Prekliatie, urieknutie, kliatby, mágia a pod.

Príspevok v téme: Prekliatie, urieknutie, kliatby, mágia a pod.
newww

Dobrý večer prajem.

Chcem sa spýtať aký je Váš názor na prekliatia, urieknutia, kliatby a pod.?

Máte osobnú skúsenosť, zažili ste niečo podobné, ako sa k týmto veciam staviate?

Veríte na niečo takéto?

Čítala som na internete časť z knihy Choroby z nenávisti od T.Rosinského, a táto kniha mi príde ako jasný dôkaz toho, že ozaj takéto veci existujú a nie je to výmysel.

Budem rada za Vaše názory, ktoré dúfam budú racionálne, zaujímajú ma len názory normálnych ľudí, nie nejaké výplody typu: "Mať tvoje problémy".

ďakujem.

Ananaska

Jeden deň, v čase keď som ešte chodila na zakladnu školu sme boli cela trieda na exkurziu v galérií, ako sme tam stali, jedna moja spolužiačka sa mi začala hrať s vlasami, pár sekund na to, mi prišlo zle , ale že úplna tma, neviem ani kto ma chytil, odpadla som a prebudila sa až von...
Nedávno som stretla bývalu spolužiačku zo strednej, trocha sme sa v meste zarozprávali, začala mi chvaliť klobúk, vraj mam dobrú pleť, netreba mi ani mejkap atď atď.. zrazu mi prišli zle..
Toto by som nenazvala prekliatim, chcem tým len povedat, že ak vám dokáže v podstate dobrý človek takto vziať energiu, čo potom prekliatie od človeka, ktorý vas nenávidi ???

Mam s tým skúsenosti, nielen ja, ale keby som tu mala písať všetky zážitky, tak ma bloknu :D

lalias

clooo tak si jeden zo stastnejsich ktori si tym nemuseli prejst,.Boze a zato ze si si tym nepresiel nevieis cize nemas ani skusenosti a nemas ani pravo nas sudit.Najlpsie ti asi povie ten co zazil nie,omg!

clooo

Zaujímalo by ma, ako fungujú mozgy ľudí, ktorí veria na tak iracionálne nezmysly, aké sú uvedené v tejto téme.

lalias

Pag suhlasim s tebou.ja som tiez neverila a zdalo sa to byt absurdne ,lenze potom vybavujes si doktora po polruk ti zrazu zrusi termin ,veci doma sa mi stale kazia a tiez by som si cchela nieco pekne kupit no j napriek setrenie uspor sa tie penize akosi tratiaPotom aj duchovne obnovy co som si vybavovala ,sa nakoniec zrusilo.Ale traz som pochopila ze to muselo byt jednine to.Pretoze potom som zacala casto vracavat ,inak z ybornej pamati som zacala mat velk problemys kratkodobou ,cos znamena ze sa strati na ulici ktorou ste si aj 100 razy.No az teraz vlastne huraa slava tomuto roku pretoze az teraz mi diagnostikovali co mam s tym bruchom.Knazi radia odpustit lenze to vsetko sa neda odpustit.Dennodenne som plakavala ,ticha som bola kvoli tym uzkostiam ,tak som nevedela ani poriadne povedat co mi bolo.Zrhniem to .Aj intelektualne som sa stala nizzsou....Mam za sebou dokopy s istotou mozem povedat viac ako365 dni ustavicne po veceroch v placi dderpesiach a hadkach s rodcmi.Prestala som aj vidiet pozitivne pretoze to mi dost ovplyvnilo zivot. Skoda,Keby nebolo toho zili by sme si spokojnejsi zivot.No aj tak spomienky ostanu....tym mrcham nech sa to vrati,aby aspon pochopili

petroneta

netvrdím, že niečo také nemôže existovať, ale je to niečo, zahĺbenie sa do čoho berie životnú energiu, ktorá sa dá vynaložiť na praktickejšie a užitočnejšie veci.
Človek má veriť v Boha, rozhodne skôr ako v nejaké prekliatia, urieknutia, kliatby a mágiu.

