Prekliatie, urieknutie, kliatby, mágia a pod.

Príspevok v téme: Prekliatie, urieknutie, kliatby, mágia a pod.
newww

Dobrý večer prajem.

Chcem sa spýtať aký je Váš názor na prekliatia, urieknutia, kliatby a pod.?

Máte osobnú skúsenosť, zažili ste niečo podobné, ako sa k týmto veciam staviate?

Veríte na niečo takéto?

Čítala som na internete časť z knihy Choroby z nenávisti od T.Rosinského, a táto kniha mi príde ako jasný dôkaz toho, že ozaj takéto veci existujú a nie je to výmysel.

Budem rada za Vaše názory, ktoré dúfam budú racionálne, zaujímajú ma len názory normálnych ľudí, nie nejaké výplody typu: "Mať tvoje problémy".

ďakujem.

WER

určite verím, mala som veľmi negatívnu, závistlivú ,,kamarátku", pri ktorej sa mi nedarilo vôbec v ničom.
po čase, keď som mala všetkého dosť, z minúty na minútu som s ňou ukončila kontakt, spálila všetky veci. aj keď sa ma snažila viackrát ešte kontaktovať, proste som nereagovala. vymazala som všetky správy, číslo, proste všetko čo sa spájalo s ňou.

odvtedy sa veľa vecí zmenilo a som oveľa šťastnejšia.

_meno

"kto zije, ma cas len na zitie"

aby som zjednodusil svoje skusenosti, snazit sa poznat zivot (skor priamo Boha) za cielom poznat ho za zmyslom ho pouzit ... je presny opak toho co treba v zivote robit :D :D

z mojej skusenosti vzdy ked sa nieco snazime ziskat, tak paradoxne stracame ... prosto ked spoznate viac JA, co to v skutocnosti je ... tak zistite ako je svet len nastroj JA.

vsetko zle v tomto svet je len dôsledok minulých cinov (z hocikolkych tiel, vratane tohto tela).

preto na zaciatku sa treba zbavit toho chtica :)

zivot je asi stale beziaci, takze skusenosti je mnoho, tazko povedat ci je nieco ohranicene ....

.............. jaj, teraz ma napadlo ... ked nad tymto rozmyslate, nieco sa k Vam vracia a snazite sa tomu porozumiet, vziat viac .... to je presne to, cim sa oddelujete od toho, aby ste sa vzdali niecoho a zacali ludom davat.

podla toho, co sa vracia spoznate, co davate ... spatna vazba .... skusenosti su vzdy nadradene pravda, pretoze pravda = predsudok....je to vzdy tak ako to je, realita je len jedna (pravd je nekonecno) .. realita je vzdy len jedna :_)

urcite si treba vyskusat co funguje a ako funguje :_)

..........hm mozno som zabudol, ze zivot sa meni (rano nas vedie sa zobudit, vecer ist spat .... a niekedy naopak .... Boh je vzdy Bohom ... pravda, co my volame pravda, je ked zacneme ohynat nie seba k zivotu, ale snazit sa zivot k sebe ....... to prve mne funguje ... to druhe mne tiez funguje, zial tak ze nikomu to neodporucam skusat ani sekundu :)

atd atd

vela radosti prajem, ste (vzdy) na dobrej ceste ked sa tak rozhodnete ^^

exwhyz

Treba sa stretávať najmä s ľuďmi, ktorí peniaze majú a nemajú dôvod závidieť. Keď som s človekom, ktorý je bohatý, tak sa cítim pokojne (nie v ohrození) a dokážem si na jeho hrade oddýchnuť. Keď však prídem do kontaktu s bedármi, tak to so mnou ide dole vodou. Stále len chcú, aby im niekto pomáhal, lebo sami si nevedia pomôcť. Keby viac rozmýšľali, tak by neboli na tom tak zle, ale to je na dlhšie rozprávanie.
Blbí lidi, taky lidi, pán Boh je ma taky rád.
Súhlasím s Celebritou Facebookovou, netreba sa chváliť, lebo potom je zle.

