnako je to s dušou, niekto má zlé obdobie tak hned uteka k psychiatrovi"
Nie nie je, preto ak niekto taký ide k psychológovi vždy sa ich pýtajú ako dlho im trvajú tie stavy, ak krátko tak rozumný lekár to rieši cestou "dohovoru" či už vyskúšal zmenu stravy, zmenu prostredia byť viac medzi ľuďmi s kamarátmi atď.
Ak to trvá dlhšie rok prípadne niekoľko rokov a nepomohla zmena stravy, trávanie času s priateľmi poprípade ten človek ani nemože tráviť čas s priateľmi koli tomu jeho stavu, vtedy nepomôže nič iné len liečba.

"kazdý nazvime to "bežný" človek má občas také stavy ze ho nič nebaví."
OBČAS áno to je normálne no ak sa toto občas premení na NIEKOĽKO ROKOV KAŽDÝ DEŇ vtedy je to choroba.
To je to ja sa bavím o tomto stave ktorý ale trvá dlhodobo každý deň.

lombardo1981

To, že nechce ti ale neslúži ku cti. Pretože trochu pochopenia by si občas prejaviť mohla. A nedehonestovať niekoho utrpenie len pretože, že nedosahuje to, čo si zažila. Azda taký človek nemá právo sa trápiť?
Je to skôr trest pre tvoje okolie. Nie pre teba.

ANGEL-DEMON

si mladá tak snád sa ti tá chut do zivota znovu vráti a pojdeš si dalej za svojimi snami....
ja som silná osobnosť čo je dar aj trest... :-D takže našťastie a pre niekoho bohuzial nechápem ani nechcem chápat ani zažiť také stavy...

Petttusss

Angel:
Nikto sa podla mna dobrovolne nerozhodne mat depresiu. Ja som si to nevybrala, tiez by ma zaujimalo preco ked mam okolo seba milujucich ludi sa ma to drzi ako kliest. A nech robim cokolvek, radost a zas chut do zivota sa mi nevracia. Nemyslim si ze si nieco take zazila, lebo kto zazije pochopi... A nezacne kydat na druhych ako mozu mat depresie ked maju vsetko v zivote.
Nikomu to neprajem, ani najvacsiemu nepriatelovi.

Zita 05: dakujem za podporu. Ano skoncila som skolu, mala som sny a ciele v zivote. Ale teraz uz neviem co mam robit, neviem sama co chcem od zivota..

lombardo1981

Nie nechápeš. Pretože (ak si odmyslíme lenivcov) AD sú pri liečbe depresií potrebné. Inak sa niektorí ani z postele nepostavia a radšej sa nej vyštia ako by mali ísť na záchod. Je to barlička, ktorá pomôže začať bojovať.
Negeneralizuj a neškatuľkuj. Tak ako to neustále robíš.

ANGEL-DEMON

zita to chápem... ale pokial sa niekto zaujíma o dianie okolo seba, vela číta... aj názory lekárov, tak lieky su "zneuživane" že človek sa vobec neznačší sám prekonať veci,.. niekto zakašle alebo kychne a uteka k Dr. po antibiotika... rovnako je to s dušou... niekto má zlé obdobie tak hned uteka k psychiatrovi a jasne ze ten má biznis z toho aby mohol ist na dovolenku ktoru mu zaplaia positovne tak iste ze hned napise lieky jemu to vyhovuje... mala by som spraviť niekedy taky pokus a ist ku psychiatrovi s tym ze "mam depresiu..." ale este predtym spisat a notarom overit nejaky papier kde napisem ze som uplne v pohode a za akym ucelom tam idem :-D a stavme sa ze by mi tie lieky dal... kazdý nazvime to "bežný" človek má občas také stavy ze ho nič nebaví...niektorí maju jesennu či zimnu depseriu ktora je sposobena absenciou slnka.. rovnako podrazdenost, nervy, "depresia" moze byt sposobena zlou stravou nedostatok vitaminov B.... hormonalna nerovnovaha.. no miesto toho aby sa clovek zamyslel najprv nad tym uteka k psycchiatrovi pre AD... sám nejaký lekár sa vyjadril ze taka strava dokáže vyrazne ovplyvniť zdravie človeka psychicke aj fyzické... ja tiez napriklad na vlastnej koži ako sa zdravo stravujem denne zelenina, tak som taka zdrava nikdy predtým nebola, mam vela energie, alergia sa mi zmiernila...atd... a snazim sa nestresovat, nepripušťať si veci....

michael067

"lebo napríklad ked máš to všetko čo si spomenula kamosky, priatela, rodinu... tak akosi neviem prečo by si mala mať depresiu"
Kriste, niekto nemá ani jedno z toho a depresiu nemá dokonca je rád že nič z toho čo si napísala nemá.
Každý určité stresové situácie v živote vníma a reaguje na ne inak.
Tuto Peťa mohla prežiť určitú životnú situáciu ktorú si možno ani tak moc nepripúšťala že by na ňu mohla mať taký účinok, alebo sa to jednoducho snažila prekonať a nespadnúť koli tej životnej udalosti do depresie, akoby si ty povedala.
Lenže ako som povedal každý na stres a ťažké životné situácie reagujeme inač.
Ona sa ten stres a zlý pocit z tej určitej udalosti mohla snažiť potlačiť, ale podvedome to môže dopadnúť rôzne.
Ak má depresiu tak všetky tie veci kamošky priatelia rodinu, su jej ""nahovno"" pretože sa nemôže z tých vecí tešiť.
Prečo sa z tých vecí nemôže tešiť, pre určité udalosti v jej živote, alebo pre nesprávnu stravu ktoré jej mohla spôsobiť takýto stav.

A zapierať sa proti depresii môžeš, ale keď taký stav trvá neprimerane dlho, vykašleš sa na zapieranie a buď to ten človek vyrieši samovraždou, alebo tým že vyhľadá pomoc.
To ale závisí od ľudí okolo toho konkrétneho človeka, a pretože ak sa k nemu správajú ako k lenivcovi atď pričom si neuvedomujú a nevšimnú si že to má z depresie. nevšimnú si jeho/jej neustále skleslú náladu a budu to zvádzať na to že to je predsa jeho povaha.
Vtedy, tu pomoc nevyhľadá vôbec, a o pomoci blízkych nemôže byť ani reči, v takýchto prípadoch to väčšinou konči samovraždou.