Streptokok tam dole

madlen

elise,tak dnes som sa odhodlala a vyskusala mliecny kefir,ale priznám,zdal sa mi nejaky sladky..mozno nie som zviknutá.dala som si jeden pohar, ale vypila som ho len po duskoch.inak,ten propolis mozno nebol najlepsie riesenie ale zabral! Nic necitim,ziadne svrbenie.hned to prestalo.Mozno by stalo za to,vymysliet nejku propolisovu masticku bez alkoholu.Nevies,ci sa taka nahodou neda kupit v lekarni?

sasa

skús si vypýtať od svojho doktora diflucan, ja som mala problemy niekolko rokov, a nakoniec mi toto zabralo a uz nieco vyse roka mam pokoj

madlen

elise,dakujem,prave som si to pozrela. Dnes si urcite dám lyziku kefiru. Prosim ta,bol aj u teba ten ucinok taky aky je spomenuty na tej webke? Myslim vyrazky? Mam problem s pletou,aj tam mam nejakeho kozneho strept.dufam sa mi to este nezhorsi!!To by som vyzerala :))
Mozem si kefirom natriet tvar,aby posobil aj na toho bycila?

elize

niet za co. mozno ti to trosku pomoze ked doktorka zisti ze ta neopije rozkom :-)
kombucha a kefir nie je to iste asi. kombucha sa dava do vody, kefir do mlieka. co sa tyka ucinkov - kefir je najvacsi zabijak kvasiniek, upravuje stav v crevach, je snad na vsetky choroby od cukrovky, cez zenske choroby, zapchu, hnacku, kozne choroby, znizenu imunitu, az po vysoky krvny tlak :-). neviem ci tato stranka bude fungovat, ale skus... podla mna je to vyborna vec, kamoske som z toho nadelila a zbavila sa kvasiniek ktorych sa nevedela zbavit roky... manzelovi sa zlepsil snad cely zivot trvajuci exem - ono aj stav koze zavisi od toho co je v crevach...

www.tibi-kombucha.szm.sk

madlen

dufam,ze necaka! :)) radsej zmenim lekara ak sa da,ale uplatok,ved do zdravotnej platime ako...dakujem za tvoju skusenost,urcite to,co si mi napisala pouzijem,ked pojdem k lekarke,nech vidi,ze mam trochu prehlad o tom,ake sposoby existuju,ake moznosti.
Aj tie hubky doma mam,ale piju ich len ostatni clenovia,ja akosi este som nenabrala odvahu,nie su mi sympaticke,ale ak mas nejake informacie o ucinkoch,mozno sa na to dam :)))

elise

kokso - to uz sme asi mimo temu... ale presne viem o com hovoris. ja uz mam piateho gynekologa, lebo ked som hovorila ze "ten vytok nie je OK", tak vzdy som vyfasovala tantum rosa lebo je to vraj len porusene PH a som uplne v norme. alebo standardne lieky na kvasinky aj ked som ich vobec nemala a mohla som ist domov. pripadala som si ako simulant. toto trvalo asi 5 rokov kym mi vobec niekto spravil kultivaciu, nasiel tam crevnu bakteriu, a potom zacal kolotoc liekov, pridali sa aj kvasinky a este dalsie bakterie, imunita v prdeli a lieky neriesili nic. takze potom som sa nastvala a len tak svojvolne som zasla k imunologovi, co bolo moje najlepsie rozhodnutie doteraz. zmenila som gynekologa (toto je uz ten piaty) a ten nastastie robi kultivacie za 100-vku aj na vlastne poziadanie, takze ked nechce urobit dobrovolne, tak si ju zaplatim a hotovo. 10 antibiotik bez kultivacie za rok - to uz ta doktorka musela byt uplne na hlavu... ale zial nie je jedina, je takych stale dost :-(...

takze jedine co ti asi mozem poradit tak skus nieco robit s tymi crevami v ramci volne dostupnych veci (ten kefir co sa robi doma z tych bielych hrciek napriklad je uplne skvely na imunitu, a tiez asi imunologicke treba povedat nech ti nieco predpise. Tie injekcie naozaj existuju, neviem ci sa nevolaju IMODAN alebo tak nejako. Ak ta trapi jedna konkretna bakteria - potom nech ti zoberu vyter, a z nej "vyslachtia" autovakcinu ktoru by ti mali dlhodobo pichat az kym si na nu nevybudujes imunitu. Je to smutne, ale necaka nahodou na nejaky uplatok?

zaja

pozrite si prispevky pod nazvom vaginalna kandidoza.moze to byt aj to,ked jete vela sladkosti.k tomu staci oslabena imunita,stres...

madlen

nie som z BA,zial. Asi pred rokom som absolvovala testy aby mi zistili,kde je v mojom organizme problem,ked mam tak slabu imunitu(co ine testy potvrdili,nie len moje caste a dlhe choroby) Ci ide o bunkovu,hormonalnu alebo inu poruchu. Zistilo sa,ze nikde nemam problem,vsetko je OK.Takze ta podstata pokazenej imunity vlastne nebola. Lekar zkonstatoval,ze ju mam slabu zrejme preto,lebo som mala nejaky virus alebo bakteriu,ktora bola dlhodobo neliecena a momali mi stale viac a viac oslabovala imunitu.Do tak oslabeneho organizmu potom mali lahky pristup aj ine virusy a bakt.takze som bola cela zavirovana :)) Trochu sa to upravilo,lebo som sa rozhodla nebrat toľko antibiot.(bezne pri mojich chorobach 10 za rok)
inak,do tohto stavu ma dostala prave moja bývlá obvodná,lebo nikdy neurobila výter,nebrala krv,vzdy len nasadila antib.a ked tie nepomohli,dala mi ine,ked tie nie tak dalsie.az potom sa donutila urobit vyter a dala mi koonecne tie,na kt.nebol strept.rezistentny.Bezne pocas jednej choroby som ich vyuzivala 3-4. Takto sa dnes lieci.Ja som sa poucila az ked bolo neskoro,nasla som si info,zmenila lekarku aj imunolog.mam uz druhu. Len tam dole...tiez moja ginek.neurobila nikdy vyter,len pozrela,dala antib. a povedala,ze vsetko je normalne,ze je to bezne,a podobne ...hlavne ze mi porozpravala cely svoj zivotopis a svoje posledne zazitky.Musela som jej davat ja otazky k veci,aby som sa nieco dozvedela a donutila ju uvazovat aj nad mojim problemom a nie len nad jej zivotom.Mala by chodit k psychologovi a tam sa vyrozpravat.Tak to skusam takto,ak niekto nieco poradi,pretoze nablizku ineho lekara nemam,nejde zmenit.

elise

asi sme sa trochu nepochopili, ja som myslela ze 4-5 rokov mas s imunitou problemy, ale nevedela som ze uz aj k imunologovi chodis... tak potom to bude nejaky hnup. okrem tych autovakcin spravenych presne na mieru na konkretny typ bakterie, existuju aj "vseobecne" injekcie a tabletky (ucinne a drahe), ktore myslim doplnuju T-lymfocyty a napravaju podstatu pokazenej imunity. Tie som brala tak "doplnkovo". Skus zmenit imunologa. Ak si z BA, ja som chodila na Tehelnu k Dr. Hruskovicovi. Taky mlady trochu slahnuty zenbudhista :-)). Ale odbornik je podla mna dobry, vyzna sa, a nie je mu luto vselico otestovat a predpisat hocico co pomaha aj ked su to drahe veci...