celebrita facebooková

Nikdy som takým veciam nechcela veriť, ale vlastná skúsenosť ma donútila naozaj tomuto uveriť.
Skúsenosť: Vždy, keď som niekde, ale nikto nevie, kde a robím niečo, ale nikto nevie, čo, bývam v určitom meste, ale nikto nevie, v akom, robím určitú prácu, ale nikto nevie, akú a najlepšie: ani vlastní rodičia, ani duch svätý :).....tak či veríš, či nie, fantasticky dobre sa mi darí a neuveriteľne som šťastná a je mi neskutočne dobre. Ako vo finančnej oblasti, tak aj v oblasti medziľudských vzťahov na pracovisku, šéfstvo milé a zlaté, už len vyobjímať a vybozkávať :) Naozaj je to tak. No potom sa z nejakého dôvodu prerieknem v telefóne pred mamou, otcom, kde som a čo robím, kde bývam a akú mám adresu a kde som zamestnaná, mama vodnár-vyzvedač a vyťaovač informácií, no najmä vytrubovač, vytrúbi do sveta a tu nastáva ten moment: Prestáva sa mi dariť a nastane nejaký problém. Napríklad na pracovisku niekto z dobrých kolegov odíde a príde namiesto neho nový, horší, ktorý celému kolektívu robí intrigami zo života peklo, až dám výpoveď a znechutená odídem alebo sa zmení vedenie firmy a príde nové šéfstvo, ktoré nám robí zo života peklo, alebo je menej peňazí, alebo niekoľkých zamestnancov z akéhosi nepochopiteľného dôvodu vyhodia, hoci po dlhých mesiacoch a medzi nimi samozrejme musím byť ja... No proste smola, smola, nekonečná smola... Pre mamine vytrubovačky, lebo ona nevie, čo patrí do sveta a čo sa má udržať v rodine ako tajomstvo a nikdy to ani vedieť nebude. Ostatní klamú, povedia, že zarábajú menej... aby sa nepreriekli pred závistlivcami, ale ona nie. Keby som jej ukázala výplatnú pásku, asi by ju dala do novín, tak mi to pripadá. Matka nebude závidieť a ani veľké zlo priať vlastnému dieťaťu, to je jasné. Ale tí ľudia, ktorým vytrúbila... Žlčovito závistlivá tetuška, ktorá sa svojou závisťou zadusí, asi raz z toho dostane rakovinu... jej sa mama zdôveruje so všetkým, lebo je to jej sestra, ďalej s otcovou sestrou telefonuje, ktorá tiež dosť závidí, pritom má 3 šikovné, sebestačné a VŠ vzdelané deti, ktoré za Slovensku zarobia viac jak ja v Rakúsku :) moji rodičia všetky 3 deti bez VŠ, a tak to aj zostane, ale aj s kopou ďalších ľudí si volá, smskuje a klebetí na ulici, potom jasné, že sa nedarí, bodaj by sa darilo a ja musím striedať roboty a obdobia nezamestnanosti, počas ktorých si miniem úspory a zase nič nemám, hanba mi, vďaka pásomnici a pažravosti, chvalabohu aspoň tá je už preč. Posledných asi 8 rokov vždy všetko odchádzalo na jedlo, nevyšla som do výplaty :) Ja už jej od istého času nič o sebe nehovorím, radšej prídem domov na návštevu a pýtam sa, nechávam ju, nech sa sama vyrozpráva, zvolí tému, akú chce a počúvam. Dosť som sa rozpísala, chcela som len, že áno, verím tomu, že závisť je strašne silná energia. Mení sa na nedobrý osud, ktorý ubližuje.. Zažívam to opakovane. Z jednej žlčovito závistlivej kamarátky to išlo. Tá závidela ešte aj svojmu frajerovi a jemu sa pri nej nedarilo :) Vymazala som si ju zo života, odvtedy sa dosť veľa vecí zmenilo k lepšiemu :) POkiaľ vycítiš, z koho to ide a obmedzíš kontakt s ním, odpraceš sa od neho :), tak je šanca na zmenu k lepšiemu. Niekedy je ľahké to odhaliť, niekedy ale veľmi ťažké.