Pag

Zavist ma podla mna destruktivnu silu, to nie je podla mna len 'hriech', ktory sa neskor pardonuje. Kazdy hriech pacha aj skodu, skodi. Preco by si mal niekto nechat dobrovolne skodit, ze? Kliatby sa spominaju uz v starom Egypte. Co sa stalo s arch., ktori vykradli hrobky. Najdite si to na Y.T. Aj J. raz povedal jednemu figovnikovi aby vyschol, lebo nemal na sebe ani jednu figu, ale isto to nevyslovil, aby uskodil cloveku. Ale ludia to robia ako na beziacom pase, vsak na co to zahovarat peknymi slovami, ze? Ale tym ludom sa to vrati a potom mozu plakat, neskoro. Ja som si uz tiez uzil 'krasoty' vdaka tymto neg.veciam. V zivote by som neveril, ze je take nieco mozne. Ja som mal vyhliadnuty iny odbor na sebarealizaciu, ked som bol mlady, ale isto nie THIS! Ja nosim ako ochranu posv.strieborny krizik, realne mi pomaha. Nie je to len nejaky suter, na ktoreho silu treba verit. Sorac za otvorenost. Ja som tu uz davno nemal byt...som vesely clovek, ale toto je smutne. Dajte si pozor - s certy nejsou zerty, oni vzdy radi posluzia.

lalias

Mozem ti potvrdit ze to existuje.Ako malej sa mi to stalo,po hadke sa mi este male dievca vtedy,pozrelo s takou zloprajnostou do oci,bol to zvlastny no dost intenzivny pohlad na ktory asi ani nezabudnem ,pretoze odvtedy mam problemy .Hned ako som od nej odisla zostala som celkovo slaba na tele i na dusi a ked sa ma pytali nasi ze co mi je ,akosi som nevladala ani najst slova nato,fakt mi bolo tak zle...az do omdlutia.A hned sa spustil kolotoc so vsetkym moznym.Strasne zle sa mi zacaala darit a mam na celu minulost tazke spomienky-sikana ,vysmech ,chroby ktore sa nedali vysvetlit a dlhe dlhe roky mi lekari nemohli prist nato co mije,(tykalo sa to travenia),ale to tu uz nechcem rozoberat viac.Skratka vsade kde som sa pohla som mala problemy.Neskor aj na internate a o tom co som prezivala uz amni nehovorim.Problemy z ktorych akosi sa nedalo vyjst von.Nielenze som byvala casto chora,ale aj moja povaha sa velmi zmenila.Uzkostlivejsia a ovela tichsia som zacala byvat.Chyba bola ta ze sme neurobila ziadne opatrenia po porobenii,neverili sme nato....az potom mi to casom zacalo vsetko akosi doseba zapadat.No a tu babu aj dnes ked sa stretneme nedokazem mat uprimne rada .Poznam ju dobre a vidim ze to zvlastne civenie na ludi ked sa jej nieco nepaci robi dodnes.Pre istotu sa jej vyhnem pohladom,vraj to pomaha,povedal aj jeden liecitel.A dufam v to ze snad existuje nejaka spravodlivost ,ktora je to vrati asopn v malilinkom to co som si musela ja prejst.

newww

Dakujem za odpovede.

Ale co robit ked napr.ta negativna osoba je v blizkosti mna? Mam spoluziacky, ktore zavidia a su velmi negativne a vycerpavaju ma. Aj moj otec je dost negativny, iba nadava, frfle, kazdy je prenho ten zly a taky a hentaky, a uz aj na mna tu negativitu prenasa. Ako sa da proti tomu branit?

lucka654

..ja som dost nachylna na urieknutie, aj moja mama... ja by som tomu ani neverila, ale po hlavne jednej skusenosti, ked sa na mna v buse strasne dlho zapozerala jedna zena, co ju poznam z videnia, uz som jej chcela povedat, ci je vsetko ok..ten pohlad, ako keby zavidela alebo co... a vecer som zvracala, strasne zle mi bolo a potom som si spomenula na nu... na druhy den nic...

Vikkky

Celebrita facebookova si to presne vystihla ,najvacsie prekliatie je nenavist a zavist .Mam s tym skunesti az az a hlavne moj syn ,ked vysiel zo skoly ,dobre sa zamestnal ,darilo sa mu ale po urcitom case to islo s nim dolu vodou najpr mu vykradli auto samozrejme v aute mal penazenku tak mu vybielili ucet,nasiel si druhu robotu ako vodic ,havaroval rozbil auto ,musel splacat vselijake choroby ho obhanali az som zavola jednej vesticke,,co ja takymto veciam moc neverim no a povedala nieco co ma normalne sokovalo jednej mojej susede lezime v zaludku hlavne moj syn ,uz sme s nou neni v kontakte a uz sa vobec nebojim jej prekliatia ,lebo si to uz nepripustam ,lebo vsetko je ako bumerang vracia sa to naspat .A bohu zial je to pravda uz sa to vracia a asi to co nam ona priala.