Streptokok tam dole

trikss

Jeeeej. tusim mi svitlo svetielko nadeje. Viete mi niekto poradit? gynekolog mi z kultivacii zistil, ze mam streptokoka agalaktie. Mali ste niekto to iste? Predpisal mi tabletky Betadine. Ale co ja viem.. nemyslim, ze by to nejak zaberalo. Ak by ste niekto o tom nieco vedeli, budem vam velmi vdacna za pomoc :)

suši

Neviete mi niekto doporučiť zodpovedného imununológa v BA takého čo sa aj pri zdlhavej liečbe nevzáva? Niekde som čítala, že takým je MUDr. Hruškovic z Tehelnej len neviem na neho kontakt. Díky Suši

lucy_r

Ja som mala podobný problém 3 roky. Rozišla som sa s gynekolkógom-kamarátom, lebo nechápal moje vyhlásenie typu-ako mám vysvetliť manželovi, že 3 roky nemôžeme normálne sexuálne žiť, lebo buď som brala nejaké čípky a masti, alebo som mala pred vyšetrením, alebo menzes. Pomohla mi stará gynekoložka s radou, aby sme používali pri styku prezervatív so spermicídnym lubrikantom. Hľadala som ho asi týždeň, všade mali jahodové a banánové ale spermicídy tam nejako neboli.Nakoniec som ho našla a pomohlo. Poviete si - maličkosť, ale pre život veľmi podstatná.

madlen

elise,na tie kozne vyrazky urcite vyskusam masku z kefiru. Ten propolis mi totiz moc nepomaha na kozu,inak vsade inde ano.Mozno je to preto.lebo ho neaplykujem pravidelne.
Dakujem za podnet.

madlen

ivka 1,dakujeme velmi pekne za pozitivny prispevok,potesila si mas svojou informaciou!! teraz si mi pripomenula,ze ked som bola u jedneho vcelara kupit si propolis,ponukal mi aj propolisovu mast.Ak nam chces dat nejake informacie,prosim ta,mast sa vyraba bez pouzitia alkoholu? Lebo ked som si ja robila doma tinkturu z tuheho propolisu,tak som ho musela rozpustit v alkohole (tym sa aj oddelil vosk od propolisu aj rozpustil propolis) treba na rozpustenie iba alkohol,alebo to mozem urobit aj vo vode...? Ako inak urobim mast? Dedko ma vcely,mozno by som si tu mast mohla urobit sama. Poradis recept?

Ivka 1

Elise,Madlen a aj všetky ostatné dievčatá. Na riešenie ťažkosti so streptokokom,stafilokokom a inými ťažkosťami / kvasinkami a podobné/je nazaj veľmi dobrým riešením prírodný včelí propolis.
Včelí propolis na akútne použitie ako prírodné antibiotikum. Má dvojaký pôvod- pravý (vzniká v tele včiel trávením zrniečok peľu, používa sa na vystielanie buniek, do ktorých včelia kráľovná kladie vajíčka) a nepravý (vyrábajú ho z lepkavých výlučkov stromov, používajú ho na stavebné účely.Tento včelár vyškrabáva z úľa) Obsahuje živice (50-80%), vosk, éterické oleje, triesloviny, peľ a iné látky.
Účinky:antibiotické –proti baktériám, choroboplodným hubám, plesniam, parazitom, vírusom (týmto sa líši od farmaceuticky vyrobených antibiotík, ktoré sú len antibakteriáne + majú negatívne vedlajšie účinky, čo prírodný propolis nemá).
-Protizápalové .Podporujúce novotvorbu poškodených tkanív
-Analgetické = protibolestivé
-Antioxidačné
-Biostimulačné (zrýchľujúce určité biologické procesy vrátane látkovej premeny) – po opici
Samozrejme existuje aj propolisový krém.
Má tiež antibiotické účinky.Používa sa
na zle hojace sa rany,na popáleniny,preležaniny, akné a iné kožné
ťažkosti. V prípade záujmu napíšem viac
alebo mi môžete napísať na mailovú adresu.

elise

madlen,
som rada ze propolis zabral aj "tam dole", ale radsej s tym moc vo velkom neexperimentuj :-).
co sa tyka toho kefiru, ten co mam doma, je kysly a husty. asi to zalezi od toho ako ho doma pripravujete. my tych mliecnych hrciek mame v mlieku celkom dost a robi sa to len v skrini, nie v chladnicke. citala som o tom ze je to dobre aj povrchovo na kozne choroby, ale ci konkretne na akne - tazko povedat. vyskusaj, urob si z toho nejaku masku, a uvidis :-).